Selçuk Altun

Selçuk Altun

Yazar
Çevirmen
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
7.9
315 Kişi
okuyor-dolu
817
Okunma
v3_begen_dolu
54
Beğeni
goz
3.419
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Yazar
Doğum
Artvin, 1950
Yaşamı
1973 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletmecilik Bölümü'nü bitirdi. Aynı bölümde 1974 yılında master'ını tamamladı. Özel sektörde, genellikle finans kesiminde yöneticilik yaptı. Dergi ve gazetelerde, kitap ve kitabevleri üzerine kılavuz denemeler kaleme aldı, derleme ve seçkilerde çevirmenlik yaptı. İlk üç romanı Yalnızlık Gittiğin Yoldan Gelir (Şubat 2001, YKY), Bir Sen Yakınsın Uzakta Kalınca (Eylül 2002, YKY) ve Ku(r)şun Lezzeti (Eylül 2003, Sel) ilgiyle karşılandı.
238 syf.
·
14 günde
"Senelerce Senelerce Evveldi" ismi ile uyumlu bir kiatp. Klasik müzik tutkunu bir pilot, uçuş sırasında bir kaza geçirir ve emekliye ayrılır. Hava kuvvetlerinde iken askeri olan Suat tarafından bir ev hibe edilir ve olay örgüsü başlar. Bir isim bir adres araması gerekir ve araştırmaya başlar. Bu olay örgüsü üzerine kurulu bir eser. Araştırma yaparken karşısına çıkan insanlar kahramanımıza hayat hikayelerini anlatır. Yanı seneler senelerce evvel yaşadıklarını. Bir yerde hayattı geçirdiği bir trafik kazası nedeniyle kör olan kızın tedavisini üstlenmesi ve âşık olması ile biter. Aslında anlatılan bütün hayat hikâyeleri "Senelerce Senelerce Evveldi" diğer teferruatlara gerek yok.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
276 syf.
·
19 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Sanat ve tarih bilgileri vermek için araya roman sıkıştırılmış sanki Ama sevdim kitabı.Güzel ve sürükleyiciydi,verdiği bilgiler ilgi çekiciydi..... Hayat biriktirdiklerimizden ibaretse, koleksiyonumdaki son eksik parçayı da tamamlamıştım diyor yazar romanını bitirirken. Aynı araç içerisinde ölen karısı ve en yakın arkadaşının haberiyle başlayan roman inanılmaz bir kurgu ile devam ediyor. Yalın ve akıcı dil ile sayfalar arasında kayboluyorsunuz. Tam durup dinlenebiliriz diye düşünürken sizi tekrardan alıp göklere çıkaran bir kitap. Ya biz az önce neredeydik de şimdi nereye geldik diye düşünürken bir önceki sayfayı bir daha okutuyor.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;