İleti güncellenmiştir!!!
Herkese merhaba arkadaşlar. Bilenler bilir bundan 6 ay önce büyük bir tutku ve heyacanla Mersin’de küçük ama tatlı bir kitabevi açtım. Tabiki amacım büyük paralar kazanmak değil sadece çok sevdiğim kitaplarla birlikte olmak ve kendi yağında kavrulmaktı. Lakin güzel şeylerin ömrü kısa olur derler:) Ben de 1 ay sonra kitabevini kapatma kararı alıp uzun süredir düşünce aşamasında olan yurtdışına yerleşme düşüncemi tekrar ele aldım; ve gitmeye karar verdim. Kitabevini kapatacağım için elimde kalan çeşitli türlerde ki 1000 kitabı elden çıkaracağım; İlgili arkadaşlar özelden mesaj atarak daha fazla bilgi alabilirler. Saygılar...

Not: Tüm kitaplar %50 indirimli verilecektir.

Not: Fotoğrafların yüklenmesi çok zaman alacağından dolayı özelden telefon numarası yazanlara whatsapp dan fotoğraflar hızlı bir şekilde gönderilecektir.

Ali Rıza MALKOÇ, Öğrenciler için NLP'i inceledi.
09 Mar 12:07 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap inceleme yazısı

Kitap adı: Öğrenciler için NLP
Yazarı. : Hakan Birol
Yayınevi. : AZ Kitap
Baskı. : 1. Baskı 2016

NLP alanında okuduğum bu dördüncü kitap.
125 sayfa, bir günde okunabilen ve 7 TL ye indirimli satılan bu kitaptan başlanmasının daha uygun olacağı kanaatine vardım.
Anlatım dili sürükleyici. Sayfa düzeni ve resimlemeler mükemmel. Her anlatım sonundaki tamamlayıcı hikayeler anlamlı bir bütünlük oluşturuyor.
"Kitap okurken sıkılıyorum, iki sayfa sonra başta ne anlatıldığını unutuyorum, tuğla gibi kalın kitaplar beni ürkütüyor, fiyatı çok yüksek" gibi okumanın önündeki engelleri ve negatif düşünceleri çöpe atan bir kitap.
Şimdi ben bitirdim bir günde, eşim okuyacak.
Yarın da lise öğrencisi oğlumuza okutacağım.
Sizler de kendinizden ve evladınızdan bu kitabı esirgemeyin lütfen.

Ali Rıza Malkoç
09.03.2018
#armozdeyis

Serkan Öztürk, Kağıt Ev'i inceledi.
01 Şub 01:12 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Aylar önce internetten indirimli olarak aldığım ve o günden beri sessizce bir köşede okunmayı bekleyen kitaplardan biri de Kağıt Ev'di. Ancak gördüğüm birkaç yorumdan sonra bu bekleyişi uzatmamaya karar verdim. 1000Kitap'ın en güzel tarafı da bu zaten. İnsana bazen hiç bilmediği, bazen de bilip ihmal ettiği kitapları bir şekilde okutarak okura yön tayin etmesi.

'Aylardır sırasını bekleyen kitaplarımdan biri' demiştim, evet ben de okunmayı bekleyen onlarca kitabı olmasına rağmen kitap almaktan vazgeçemeyen, kitaplığındaki kitapların kapladığı hacmin artık ufaktan bir problem haline geldiği okurlardan biriyim. Her ne kadar kitabın kahramanının ulaştığı 20.000 sayısına henüz uzak olsam da biraz da kendimin ilerlemiş halini gördüm Bauer'de. Çok kısa bir roman olmakla birlikte içinde onlarca yazara, kitaba referans veriyor. Bu da okurda kitabı ara ara bırakıp kitapta geçen kitapları araştırma ihtiyacı doğuruyor, tıpkı 1000Kitap gibi. :)

Kitaplar üstüne, kitap sevgisi (hatta biraz manyaklığı) üstüne yazılmış, kısa sürede biten, her kitapsevere tavsiye edilecek bir roman.

Yeni Kitaplar Ve Getirdikleri Güven Kokusu
Bilgisayarım bozuldu ve siteye kısa girişler yapıyor, çıkıyorum. Bundan ötürü çevirmenler konusuna bir müddet ara vermek zorunda kaldım. Daha bir süre inceleme de uzun yazılar da olamayacak. Ama yeni kitaplarımı hangi yayınevinden aldığımı paylaşmak için telefondan yazmaya sabrediyorum.

1) İnsancıklar - Öteki Yayınevi
(Serpil Demirci çevirmiş. İnşallah iyidir. Sırf ciltli ve %40 indirimli diye aldım.)

2) Öteki - Öteki Yayınevi
(Serpil Demirci)

3) Ezilenler - İş Bankası
(Nihal Yalaza Taluy)

4) Suç Ve Ceza - Yordam Edebiyat
(Hasan Ali Ediz)

5) Ebedi Koca - Varlık Yayınları
(Nihal Yalaza Taluy)

6) Netoçka Nezvanova - Varlık Yayınları
(Nihal Yalaza Taluy)

7) Köpek Kalbi - İş Bankası
(Tek seçenekti.)

8) Genç Bir Doktorun Anıları - İş Bankası
(Tek seçenekti.)

şule uzundere, Büyük Kardeşim Atatürk'ü inceledi.
 22 Eki 2017 · Kitabı okudu · 57 günde · Puan vermedi

Büyük Kardeşim Atatürk, Atatürk’ün kardeşi Makbule Atadan’ın 1951-1952 yılları arasında Yeni İstanbul gazetesine verdiği 141 mülakatın kitaplaştırılmış hali. Kitapta anılar Zübeyde Hanım ve Ali Rıza Bey’in evlenmesinden başlıyor, Mustafa Kemal’in 1899’da İstanbul’a Harp Okulu’na gidişiyle bitiyor.

Anıların birçoğu Atatürk’ün siyasi düşünceleriyle ilgiliydi. Ben bu kitaba başlarken Atatürk’ü kardeşinin gözünden görmeyi ummuştum. Bu yüzden daha çok çocukluk anısı okumak isterdim. Atatürk’ün hiç bilmediğimiz yönlerine, abi-kardeş ilişkilerine daha çok yer verilseydi daha sıcak bir kitap olabilirdi diye düşünüyorum.

Kitabın ismini ilk okuduğumda “Büyük Kardeşim” sıfatının Atatürk’ün büyüklüğüne dair söylenmiş olduğunu sandım ama “ağabey” anlamında kullanılmış. Kitapta da sık sık bu ifade yer alıyor.

Kitapta birkaç Atatürk görseli de yer alıyor. Bunlar anlatılan dönemle uyuşmayan görseller. Mesela Atatürk’ün çocukluğundan bahsederken onun savaş yıllarından çekilmiş bir fotoğrafı sayfaya konmuş. Keşke bu fotoğraflar hem daha çok olsaydı hem de anlatılan döneme uygun yerleştirilseydi.

Kitapta birçok yerde yazım hatalarına rastladım. Bu da okurken insanın sinirlerini bozabiliyor. Umarım kitabın bundan sonraki baskılarında bu hataları düzeltirler.

Kitapla ilgili çoğunlukla olumsuz şeyler yazsam da kitabı severek okuduğumu söylemeliyim. Belli aralıklarla Atatürk'le ilgili kitap okumak bana iyi geliyor. Sizlere de Büyük Kardeşim Atatürk'ü tavsiye ediyorum. Atatürk’ün hayatıyla ilgili kitap okumayı sevenler onu bir de kardeşinin ağzından okumalılar.

Son olarak D&R’a bir sitemde bulunmak istiyorum. Güzel indirimler yapıp güzel kitaplar satıyorsunuz ama kitapların üstüne kocaman indirim etiketi yapıştırmazsanız çok seviniriz. Etiketi çıkarmasak kötü görünüyor çıkaralım desek yarısı çıkıyor yarısı çıkmıyor. Sırf bu yüzden D&R’dan indirimli kitap almak istemiyorum.

İndirim-Kampanya
Arkadaşlar Kitapyurdu ve Cepteteb bu aydan itibaren aralık ayına kadar sürecek çok güzel bir kampanya yapmış her ay 50 TL ye kadar olan alışverişin 25 TL sini iade ediyor. Toplamda 75 TLye kadar iade alınabiliyor. Daha iyi anlaşılabilmesi için biraz önce verdiğim siparişi örnek verebilirim.

Aldığım kitaplar İthaki'nin Bilimkurgu Klasikleri kapsamında çıkan;

Mary Shelley - Frankestein http://www.kitapyurdu.com/...ankestein/48489.html

Ursula K. Le Guin - Anlatış
http://www.kitapyurdu.com/kitap/anlatis/434977.html

ve Hugh Howey - Toz / Wool Serisi 3. Kitap
http://www.kitapyurdu.com/...-3-kitap/434943.html

Bu kitapların toplam etiket fiyatı 70 TL, Kitapyurdu indirimli 50 TL, bu kampanya ile birlikte 25 TL almış oldum. İyice kabaran alışveriş listeme ilaç gibi geldi kaçırmayın derim.

detaylar linkte
http://www.kitapyurdu.com/...p;information_id=136