Ah Masalı

·
Okunma
·
Beğeni
·
1246
Gösterim
Adı:
Ah Masalı
Baskı tarihi:
2008
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Gönül Yayıncılık
Baskılar:
Ah Masalı
Ah Masalı
70 syf.
·1 günde·6/10
"Samed Behrengi" Küçük Karabalık kitabından bildiğimiz devasa öykü yazarı. Küçük Karabalık kitabını okuduktan sonra piyasada gördüğüm bütün kitaplarını okudum. Gerçekten her birinden ayrı keyif aldım. Yazarın en sevdiğim tarafı yazdığı .Çocuk hikayelerine mesajları çok güzel yerleştirmiş olması. Bu konuda dünyada herhalde sayılı örneklerden bir tanesi. Ah Masalı adlı kitabı incelerken yazarının "Samed Behrengi" olduğunu görünce hemen alıp okumaya başladım. Fakat benim yazarın en sevdiğim tarafı olan bir derdi haykırması bir mesaj içermesi maalesef bu kitabında yoktu. Basit bir masal kitabı olmuştu. Elde mevcut ise alıp çocuklarla beraber okunabilir.
48 syf.
·1 günde·6/10
Kısıtlı bir zamanda okuma imkanım oldu. Çocuk kitaplarını, masallarını yetişkin kitaplarından daha çok seviyorum ve ortamda elime geçtiği gibi okumaya başladım. İlk hikayeyi çok beğendim. Gayet öğreticiydi. Fakat sonraki öykülere geçtiğimde nedense bir anlam çıkaramadım. Tuhaf geldi. Çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim bu yüzden. Çocuklara öyküleri okumadan önce büyüklerin okumasını tavsiye ederim.
Tam yere ayak basacaktım ki...Orada eli sopalı bir çocuk duruyordu.Köpeğin birine saldırıyordu.Köpek ise acı acı inleyip duruyordu.O çocuktan korktum bir an.Onun bulunduğu yere inmek istemedim.Çok üzülmüştüm.Rüzgardan beni başka bir yere indirmesini diledim.
Rüzgar dileğimi yerine getirdi.Beni bu pencereye doğru üfürdü.Senin elini görünce bana uzanmış bir dost eli olduğunu anladım.
''Parmağını bir bıçakla hafifçe çiz. Kanayan yere tuz bas. Böylece uykun gelmez. Böylece neler olup bittiğini de o zaman görürsün.''
Samed Behrengi
Sayfa 13 - SİMGE YAYINLARI

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ah Masalı
Baskı tarihi:
2008
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Gönül Yayıncılık
Baskılar:
Ah Masalı
Ah Masalı

Kitabı okuyanlar 70 okur

  • F

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0