Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

L Büşra A.

Sabitlenmiş gönderi
Türk Romanları: 1. İntibah - Namık Kemal☑️ 2. Felatun Bey ile Rakım Efendi - Ahmet Mithat ☑️ 3. Araba Sevdası - Recaizade Mahmut Ekrem☑️ 4. Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat - Şemsettin Sami☑️ 5. Turfanda mı Yoksa Turfa mı ? - Mizancı Murad☑ 6. Sergüzeşt - Samipaşazade Sezai☑️ 7. Karabibik- Nabizade Nazım☑ 8. Udî - Fatma Aliye 9. Âmâk-ı Hayal -
Reklam
Çünkü hissiyatında dindarca bir saygı ve kendinden geçme hâli ağır basıyordu.
Sayfa 20

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Sevinci, eğer uzun bir ayrılığın doğurduğu dayanılmaz bir özleme son verecek bir kavuşma heyecanından ileri geliyorsa, ya o korku ve telaşı nedendir?
Sayfa 12
L Büşra A. tekrar paylaştı.
377 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
20 günde okudu
PROUST “MAHPUS”HANESİ
Kayıp Zamanın İzinde serisinin bu cildinde sevgilisi Albertine üzerinden kıskançlık ekseninde insan duygularının ve davranışlarının kökenine inerken Dostoyevski’ye benzer bir şeffaflık ve cesaret gösteriyor Proust. Sürekli delil toplama ve olası riskleri ortadan kaldırmaya odaklanmış olan bu bölümde gördüğü ve hissettiği duruma ve durum
Mahpus
MahpusMarcel Proust · Yapı Kredi Yayınları · 20231,137 okunma
Reklam
Kitaplar söylüyorlar, hatta Hazret-i Davut'un vefatından sonra ud nice müddet Beyt'ül Mukaddes'teki nurlar ışıldayan hücresinin duvarlarında asılı durmuş. Buhtunnasır'ın ortalığı altüst ettiği zamanlarda o ud oradan gitmiş, zâyi olmuş. Sonra İskender-i Zülkarneyn zamanında musiki revaç bulunca ud yine meydana çıkmış. Bir rivayette de udun mucidi Batlamyus adındaki hekim olduğu söylenir. Bir de önceleri Araplar da uda "Kerân" denirmiş.
Sayfa 19 - Salkımsögüt
Ama bir insan hayatta olduğu sürece, ölümünden sonra olacaklar hakkında konuşulmamalıdır.
Sayfa 22 - Yapı Kredi Yayınları 13.Baskı
Kırk dokuz yıllık beden ve ruh birlikteliği ölüm karşısında etkisiz mi kalacaktı?
Sayfa 12 - Yapı Kredi Yayınları 13.Baskı
" Üzgün, hüzünlü... Hâlimi anlatabilmek için bu sözler yetmez. Bunlarla ruhumun elemleri, ıstırapları anlatılamaz. Azizim, bu başka bir hâl, garip bir mâcera, pek az rastlanır bir felâket..."
Sayfa 11 - Karbon kitaplar 1.Basım Haziran 2020
17,9bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.