sinema gerçekliğin uydurulmuş hâli değil, gerçekliğin başka araçlarla sürdürülmesidir.
Sayfa 170 - everestKitabı okudu
"Aceleye gerek yok, bir şeyin olacağı varsa olur. Hem de doğru zamanda, doğru sebeple, doğru kişiyle." (Fight Club)
''Sevgi bazı insanları iyileştirmez. Sadece nankörleştirir..'' ( Şahsiyet )
''Bazı insanlar seni incitir. Ve inciten senmişsin gibi davranırlar..'' ( HIMYM )
Olmayacak bir şeyi zorlamaya çalışmaktansa hayatına devam etmek daha iyi." (HIMYM)
"Her şey eninde sonunda yoluna girecek, Morty. Eğer girmezse, henüz sona gelmemişizdir." (Rick and Morty )
“… seni eskiden nasıl sevdiğimle, şimdi nasıl sevdiğim, kıyas kabul etmez. Şimdi, seni her şeyimle seviyorum. Bence gitmelisin. Seni o kadar seviyorum ki, sadece mutlu olmanı istiyorum. O mutluluk, artık beni içermese de.” | The Longest Ride (2015)
On üç yaşımdayken aldığım bir defterin ilk sayfasına, işaret parmağımdan akan kanla "Sanat yaşarken ölmektir!" diye yazmıştım... Ölmeye doğanlar sanatçıdır. Öleceklerini bile bile doğanlar! Kendileridir heykel, müzik, resim, sinema. Hiçbir şey yapmadan da sanatçı olunur. Hiçbir şey üretmeden. Sadece hayatı bir sanat haline getirerek de sanatçı olunur. Kabul etmeliyim ki ben öyle biri oldum. Bilimi yok varsaydım. Sadece sanat kaldı geriye. Ve belki bir sanatçı olarak değil ama bir sanat eseri olarak yaşadım. Şimdi de bir sanat eseri olarak kimsenin anlam veremeyeceği bir iş yapacağım. Üzerinde yattığım topragın sahibini, Meksika denilen ülkenin seçimle isbaşına gelmiş devlet baskanını öldürecegim, Öğrensinler hayatta higbir şeyin seçilemeyeceğini...
Sayfa 125Kitabı okudu
272 syf.
8/10 puan verdi
·
5 günde okudu
J.K. ROWLING - HARRY POTTER VE FELSEFE TAŞI
Herkese merhabalar :) Bugün çoğumuzun ismini duyduğu, kimisinin kitabını okuduğu kimisinin de filmini izlediği bir fantastik serinin birinci kitabı olan
Harry Potter ve Felsefe Taşı
Harry Potter ve Felsefe Taşı
yorumu ile sizinleyim. Kitap çok sürükleyici ve merak uyandırıcı her satırında acaba ne olacak diye sayfaları hızlı hızlı okuyup geçtim.
Harry Potter ve Felsefe Taşı
Harry Potter ve Felsefe TaşıJ. K. Rowling (Robert Galbraith) · Yapı Kredi Yayınları · 202049,9bin okunma
182 syf.
·
Puan vermedi
·
9 günde okudu
Kuşatma Füruzan’ın beş kısa ama çok güzel öyküsünden oluşuyor ..Öylü kitaplarına önyargısı olanlara kesinlikle tavsiye edeceğim bir kitap .. Öyküler o kadar sıcak ,o kadar samimi ki sanki mahallemizde ya da yakın çevremizde birisini anlatıyor gibi ..Öykülerin genel temasında yoksulluk,işsizlik ,geçim derdi ve en önemlisi kadın olmanın zorlukları öyle ince ince işlenmiş ki sevmemeniz mümkün değil …aslında çoğu kişinin düşüncelerinin yansıması olmuş gibi .. Çok severek okuduğum çok samimi bulduğum bir kalemle yazılmış bu kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum ..Asıl listemde olan ve çok merak ettiğim parasız yatılı kitabını okumak için de sabırsızlanıyorum … Ayrıca bir arkadaşım kapak resmini sormuştu;araştırdığım zaman füruzan’ın benim sinemalarım adlı sinema filminden bir kare olduğunu öğrendim ..kapaktaki kadın ise tabii ki Hülya Avşar :)) Herkese tavsiye ediyor ,keyifli okumalar diliyorum:))
Kuşatma
KuşatmaFüruzan · Yapı Kredi Yayınları · 2022226 okunma
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.