• "Beni rahat bırakmanızı saygılarımla rica ediyorum. Sevgili kardeşlerimden istediğim tek şey budur. "
 • 296 syf.
  ·3 günde·Beğendi·8/10
  Bu kitaptan lanet olasi d&r de çalıştiğim zamanlarda (12 gün dayandım) haberdar oldum. Orta yaşlı bir kadın fellik fellik bu kitabı aradığını ve bulamadığını söyledi, tabi kitap lanet olasi d&r da da yok kötü çocuk istese kadıncagiz zilyar tane vardi oysaki.. Baktım kadının gözler dolu dolu burnu kıpkırmızı gözde fer yok... dedim bunun kesin bi sıkıntisi var... öylece çikti gitti bakakaldim ardindan, sonra da benim vasifsiz ve tek başarisi bilmem kaçtane sabit fikir satmak olan ve bununla kulakta yapay böbrek yetiştirmiş gibi övünén değişik bi tip olan magaza müdürümden azar işitmiştim. Bi şey satamiyosam o müsteriyle niye bu kadar zaman ilgileniyomuşum diye...
  Velhasil o vakaadan sonra ben kitabi aradim bulamadim. Kaderin cilvesi ankaradan mudanyaya geldim ve bizim burdaki markete frambuazli sarlot almaya gittiğimde sepetin içinde rastladım. Öyle bir pençe atarak aldım ki kitabi anlatamam...

  Akabinde kitabi aldim. Okumaya başladım. Bu kitabı okuduğumu gören annemin gözler pörtledi. Sen ne biçim kitaplar okuyon diye. Yani bunu okuyunca eroinman olmadıgım gibi grinin 50 tonunu okuyunca mini bir greye dönüşmüyorum. Sonuç olarak. Aman burada da buna benzer bi kitle var. Bi keresinde bir kadinin zevk anilari diye bi kitap okuyordum. Adam beni hem taciz etti hem de bu kitabi okuduğum için beni kuyruk sallamakla suçladı. Annemi tenzih ederek, sizde bulunan beyni kuşa taksak birak ters uçmayi intihar eder.

  Bence artik konuya gireyim, ben kitabi çok beğendim. Benim başima gelmediği sürece bu tarz her şeyin günden güne dahada ... sardigi kitapları okumayi çok severim çünķü. İnsan kendi hayatina bakip sükrediyo

  Bundan 2 3 yıl önce bi uyuşturucu bağimlisi çinarcikta 4 yaşindaki bi çocuğu kaçirip asla yapmamasi gereken bir şeyi yapip ardindan öldürüp cesedini bavula koyup inşaata attığinda bu uyuşturucu bağimlilarina takmiş durumdayim.
  Kendisi bu dünyaya tahammül edemeye bilir ne kullanmak istiyorsa kullanabilir hatta uygun bir yerde aşiri dozdan ölüp geberebilir buna saygi duyarim lakin durum sokakta oynayan çocuga, bi lokma ekmek bulmak için gezinen kedi köpeğe zarar vermeye hatta zevk için öldürmeye evrilincr ben de sinir krizine giriyorum ve emin olun bu yoksunluk krizine giren birinin çikardiği yaygaradan daha hiddetli oluyor.

  Kitabi okurken ben çocuk için değil de bizzat anne için çok üzüldüm. Bir anne için çocuğunun ölmesinden daha beter bişey varsa o da bağimli olarak ölmesidir heralde. Bağimlilar her gün hem kendini hem de annesinitekrar tekrar öldürüyormuş çunku
  Ben bu dünyayi açlik oyunlarinin esas bahçesi olarak görüyorum. Güçlü olanimiz ayakta kaliyor. Burada fiziksel bi gücten bahsetmiyorum. Zeka ve dirayetten bahsediyorum. Bu yüzden ölmek için eroin kullanan bi insani boşuna oyunda tutmanin bir gereği yok. Milletin çoluğuna çocuguna hatta kendi annelerine bicak çeken insanlari tedaviden kaçiyor ve ötanazi istiyorlarsa istekleri yerine getirilmeli bence. Kitap resmen bir insanin bir kaç insanin hayatini ayni anda nasil berbat edebileceğinin kaniti. Aslinda çoğu yorumda anne suclu görülmüs, ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Bi de üstüne üstlük hepten çocuga ifrit oldum. Bu zavalli yazarin annesi ve çocugu bende olsaydi ikisini de vurduktan sonra gider uçurumdan filan atlardim heralde.

  Bir insanin kendine bunu nasil yapabileceğini anlamadiğimi, keske tüm zayif karakterliler ölse falan diyecekken;
  Kendimin sigara bağimlisi, kahve bağimlisi(günde 8 fincana yakin) olduğu aklima geliyor. İşin kotü tarafi bi oturuşta bir kova tuzlu çekirdek yiyebiliyorum ki bu da bi bağimlilik türü... Allah kahretsin gene kendi bacağima sıktım. Neyse kitabin sonunda çocuk ölüyo bu beklediğimiz bi seydi rahatlikla söyleyebilirim. Dünyanin en zor şeyi bir madde bağimlisi annesi olmakmis bunu ögrendim.
  ( Bulabilirseniz kitabin koridor yayincilik 2016 baskisini alin. Genişletilmis bir son bölüm koymuşlar asil mevzu sonradan eklenen o sayfalarda dönüyo)