Bir Ben Vardır Bende Benden İçeri

8,5/10  (10 Oy) · 
26 okunma  · 
7 beğeni  · 
647 gösterim
Bilenler derler ki tasavvufu anlamak için derviş olmak lazımdır. Emine Işınsu'nun "Bir Ben Vardır Bende Benden İçeri"si, okuyana tasavvufu, yaşamışçasına hissettiren bir eser. Kültürümüzü anlamak için tasavvufu, tasavvufu anlamak için de Yunus'u anlamak gerek. Tasavvufu yakından bilmenin tek yolu, onu yaşamaktır. Edebiyatta, bir hayatı ilk elden yaşamaya en yakın şekil, muhakkak ki roman türüdür. Bu yüzdendir ki derin sezgiye dayanan mesajları, büyük duyuşları, büyük aşkları iletmek isteyen yazar, daha çok romanı tercih etmiştir.

Bu romanda Emine Işınsu'nun güçlü kalemi, binlerce yıldır sufi kültürüne dayanarak bize bir Yunus Emre anlatıyor. İnsan olarak, derviş olarak, ermiş olarak Yunus'un yolculuğunu adım adım izliyoruz. Yaşamıyoruz... Bu mümkün değil. Ama yaşamış kadar oluyoruz.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786055506971
 • Yayınevi:
  Bilge Kültür Sanat
 • Kitabın Türü:
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
07 Haz 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Sakin kafayla, aklınızı vere vere, manen hazır olarak okuyun ki tadına doyamayın. Tam 4 kere başlayıp, kendimi hazır hissetmeyince bıraktım okumayı. 2 yıl sonra yeniden başladığımda çok haklı buldum fikrimi. Çok şey öğrendim, çok etkilendim, yazara da Yunus''a da hayran oldum. Peşinden de E. Işınsu serisi yaptım kendime."