Aşk Sığınağı

8,0/10  (11 Oy) · 
41 okunma  · 
11 beğeni  · 
605 gösterim
Bir sanat enstitüsü ile bir sanat galerisini yönetmekte olan Jones ailesi sanat alanında çok saygın bir üne sahip olduğu halde, aile içindeki iletişimsizlik her birini donuk ve yalnız kişiler haline getirmiştir.

Bir konferans ertesi, buz gibi bir havada, kardeşiyle birlikte yaşadığı Maine'deki evine dönen Dr. Miranda Jones, içeri gitmek üzereyken saldırıya uğrar. Yüzünü göremediği saldırgan, genç kızın boğazına bıçak dayayarak çantasını kapar, arabasının lastiklerini kestikten sonra kaçar. Bunu adi bir hırsızlık kabul eden Miranda yaşadığı dehşeti unutmaya çalışır.

Ailenin bir kısmı Maine'de bir kısmı Floransa'da yaşamaktadır. Uğradığı saldırıdan sonra annesi, konunun uzmanı olan Miranda'yı, Rönesans Dönemi'nde yapılmış olduğu tahmin edilen Kara Leydi isimli bronz heykeli bilimsel olarak tanımlamak üzere Floransa'ya çağırır. Genç kız bronzu inceler ve bunun gerçek bir Rönesans parçası olduğunu ilan eder. Ancak birkaç gün içinde yapılan ikinci bir inceleme heykelin sahte olduğunu gösterir. Bir uzman olarak hem kendi saygınlığını hem de sahip oldukları kurumun saygınlığını tehlikeye atmakla suçlanan Miranda, korkunç bir kaosun içine düşer. Hata yapmadığından emindir, ama derdini kimseye anlatamaz. Annesi söylediklerini dinlemek bile istemez; babası ise her zamanki gibi sadece enstitüyü düşünmektedir. Kardeşi Andrew'nun kendi sorunları vardır. Ona inanıp güvenen tek kişi, sanat eserleri hırsızı Ryan Boldari olur. İtalyan - İrlandalı kanı taşıyan Boldari, Miranda'ya inanmakla kalmaz, onu içinde sakladığı kabuktan çıkarmayı, aşk ve tutkuyla tanıştırmayı da başarır.

İki sevgili gerçeği aydınlatmaya çabalarken, cinayetler işlenmeye başlar. Artık ikisinin hayatı da ciddi bir şekilde tehlike altındadır.
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9789753312479
 • Orijinal Adı:
  Homeport
 • Çeviri:
  Feride Kurtulmuş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Okatan 
12 Nis 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok güzeldi bu kitap.Nota roberts ne yazsa okurum neredeyse 64 kitabından sadece 17 tanesini okudum elimde olsa hepsini büyük bir zevkle okurdum.kitabın konusuna gelirsek aşk var gizem var ve en önemlisi macera var bir kitapta daha ne olabilirdi bence bu kitabı gördüğünüz yerde alın okuyun