Giriş Yap
İnsanlar kendileriyle yaşar kendileriyle ölür. Sen ölümünü erken ilan ettin. Sen gitmiyorsun diye hayat devam etmiyor anlamına gelmiyor. Uzak’ Nuri Bilge Ceylan (2002)
Reklam
·
Reklamlar hakkında
“Sinema hiçbir şeyi değiştirmez; ama insanların bir çok şeyi anlamalarını sağlar. Dünyayı değiştirecek olan şey filmler değil, o filmleri izleyen insanlardır.” Krzysztof Kieślowski
"Bir insan yeni doğduğunda zayıf ve esnektir. Öldüğü zaman ise kaskatı ve duygusuzdur. Sertlik ve güç ölümün arkadaşlarıdır. Esneklik ve zayıflık varoluşun tazeliğinin ifadeleridir. Kendini sertleştiren hiçbir şey kazanmayı başaramaz." Stalker, Andrei Tarkovsky (1979)
gözünü kim bürümüş, ezilip toza belenmiş can çekişen bir yılan - kim diyebilir bunları mağrur ve hür ruhlu Salieri'ye? hiç kimse!.. gelgör ben söylüyorum şimdi nasıl kıskanıyorum - nasıl. Tanrım! nerde adalet, eğer kutsal yetenek, ölümsüz deha, bunca didinmeyi, köleliği mükafatlandırmıyorsa - tam tersine uçarı bir serserinin beyninde yeşeriyorsa sorarım nerde adalet? Ah Mozart. Mozart!
Reklam
·
Reklamlar hakkında
"bir insan sadece yalnızken mi iyidir?" ne münasebet! iyilik asla yalnızlıktan hoşlanmaz. kalabalığa ihtiyacı vardır. günaha. şehre. çarşıya.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14