Giriş Yap
“Medya, anarşinin sağ koludur.”
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Sosyal Medya da geçen zamana bakış açım....
Burada zaman önce belleği,sonrada yaşama arzusunu eriten zayıf bir asit gibi...
Sayfa 202 - Altın kitaplar
·
200 syf.
·
Puan vermedi
Tipik olarak ünlü kurgusuna dahil olacak bir roman değil. Sean Penn'in sadece bir şeyler yapan Bob Honey, altı farklı Phil Ochs şarkısından alıntı yapıldığından, kitabın arka sayfasındaki telifler ve izinler sayfasına göz attıktan sonra ilk başta gözüme çarptı. Tarihsel olarak gözden kaçan ve hafife alınan bir söz yazarının esprili, hicivli sözlerini içeren herhangi bir roman nasıl okunmaya değmez? öyleyse, yaptığım meşhur tavşan deliğine dalın... ve bulunacak bir harikalar diyarıysa, karanlık, hezeyanlı ve korkak bir yerdir. akademi ödüllü aktör ve yönetmenin açıkça canlı bir hayal gücü var ve sadece bir şeyler yapan Bob Honey, siyaset, uluslararası casusluk ve geç dönem kapitalist can sıkıntısı ve nihilizmle ve benim şimdiye kadar yaptığımdan daha fazla aliterasyonla dolu hararetli, vahşi bir roman. başka bir yerde karşılaştım (neredeyse yorucu bir şekilde). Penn'in kitabı kurgusal bir spycraft hikayesi değil, mevcut kültürel çılgınlığımızın bolca seks ve şiddetle dolu, patlayıcı ve çılgın bir anlatıyla anlatılan alaycı bir portresi. Penn, sona ermek üzere, kendisine gönderilecek bir mektupta başlık karakterinin "Bay ev sahibi" olarak bahsettiği mevcut başkanımızı hedefliyor: ...dolayısıyla, kurucu babalarımıza ölümünden sonra suikast düzenleme ve çekirdeğini yemleme ve değiştirme girişimine karşı, balığın parladığı yerde yiyeceğim diyorum. sen sadece görevden alınması gereken bir başkan değilsin, sen bir müdahaleye ihtiyacı olan bir adamsın. Biz sadece müdahaleye muhtaç bir halk değiliz, bir suikastçıya muhtaç bir milletiz. Ben tanrının köşeli adamıyım. Ben Bob Honey'im. ben buyum efendim, sizi bir düelloya davet ediyorum. tweet at, sürtük. sana meydan okuyorum." Sadece bir şeyler yapan Bob Honey kısa ama çarpıcı. Bob Honey'nin içgüdüsel öfkesi ve güvensizliği etrafındakilere çok az şey verir, ancak O, her yere yayılan çaresizliğin ve kaynama noktasına yaklaşan, için için kaynayan hoşnutsuzluğun simgesidir. Sadece bir şeyler yapan Bob Honey (özellikle yaratıcısı tarafından menşei reddedilen [farklı bir biçimde de olsa] bir sesli kitap olarak ilginç arka planıyla) çok eğlenceli, kişisel ve politik kargaşada beklenmedik bir boğuşma. toplum ve medya kültürel olarak öldürmeye karşı duruş sergilemeyi seçerse, silahlar üzerindeki bazı sağduyulu kontroller uyum sağlayabilir. yine de, bu reform özleminin veya "iyi haber" hikayelerinin gerçek olduğundan emin değil. bir zamanlar inanç güçlendirmeye yönelik halkın özleminin, artık kişinin kendi güvensizliğini güçlendirmeye yönelik doyumsuz bir açlığa dönüştüğü söylenebilir. yapım aşamasında olan üstel logaritmik bir delilik. Aslında, Bob'un iddiasına göre, Amerika'nın artık özlediği şey, kanunsuz günler ve herkes için yalnız gecelerdir. zengin bir azınlığın ve onların farkında olmayan kuklalarının çıkar sağlamak için ortaya koyduğu ve empoze ettiği hileli bir düzeni bozmak için çok sayıda çete ve milis tarafından yürütülen büyük bir hareketin ortasında, ırk savaşı ve iç savaşın bir karışımı sorunu..
Bob Honey
5.8/10 · 67 okunma
384 syf.
·
29 saatte okudu
·
Beğendi
·
10/10 puan
Sözleriyle, karakterleriyle, olay örgüsüyle kalbe dokunan bir kurguyla karşınızdayım. Kitabın kapağına maviye bayıldığım gibi bayıldım.İlk kitabın kapağı yeşilken, ikinci kitabın kapağını mavi seçmiş yazarımız. 'Sosyal medya sahteyken hissettirdikleri gerçektir.' diyerek özetliyorum her şeyi. Her karakterin yaşadıkları farklıyken, linçlendiklerinde hissettikleri aynıydı. Her konuya ayrı karakter üzerinden değinilerek, kitabın sonunda mükemmel bir bitiş gerçekleşti. Eva'nın da yakından farkında olduğu sosyal medyanın herkesi değiştirdiği gerçeğine sürekli vurgu yapılmış. Eleştiri ve linç arasındaki farkların vurgulandığı bir afiş kağıdıyla dikkat çekmeye çalışılmış ve çok başarılı olmuş. Bazı insanların üstüne alınması gereken çok gerçek ve farkındalık var. Kesinlikle her insanın okuması gereken bir kurgu. Fame evinde ortalık karışıken her karakter akıllara kazınan bir özelliğiyle gündeme geliyor. İsimsizin hiç beklemediğim kişi çıkması beni şaşırtsa da, kitabın finalinde beklenmedik güzelliklerle bitmesi beni çok sevindirdi. Severek okuduğum bir kitaptı. Üçüncü kitabı merakla bekliyorum. #Alıntı Kimse eleştiri ve linç arasındaki ayrımını yapamıyordu, yapmak istemiyordu. Herkese açık paylaşım yapıyoruz diye, kimsenin hiçbir dediğine ses çıkarmamamız gerektiğini düşünüyorlardı. Bu paylaşım bana hitap etmedi demek ile bu paylaşımı yaparken çok düşündün mü demek arasındaki ayrımı gözetemiyorlardı..
Kazanırsak Kaybederiz : Yazıyor...
8.7/10 · 273 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
The Social Dilemma
Yani 'Sosyal İkilem' bu belgeseli sadece sosyal medya kullananlar izlemeli. Yani herkes.. Belgeselde geçen sadece bir cümle aktarmak istiyorum: ''Ürüne para ödemiyorsanız ürün SİZSİNİZDİR.''
·
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14