1000Kitap Logosu
Dursun Yener
TAKİP ET
Dursun Yener
@dursunyener
549 okur puanı
20 Oca 2016 tarihinde katıldı.
2.000
Kitap
202
İnceleme
3
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
171 syf.
·
Puan vermedi
Yazar bu kitapta kadın ve erkeklerin farklı toplumlar içerisindeki rollerinin zaman içerisindeki gelişiminden bahsetmektedir. Erkeklerin ve kadınların düşünme biçimlerinin anlama ve öğrenme noktasında herkesin kendisine çıkarabileceği dersler bulunan bir çalışma olmuş..
Erkek ve Kadın Olmanın Ötesi
Okuyacaklarıma Ekle
1
302 syf.
·
Puan vermedi
Uzun zamandır okumayı istediğim bir kitaptı. Yazar hayata dair pek çok konuda kendi düşüncelerini diler getirmiş. Kimi zaman yazarla hemfikir olurken, kimi zaman da zıt düştüm, ancak yine de okuması keyifli bir eserdi.
Denemeler
8.7/10
· 36,8bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
968 syf.
·
Puan vermedi
Edgar Allen Poe’nun yayınlanmış birçok hikayesi, derli toplu bir şekilde tek kitap halinde okuyucuya sunulmuştur. Bu hikayede yazarın farklı hikayelerinde, kullanılan uslûbu karşılaştırmalı olarak okuyabilme imkanına kavuşmuş oluyoruz..
Bütün Hikayeleri
8.6/10
· 1.461 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
144 syf.
·
Puan vermedi
İlk olarak kitabın önsözünde aslında kitabın orijinal isminin farklı olduğunu öğreniyoruz. Tolstoy’un kitapta bahsi geçen insanlarla aralarındaki mektuplaşmalardan oluşuyor kitap. Ve mektupların içeriğinde de Tolstoy’un İslam ve İslam Peygamberi hakkındaki olumlu yorumları bulunuyor..
Hazreti Muhammed
8.5/10
· 3.063 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
160 syf.
·
Puan vermedi
Genel olarak erkeklerin psikolojik özelliklerini okumayı umuyordum. Kitabın başlığı da aslında okuyucuya bunu vaat ediyordu. Ancak daha çok kadın erkek ilişkilerinde erkeklerin rolüne yer verildiğini gördüm. Bu açıdan tam olarak umduğumu bulamadım diyebilirim..
Erkek Psikolojisi
Okuyacaklarıma Ekle
2