Çalakalem Karalamalarım
İnsana bağımlılık bağımlılıkların en kötüsü olsa gerek..öylesine çaresiz..

Yeraltından Notlar
Ufak tefek karalamalarım, kendimce yazıp çizdiklerim vardı. Bugün onları şöyle bir karıştırayım dedim ve güzel bir kitaptan son derece güzel bir alıntı buldum. O kadar doğru ki...

Şöyle bir daha, dikkatlice düşünün! Biz bugün "canlılık" denen şeyin nerede bulunduğunu, neyin nesi olduğunu, hangi adla çağırıldığını bile bilmiyoruz . Elimizden kitaplarımızı alsalar, bir anda neye uğradığımız şaşırırız.
Artık hangi yolu seçeceğimizi , kime tutunup kimden kaçacağımızı, neyi sevip neden nefret ettiğimizi ; neyi sayıp neyi hor göreceğimizi bilemeyiz.
Bize insan olmak , yani etiyle kemiğiyle insan olmak bile yük geliyor; bundan utanıyoruz, ayıp sayıyoruz. " Soyut İnsan " diyebileceğim garip yaratıklar olmaya can atıyoruz . Biz ölü doğmuş kişileriz, zaten çoktandır canlı olmayan babaların soyundan ürüyoruz ve bu durumu gittikçe daha çok beğeniyor , bundan zevk almaya başlıyoruz. Neredeyse bir kolayını bulup bizleri doğrudan doğruya düşüncelerin doğurmasını sağlayacağız.

Çalakalem Karalamalarım
Nasılsın diye sorma.İyiyim desem koca bir yalan.Değilim desem bunca karmaşam tek kelimeye sığacak gibi değil.İyisimi sen gözlerime bak.

Çalakalem Karalamalarım
Neyse diye bir limanınız var söyleyemediğimiz tüm kelimeler hatta cümleler bu limana sığınıyor .

Çalakalem Karalamalarım
Ben yaşadığım için güzel değilse de bu şehir
Sen ayak bastığın zaman çiçek açabilir.

Çalakalem Karalamalarım
Bazen boğulmak için tek bir damlaya bile ihtiyaç yoktur.Kendi içinde boğulur insan da gören olmaz.

Çalakalem Karalamalarım
Birbirini yüreğinde taşıyan insanlar birbirinden uzakta yaşamamalı.Yüreğinde taşımak bambaşkadır ya.40 yıl konuşmasan,görüşmesen 41.yıl onu gördüğünde gözlerinin aynı ışıkla parlaması,aynı kucaklaşma,oturup saatlerce konuşma ,aynı çılgınlık,dertleşme vesselam..Bazı dostlar iyiki kalbimizde yaşarlar...

Çalakalem Karalamalarım
Gecenin sabahı nam-ı diyar yeni gün seni heyecanlandırmıyorsa ruhen yaşayıp yaşamadığını bir gözden geçir ...