1000Kitap Logosu
TuğçeZeynep
TAKİP ET
TuğçeZeynep
@TugceZeynepp
164 okur puanı
02 May 2018 tarihinde katıldı.
205
Kitap
111
İnceleme
1
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
326 syf.
·
13 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
İsmiyle beni kendine çeken bir kitap oldu “Bir Kalbi Kırılmaktan Koruyabilsem”. Ne kadar da ihtiyacım vardı çünkü böyle bir kılavuza. Tabii ki yazar bir psikiyatri uzmanı olunca derman olduğu yara tek olmadı; konu konuyu açtı. Zamanın sıkıntıları, zorlu insan ilişkileri zaten yeterince karmaşıkken bir de korona virüsü hayatımızı bambaşka boyutlara götürdü. Yaşam tarzımızı, birbirimize bakışımızı değiştirdi, ‘sosyal’ mesafeler arttı aramızda. Sanki hiç yokmuş gibi.. Bazı insanlar devadır insana; bazı yerler, şarkılar, anlar ve de kitaplar.. Rûhumuza şifa niyetine.
Bir Kalbi Kırılmaktan Koruyabilsem
Okuyacaklarıma Ekle
1
132 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Senenin ilk kitabı Atsız’dan oldu ve şu ana kadar okuduğum kalemi en cesur roman desem yalan söylemiş olmam. Nasıl bir yerden yere vurma, dalga geçmedir bu Atsız bey. Ama ben çok sevdim bu yermeleri. Aslında roman olarak geçiyor ama sanki iki ayrı hikaye gibi, mesajı ortak iki hikaye. Birisi milattan önce bilinmeyen bir devlette geçiyor diğeri de Atsız’ın yaşadığı yıllardan bir 50 sene sonrasında yani yirminci yüzyıl sonunda. Devlet kadrolarındaki liyakatsizlik, yağcılık, adam kayırma, usulsüzlükler, savrukluk, özünden, tarihinden kopuş ve daha neler neler.. Atsız’ın bakış açısını seven veya sevmese de o kadar demokratik bakabilenlerin okumasını tavsiye ederim.
Dalkavuklar Gecesi - Z Vitamini
Okuyacaklarıma Ekle
8
288 syf.
·
50 günde
·
9/10 puan
Gerçekten de küçümsediğimiz o uzun, kıvrımlı, karmaşık organımız aslında bizim ikinci beynimiz olabilir mi? Hatta belki fazlası. Dolu dolu içerikli ve bir o kadar da eğlenceli bu kitabı bir sağlık personeli olarak neden daha önce okumadım dedim. Kullanılan terimlerden dolayı sağlık sektöründe çalışanların daha çok şey anlayabileceği ama aslında herkesin severek okuyabileceği bir kitap. Bağırsaklarımıza iyi bakalım, yoksa onlar da bizi ihmal edebilirler.
Büyüleyici Bağırsak
Okuyacaklarıma Ekle
2