Giriş Yap
192 syf.
·
25 saatte okudu
·
Beğendi
·
4/10 puan
Hayal kırıklığına uğradığımı söylemek isterim. Asla beklediğim gibi bir kitap çıkmadı benim beklentim daha çok savaşta yaşanılan psikoloji ile alakalı bir öyküleme sistemiydi fakat savaşın izlerini insanlardaki etkisini çok göremedim yani beklentimi karşılamadı ne yazık ki okunmasa da olurdu..
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Saraybosna'da yanıp gitmiş tüm kütüphaneleri tek tek saymak onları hatırlamak imkansızdır. Kimin yüzünden yandığını da bilinmez. Ancak tüm alevler ve ateşler, tıpkı en son görülen efsanevi kül ve toz bulutu gibi Saraybosna üniversitesi kütüphanesinin ve meşhur Viyeçnitsa kütüphanesinin kaderini hatırlatır. Oradaki kitaplar bütün bir sabah ve gece boyunca yanmaya devam etmişti. Bütün bunlar , tam bir sene evvel duyulan o ıslık sesinin ve peşinden gelen patlamadan sonra yaşandı. Belki de tam da Bu satırları okuduğun gün. Kitaplarını şefkatle okşa ey yabancı ! Ve hatırla, onların tozdan ibaret olduklarını..
Bütün iyi çocuk öykülerinin sonu kötü biter ,bu kötü sonlardan ise, mutsuzluğun gerçeklikten ziyade kurguda daha önemli bir hal aldığını öğrenmek dışında hiçbir şey öğrenemezdin
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Hayatın yaşanan kısmı unutulmaya değerdir , gelmekte olan kısmında ise insan , tıpkı masallardaki gibi , ölene dek mutlu mesut yaşamalıdır.
Hayat , nabız gibi, tüm ufak aldatmacılar ve ertelemelerle atmayı sürdürüyordu, tıpkı çekler ve kredi kartları gibi ,insanlar kapalı çemberler içerisinde neon ışıklı reklamlar gibi titriyorlar ve ait oldukları yüzyılı yaşıyorlardı, anne rahminden mezara kadar tüm felaketlerden uzak bir biçimde. Aslına bakarsanız ,savaşın şehrimdeki her şeyi paramparça etmesi ve tüm üretimi değiştirmesinden önce ben de böyle yaşıyordum...
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
7
67 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14