Giriş Yap
Sosyal medyanın, teknoloji bağımlılığının.. zararları sosyal medya üzerinden, YouTube kanallarından anlatılıyor, vurgulanıyor sürekli olarak.. Peki bunları anlatanlar da içerik üreterek bu platformlara destek olmuyor mu? Sizin zararları anlatan içeriklerinizle muhatap olmaya çalışan takipçiniz, izleyiciniz bir anda ilgisini çok fazla çekecek bir içeriğe, daha sonra başka bir içeriğe başka, başka.. takılıp gidiyor. Bu içerikler kişileri bağlamak için özel olarak kişiye özgü oluşturuluyor zira. Zararları buralardan içerik oluşturarak anlatmak yerine tüm sosyal medyaya nasıl bir alternatif üretebiliriz diye düşünmek gerekmiyor mu?..
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
İNSTAGRAM HESABIM: 1000kitap.com/kardelenbirten4
"Sosyal medya sahtedir ama bize hissetirdikleri gerçek."
Sayfa 101 - Martı yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Fenalık geldi bu "kadın dediğin" diye başlayıp güya "ideal kadını" tarif eden paylaşımlardan. Kadın dediğin şöyle gülmeli, böyle ağlamalı, şu kadar konuşup bu kadar susmalı, şunun için gitmeli de bunun için geri dönmeli, yemek de yapmalı hava da atmalı, ketçap mayonez de olmalı, turşu da olsa süper olur ama nar ekşisi de yakışmalı... İçim şişti yeminle! Sorsan çorabının eşi nerede bilmez ama ideal kadını çok iyi biliyor, şuursuz 😒
Sanal Dünya
Sanal dünyadaki kişi, bugüne kadar bastırdığı duygularını, hayalindeki ideal benliğini, hatta başkalarınca yanlış kabul edilebilecek eğilimlerini paylaşarak ego doyumu yaşar. Bu gerçek dışı dünyayı insan için ilginç ve çekici hâle getiren şey, daha önce kendi kendine düşündüğü, genel kabule sığmayacak pek çok fikri cevaplayan, buna karşılık veren birilerini bulmuş olmasıdır.
·
2
36
355 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.5