Profil
995 km
-Sivil polis olduğu her halinden belli, senelerce belinde silah taşımanın verdiği alışkanlıkla sağ kolu hafif arkaya sallanıyor yürürken.
Sayfa 44 - Metis YayınKitabı okudu
Hepsi de başarı, mutluluk ve bütünlük arayışındadır. Onlar da ağır basan başka bir yerde olma özlemi; fırsatların boşa harcandığına, umutların boşa çıktığına dair bir duygu başlıca karakteristiğidir.
Reklam
Karakterin doğuştan geldiğinin ileri sürülmesi, hem kendimizin hem de eğitmenlerimizin deneyimleri ile ve tüm insanlık uygulamalarıyla çatışan bir savdır. Karakterimizin temel öğelerinin ve eğilimlerinin, ömür boyunca değişmeyeceğini iddia eder. Sonuçta, bu teorinin yanlışlığını ve bir duygunun kişi tarafından değiştirilebileceğini, güçlendirilebileceğini yahut bastırılabileceğini kanıtlayabiliyoruz. Şayet tüm dünya aynı kanıda olmasaydı, çocukları eğitmek için bunca zahmete girmeye gerek kalmazdı. Değişmez yasalarıyla doğa, bu işi tek başına üstlenirdi. Bu teorik görüşler, doğuştan gelen karakter doktrinini geçersiz kılmaya yeterli.
" Sanırdım ki insanlar hakikati arıyor. Gördüm ki, çoğunluk işine geleni arıyormuş."
_ Padişah hırkasını giymişsiniz kibir kötüdür diyorsunuz, Kula boyun eğmişsiniz Allah büyüktür diyorsunuz.
Karakter Analizi
El yazısı yazarken kağıtta herhangi bir şekilde iz bırakmak için kalemle biraz bastırmanız gerekir. Baskının niceliği zihninizin durumunu göstererek sizinle ilgili bazı ipuçları verir. İster küçük bir çocuğun karalaması ister usta bir kaligrafin çizimleri olsun, izin derinliğinden hareketle bireyler hakkında bilgi edinilebilir. Örneğin kağıda bastırarak yazanlar; genellikle güçlü, dinamik ve değişiklikten hoşlanmayan kişilerken hafif, esnek yazıya sahip olanlar çoğunlukla uyumlu ve değişikliğe karşı çıkmayan kişilerdir. Bu ikinci gruptakiler; iş değiştirir, mahalle hatta okullarında da sık sık değişiklik yapabilir. İyimser olup küçük yanılgıları çabuk bağışlarlar. Kısacası insanların eğilim ve tutkuları değiştikçe yazıdaki baskı oranı da ağırlaşıp hafifleşebilir.
Reklam
Patronmuşum
yemin ederim bu patron aynı ben. bakın şimdi bütün karakter çözümlemesini yaptım. bakın şimdi: öncelikle sinirli bazen bağırıyor kendini tutamayıp herkese -hatta ara sıra müşterilere bile- ama aslında oldukça iyi ve erdemlerine değerlerine sınırlarına düşkün biri. ben sandım sinirli, komik ve ikonik. just iconic + çok konuşuyor yemin ederim
Şahsına münhasır
Tavrınız olsun, tarzınız olsun, hedefiniz olsun, çizginiz olsun, prensipleriniz olsun, farkınız olsun, sınırlarınız olsun. Her şeyiniz şahsınıza münhasır olsun. Davranışlarınız taklit, düşünceleriniz satılık, değerleriniz emanet olmasın.
Kediniz olsa ismini.. Şaka şaka.. Ama hangi kitap karakteri sizi tanımlıyor, hangi karakter için "bu benim" diyebiliyorsunuz; yazarsanız sevinirim.. Veya sizi anlatan bir şiir varsa onu da paylaşabilirsiniz.. #212843488
Karakter
En isabetli entellektüalizm analizi insanın hangi dönemde ne tür kitaplar okuduğu ile anlaşılır. Okudukları kadar okumasından kendi ideasına neler katabildiği de çok mühimdir. Papağan da konuşmayı öğrenir ama bilinçsizce... Okumak insanı yetiştiren en büyük meşgaledir.
Reklam
Crop giymek veya giydirmek yasaklansın!!
Allah için Avukat Leyla Taylan karakterinin avukat cübbesinin altına crop giydirmek hangi stilistin fikriydi??
43 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.