1000Kitap Logosu
Mevlüt Özcan
Mevlüt Özcan
Mevlüt Özcan

Mevlüt Özcan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.4
8 Kişi
30
Okunma
1
Beğeni
1.982
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Bolu, 1950
Yaşamı
1950 Bolu Yeniçağa Kemaller Köyü doğumlu Orta öğrenimini Düzce, Konya ve Ankara'da yaptı İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü mezunu 27 yıllık devlet memurluğundan emekli 50'den fazla kitap yazdı, çok ciltli kitaplar dahil 26'sı basıldı. 3 dil biliyor Milli Gazete'de köşe yazarı 3 çocuk babası
720 syf.
Kur'an Kursu, İmam Hatip Lisesi, İlahiyat Fakültesi öğrencileri Diyanet camiasında hizmet veren görevlilerin ve bütün müslümanların elinde devamlı olması ve bulunması gereken bir kitap. Ayrıca dört mezhep için karşılaştırmalı tablolar yapılmış. Kullanışlı bir başucu kitabı.
Din Görevlisinin El Kitabı
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Fatos
Mekke'nin Fethi'yi inceledi.
64 syf.
Mekke'nin fethi kan akıtılmadan yapılmış belki bilirsiniz. Kitabı okursanız peygamberimizin (sav) fetanet(yüksek zeka) sahibi olduğunu, fethin planlandığı andan fethin tamamlanmasına kadar tüm süreçte fark edersiniz. Ayrıca İstanbul'un fethedilmesi konusu bunca padişahın kafasında ancak ve ancak peygamberimizin İstanbul hakkındaki hadisinden ötürü yer edinmiştir ve Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethi peygamberimizin Mekke'yi fethindeki stratejisiyle yapılmıştır. ' 'Fetih'', ''hicret'' sadece kendi devirlerinden kalan kelimeler değildirler. İnsanın, kendi içine hicret etmesi yani kendinden asıl benliğine gitmesi ve özüne yani iyiliğe yönelmesi gerekir. (Sokrates der ki: İnsan özünde iyidir.) İşte asıl hicret budur. Kendi kalbini fethet ve o kalbe hicret et. Sonra iyi olanı keşfet; ona yönel; onu fethet ve ona hicret et.
Mekke'nin Fethi
OKUYACAKLARIMA EKLE
2