Adalet Peşinde Sherlock Holmes

8,1/10  (8 Oy) · 
40 okunma  · 
9 beğeni  · 
502 gösterim
Şimdi anlatacaklarımı hiç kimseye açıklamadığımı bilmenizi isterim. Halk arasında yaygın olan bir söylentiyi körüklemek istemediğim ve bir bilim adamının böyle şeylere inanmasının kötü karşılanacağını düşündüğüm için, soruşturma sırasında bile gizledim. Gazetenin dediği gibi, Basker-ville Şatosu'nun zaten kötü olan ününü daha da kötüleştirmek boş kalmasına yol açabilirdi. Bu iki neden, bildiklerimden azını söylememi haklı çıkarır sanırım, ancak size tüm bildiklerimi anlatacağım.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  316
 • ISBN:
  9786054715992
 • Çeviri:
  Ayşen Türkmen
 • Yayınevi:
  Altınpost Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Neslihan 
01 Şub 18:05 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Sir Arthur Conan Doyle hayran olmamak imkansız.her sanatçının mutlaka hayatında bir karakter oluşturmak isteği her zaman vardır.Ve o oyle bir karakter oluşturuyor ki üstünde yıllar gecmesine rağmen hala adından soz ettiriyor ve hayali karakterden cikip gerceklige ulasabiliyor sherlock holmes. .bu gercekden büyük bir başarı...her sanatçının yapmak istediği bir hayaldir.
    Altinpost yayınlarının Adalet Peşinde aslında "Baskerviller'in köpeği" bence orjinal adıyla yayinlansa daha iyi olurr Çünkü aynı kitabı sırf adları değişik diye alma ihtimalinden dolayı.
     Konusu baskerviller satosunun cevresinde konusulan devasa bir köpek olduğunun kulakdan kulaga yayılmasi ve sir charles'in ölümüyle iddialarin gerçekliğinin araştırılması.
     İçerik, anlatım, merak açısından ve diyogolardan kesinlikle zevk alacağınız bir roman olmuş.kesinlikle okunmaya değer. ..

Ceren Acer 
18 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Olay örgüsü her ne kadar gizemli olsa da kitabın Altınpost Yayınından çıkan çevirisi kötüydü. Çevrisi kötü olunca da ister istemez zor okudum. Ayrıca bu kitabın başka bir isimle Martı Yayınından çıkmış olan çevirisi de mevcuttur. Kitabın Martı Yayınındaki adı Gizemli Pençelerin Laneti şeklindedir. Altınpost Yayınından kat kat daha iyi bir çeviriyle kaleme alınmıştır Gizemli Pençelerin Laneti. Eğer polisiye türündeki esrarengiz olayları okumayı seviyorsanız kitabı tavsiye ediyorum.

Pluton Zombisi 
02 Tem 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sherlock Holmes, her zamanki ilginç ve bazen korkutucu olan davalarıyla uğraşmakta. Bu kitapta Baskerville'nin hayaleti denilen ve Sir Charles'in ölümünden sorumlu olduğu düşünülen bir köpeğin efsanesini ve bununla beraber olan ilginç olayları açıklığa kavuşturuyor.

Kitaptan 3 Alıntı

“Bir bilinmezin içine düşmüş gibiyim. Beni ne diye takip etsinler?”

Adalet Peşinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 75 - Altınpost yayınları)Adalet Peşinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 75 - Altınpost yayınları)
Pluton Zombisi 
02 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kötü insan, arkasından ağlayacak bir tek kadın bile bulunmayan kişidir.

Adalet Peşinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 277)Adalet Peşinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 277)
Pluton Zombisi 
02 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Watson, burada bir kez daha söylüyorum. Şu az ilerisinde yatan adam gibi tehlikelisinin peşinden koştuğumuzu hiç hatırlamıyorum."

Adalet Peşinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 316)Adalet Peşinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 316)