Giriş Yap
Ruh göçmeden önce iç uyumu yakalamalı, fiziksel gözleri sonsuza dek her tür sanrıya kapanmalıdır. Ruh duymadan önce insan hem gök gökgürültülerine hem fısıltılara, hem fillerin bağırtısına hem de altın renkli ateş böceğinin gümüşi vızıltısına karşı aynı derecede sağır olmalıdır. Ruh anlamaya ve hatırlamaya başlamadan önce Sessizliğin Sesi ile kaynaşmalıdır çünkü kilin biçimlendiği model, bizzat onu yapan heykel tıraşın zihnidir ve onunla birleşmiştir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Zihin, Hakikatin katilidir.
Aşırı çaba kötülüğü getirir; insanlar her zaman gerekenden çok fazlasını yapmayı denerler, sadece vaziyetin gerektirdiği kadarını yapmakla yetinmezler; her eylemi büyütürler, aşırıya kaçarlar ve bu sayede kendilerine sonraki enkarnasyonlarda temizlenmekle uğraşacakları bir karma yaratırlar. Bu kötü özelliğin en damıtılmış formu, ödül ümidi ve arzusudur. Verdikleri çabanın altını genellikle ve bilmeden çizen bunun gibi birçok insan, mükafat beklentisi içerisinde yanıp tutuşarak, bu beklentiyi yaşamlarının en önemli unsuru haline getiriyorlar. Ve bu şekilde endişe, korku ve vazgeçişin kapılarını açıyor, şanssızlıklar tarafından takip edilmeye başlıyorlar. Ruhsal bilgeliği arayan kişinin amacı, varoluiun daha yüksek bir düzlemine çıkmaktadır; o yeni bir insana dönüşmelidir, şimdikinden her açıdan daha kusursuz olmalıdır. Ve eğer bunu başarırsa, (ruhsal) yeteneklerinin gücü ve kapsamı da artacaktır, zaten görünür dünyada da evrimin her yeni adımı yetenek artışıyla kaydedilir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Daha ileride tekamül fikri, dağılma fikrini de içerir; iç insan, kendisini kapatan kabukta veya çerçevede kendine sürekli yol açmak zorundadır ve bu parçalanmaya mutlaka fiziksel olmayan, zihinsel ve entelektüel bir acı eşlik etmektedir.
Hunlar, yedi hakanın önderliğinde göç ederek Siebenbürgen (Yedişehir, bugünkü Transilvanya) olarak da bilinen yedi şehir kurmuşlar. Pagan Roma yedi tepede kurulmuşsa Konstantinopolis'in de yedi ismi var: Byzantion, Antonina, Nıva Roma, Konstantinopolis, Dünyanın Kıtalarını Ayıran, İslam'ın Hazinesi ve İstanbul; tüm bunlara ek olarak bu şehre yedi tepeli veya yedi kuleli şehir de denilmektedir. Müslümanlara göre 'yedi kez kuşatılmış ve Osmanlı imparatorluğunun yedinci sultanı tarafından yedi haftada fethedilmiş'.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
15
148 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14