Tanrılar Okulu

8,7/10  (25 Oy) · 
75 okunma  · 
32 beğeni  · 
2.121 gösterim
"Bir Oluş Okulu kuracaksın,

Gerçekleştirecek düşü olanlar için bir Üniversite...

Bireylerin, Düş`ün var olan en gerçek şey olduğunu, insanın gerçeklik olarak adlandırdığı şeyin, kendi düşünün yansımasından başka bir şey olmadığını öğrenebilecekleri bir Okul.

Bir sorumluluk Okulu oluşturacaksın,

Uygulamacı düşleyenler; eylem filozofları için bir Okul,

Mutluluğun ekonomi olduğunu, refahın, uyumun ve güzelliğin her insanın doğuştan hakkı olduğunu öğrenecekleri bir okul...

Sonu olmayan bir Okul oluşturacaksın...

Bir Tanrılar Okulu...

Bu Okul, Benim adımlarımla,

Benim nefesime sahip olacak.

Hiçbir saldırıdan korkma!

Dış dünyadan gelen bir saldırı,

gerçekten anlamak ve değişmek isteyenler için çok değerli bir armağandır.

En acımasız olan dahil her zarar veren saldırı, sadece,

kendi kendine düşleyip eyleme geçirdiğin bir iyileşme süreci olarak meydana gelebilir."
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  443
 • ISBN:
  2880000110545
 • Orijinal Adı:
  The School for Gods
 • Çeviri:
  Nehir Ötgür
 • Yayınevi:
  Sinedie Yayınları
 • Kitabın Türü:
mustafa tamer akder 
19 Eyl 2015, Kitabı okudu, 20 günde, 10/10 puan

Bu kitap herkese göre bir kitap değil demekle başlamak istiyorum. Çünkü insanların hayatlarında yaptıkları bir çok yanlışı yüzüne vuruyor. Sert eleştirilen olduğu bir kitap. Birde din konusunda keskin düşünceleriniz varsa ne kendinizi eziyet edin nede kitabın değişik felsefesini yerin.
Kitaba gelince dil bakımdan ağır ve edebi yönü bakımından zengin. Kurguda yer yer boşluklar olsa da genel itibariyle güzel ve konu olarak insanlığın kuantum'da olumlu düşünmenin genel olarak getirileri , insanların kendi kendine vücuduna verdiği besin veya nefes almadaki yanlışlıklar ve kendi kendimizi pasivize ettiğimiz üzerinde genel özeti bence.
Özel olarak bazı noktalarda mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Son kısım bence biraz aceleye getirilmiş ve büyük kitlesel bir duruma geleceğini düşünmüyorum. Çünkü çoğu insanda geniş hayal kurma kapasitesi yok. Eğer okuyup felsefesini beğenirseniz kesinlikle kendinize bir Dreamer bulun. Çünkü mantıksal olarak kabul etseniz bile kitapta çokça bahsedildiği gibi içimizdeki tembellik çok fazla bahane üretecektir. Son olarak da eğer hayatınızdan memnun değilseniz ve kötüye doğru gidiyorsa kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Çok denedim okumayı, araya başka kitap koydum, geri döndüm baştan aldım olmadı olmadı. Yaklaşık 150 sayfasını okudum ve kitabın bendeki özeti şu: her şey içinde, çevrendeki nesneler senin evrendeki yansıman. Kahramanımızın da bütün bu tekrar laflardan sonra nevri dönüyor bedeni sarsılıyor vb. Belki bana göre değildi kitap.
Kesinlikle hitap ettiği bir kesim vardır. Kitaba kötü demiyorum. Sakin kafayla hep aynı şeyleri döndürüp döndürüp okumak isteyenler için ideal bir kitap.

Ümran Canoğlu 
02 May 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

bu kitabı kişisel gelişim kategorisinde tek geçerim felsefik yanı ağır bassa da kitap okumayı sevenlerin beğenerek okuyacağını düşünüyorum

tuğçe tarakçı 
30 Kas 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

yoğun düşünceler içeren bir kitap okumak için zihninizi boşaltmanız lazım. Ve kendinizi sorgulamaya hazır olun..

Sinan Fırat 
20 Tem 2015, Kitabı okuyor, 10/10 puan

Kesinlikle aceleye getirilip okunacak bir kitap değil.. Her cümlenin altını çizerek okuyorum.Ders kitaplarına bile bu kadar çalışmamıştım :)

Hakan Denizyılmaz 
07 Eyl 2015, Kitabı okudu, 488 günde, Beğendi, 9/10 puan

Oldukça ağır okunması gereken ve kişinin kendi gelişimi yolunda muhakkak okuması gereken bir kitap. Günümüz şartlarında belki bazı konularda güncelliğini yitirmiş durumda ama genelleme yapmadan, önyargılardan arındırılarak okuduğunuzda yaşanmışlıklara ışık tutuyor. Anın önemini, istenen şeylerin bir bütün halinde istenmesinin gereğini ve düş kurmaktan vazgeçmenin hayattan vazgeçmekle eşdeğer olduğunu görüyor, buna göre dersleri alıp hayatta ne istediğimizi iyi bilmemiz gerektiğini açık açık söylüyor.

Kitap okumak 
 30 May 12:29, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

´Allah´tan başka güvendiğiniz her şey sizin ´Put´unuzdur ´´ demişler. Bu kitapta kendi elimizle yarattığımız ´Tanrılardan´ kurtulup, ''Bir'' olana ulaşmak gerektiğini hatırlatan felsefi bir eser. Ancak bu konulara çok ilgili değilseniz, okuması biraz zor gelebilir, Okumak için emek isteyen kitap, verilen emeğin karşılığını da fazlası ile veriyor.

Nazlı Deniz 
05 May 23:21, Kitabı okudu, 7 günde, 10/10 puan

Harika bir kurgu harika diyaloglar ve insanın kafasında olusabilen boşlukları çok bekletmeden bir kaç sayfa sonra doldurabilen güzel bir farkindalik kitabi

Kitaptan 23 Alıntı

Bir insana ömründe en fazla bin defa dolunayı izleme fırsatı verilir, ama büyük bir olasılıkla bu insan, yaşamının sonunda onu bir kez bile izleme zamanı bulamamış olacaktır.

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna (Sayfa 38)Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna (Sayfa 38)
rego 
04 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Dışarıda karşılaştığın engeller içinde taşıdığın sınırlardır. Sen de korkuyu ve endişeyi yaratanlar bu olanlar değil, aksine bu olanları yaratanlar senin korku ve şüphelerindir

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' AnnaTanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna

Dünya, senin onu düşlediğin gibidir; o bir aynadır. Dışarıda kendi dünyanı bulursun, yarattığın, düşlediğin dünyayı. Dışarıda kendini bul! Git ve kim olduğunu gör... Diğerlerinin, senin içinde taşıdığın yalanın, uzlaşmanın, cehaletinin yansıyan görüntüleri olduğunu keşfedeceksin... Değiş... ki dünya değişsin.

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' AnnaTanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna
SEVGİ IŞILAK 
19 Mar 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

hayat; tıpkı bana yaptığı gibi, sizi de, bir mengenede soluğunuz kesilinceye kadar sıktığında, sizi içinden çıkamayacağınız hayal kırıklıklarına uğrattığında ve hiçbir çıkış yolu bulamadığınızda... işte ancak o zaman bu kitap, bir anda elinize geçecek ve sizi bulacaktır. böylece bireysel devrim'iniz için, bir insanın hayal edebileceği en büyük maceraya hazır olduğunuzu bileceksiniz: bütünlüğünüze ve yolunu kaybettiğiniz cennetinize yeniden kavuşmak.

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna (https://eksisozluk.com/the-school-for-gods--1476545?p=6)Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna (https://eksisozluk.com/the-school-for-gods--1476545?p=6)
rego 
04 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

İnsanın inandığının aksine, hiç kimsenin karşısına kendisinden daha büyük, daha üstün bir güç çıkmaz. Her mücadele, görünenin ötesinde daima eşittir.

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' AnnaTanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna
Tolga Topuz 
31 Mar 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

"Yaşamda boşluklar yoktur. Eğer sen, kendini yeni bir biçimde düşünmeye ve davranmaya zorlayarak bunları doldurmazsan, bunu senin adına bütün zalimliğiyle o yapacaktır.
Görmezsen, ya da görmeyi istemezsen, hastalık vahimleşir ve yaşamının komedisi giderek daha ıstıraplı bir hale gelir. Her şey sana bu trajedinin nedenini göstermek ve seni bütün bunların kaynağına gerisingeri götürmek üzere ortaya çıkar... ve bir gün devreye girip, ölümlü yaşam vizyonunu değiştirmem sağlamaya çalışır."

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' AnnaTanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna
Tolga Topuz 
31 Mar 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

"Sahip olduğun bu çatışmacı dünya vizyonunu terk etmenin zamanıdır. Yaşamayan her şeyi yok etmenin zamanıdır. Yeniden doğma zamanıdır. Kölelikten çıkışın ve özgürlüğe yeniden kavuşmanın zamanıdır. Zaman, bir insanın hayal edebileceği en büyük serüveni yani öz bütünlüğünü yeniden ele geçirme zamanıdır
Bağımlı olmak, istem dışı bile olsa, her zaman kişisel bir seçimdir. Hiç kimse veya hiçbir şey, seni bağımlı olmaya zorlayamaz; bunu ancak sen yaparsın."

Tanrılar Okulu, Stefano Elio D' AnnaTanrılar Okulu, Stefano Elio D' Anna
3 /

Kitapla ilgili 1 Haber

Dünyaca ünlü yazar hayatını kaybetti
Dünyaca ünlü yazar hayatını kaybetti Dünyada uzun süre best seller olan 500 binin üzerinde satan “Tanrılar Okulu”nun yazarı Stefano D’Anna İtalya Como’da hayatını kaybetti.