Duygu ve düşünceler

Profil
hiçbir yerin, hiçbir şeyin insansın içindeki boşluğu gideremediği gerçeği.
Kime nasihat ettiysem, onu kusurlarımı araştırırken gördüm." ما نصحت أحداً قط إلا وجدته يفتش عن عيوبي Mis'ar b. Kidam rahimehullah.
Reklam
Bir kum saatidir hayat, gittikçe ıssızlaşır geride bir rüya kalır. SEÇ AL! SEÇ AL!
Durmadan yanıp sönüyor trafik lambaları, özgür iraden var. SEÇ AL! SEÇ AL!
Gündüz geceyle, iyi kötüyle komşu; o, bu ya da şu. SEÇ AL! SEÇ AL!
Sevgili Dost, rica ediyorum şeytana uyma :)
Şeytan, "Siz sadece cumartesi günü balık yemekten menolundunuz. Cumartesi günleri onları yakalayın ve başka günlerde yiyin," diye fısıldadı. Onlar da cumartesi günü yakaladıkları balıkları suyun içinde bir kazığa bağlayıp pazar günü çıkartıp yediler. Onlar parmak izi bırakmadan suç işlediler...
Reklam
Kim öldürdü kafesteki kuşu? Daldaki kuş uçabilirdi. Kim öldürdü akvaryumdaki balığı? Denizdeki kaçabilirdi. Bir katili neresinden tanırsın, bırakmazsa parmak izini? Yüzünden mi? Kimin yüzünden? Elinden mi? Kimin elinden?
Sevgili Dost, İnsan değişmedi; vicdanıyla tutkuları arasında bocalayıp duruyor. Tutkularına esir düştüğü zamanlarda bile, kendisini rahatlatacak nedenler ve yöntemler bulmakta zorlanmıyor. İşte hile! İşte çürümüş ağ! İşte Cumartesi Balıkları!
Sevgili Dost, Yaylandıkça sallanan plastik eller gibi araba camından el sallayan nefsimi nasıl sollayacağım? Nasıl oturtacağım sanık sandalyesine? Hâlâ kendini masum görürken, nasıl razı edeceğim cam kafesine?
Sevgili Dost, İşte yine hakimler yerlerini aldılar. Avukatlar yakalarını düzelttiler. Şahitler dillerini ıslattılar. Gazeteciler, onlarsız olmaz. Onlar kamberidir en kanlı düğünlerin: "Gülümseyin bakıp kameramıza! El sallayın annenize suçlular!"
Reklam
Dostlukla sevgililik arasında bir yerde başlamakla bitirmek arasında bir yerde asılı kaldık.Bir ihtimalin salıncağında...
‘Gözlerimi yumdum. Umurumda değildi. Gözlerimi açtım. Umurumdaydı’
Sayfa 204
Sevgili Dost, "Düşünüşle yaşayışımız arasındaki zaman farkı," isimli bir hastalıktan söz edeceğim sana. Sakın bu ismi benim uydurduğumu sanma. Mektubuma süslü sözler aramıyorum..
Sevgili Dost, Bir bedenin organları gibi olduğumuz söylenmişti bize ve biz buna inanmıştık. Çünkü bu sözün sahibi Peygamberimizdi. Vücudumuzun bir parçasının geçirdiği rahatsızlık hani bütün vücudu ateşler içinde bırakacak, bütün vücut bu rahatsızlıktan elem duyacaktı? Kol kesilirken dudak gülüyor; ayak kesilirken kollar el çırpıyor; bir göz oyulurken diğer göz futbol maçı izliyor. Bir cinnet olmalı bu!
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.