Bir Dünya Yıkıldı

8,0/10  (10 Oy) · 
86 okunma  · 
8 beğeni  · 
967 gösterim
"... Her şeyi, her hakikati biliyormuş gibi yaşayanların, hiçbir şeyi bilmediklerini gördükçe, insanlığımdan bile utanmaya başladığımı hissediyorum.

Medine'nin aydınlar arasında görünüp, eksik yanlarını idrak edemeyişi beni üzdü.

Bugün, içimde yiv yiv derinleşen duyguların ezici baskısı altında, perişan bir gönlüm var.

İçimdeki vefa borcunun sürüklediği his, acaba beni kendimden habersizce çeken bir sevdaya mı götürüyor?.."

Çaresiz, başıboş bir hayat... Yıllardır ihmal edilen insanlık ve yıkılan bir dünya... Romanlarında toplum gerçeğini tüm detaylarına inerek ele alan yazar, bu romanda da neşterini ustaca kullanıyor...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2009
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9789757544234
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Firdevs seven 
 12 Şub 15:19 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ben kitabı okunmaya başladığım zaman kitabın başlarında şunlardan bahsediyordu : kendilerinin yapamayacakları işin yapabileceklermiş gibi göstermeleri yazıyordu zaten kitabın da konusu bu belkide günlük hayatımızda böyle kişileri tanıyor olabiliriz böyle kişilerden kendimizi uzak tutmaya çalışalım çünkü o kişiler başınıza büyük belalar aça bilirler.sizlerinde bu kitabı okumanızda yarar olabilir o yüzden bu kitabı mutlaka okuyun

Nasrettin 
 03 Ağu 20:43 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir dünya yıkıldı...
Sayın Ahmed Günbay Yıldız'ın okuduğum üçüncü Kitabı. Daha önce okuduğum iki kitabı da beni çok etkilemişti.
Açıkçası bu kitabı okumak planlarımda yoktu ama elime geçmişken bir günde bitireceğim dedim ve başladıktan sonra bitirene kadar da bırakamadım. Ahmed Günbay Yıldız'a gelince
Yazar yurdumuzun bağrından kopan hikayeleri o kadar gerçekçi anlatıyor ki okurken; hemen şurada bir yerlerde bu insanlar gerçekten yaşıyorlar gibi bir his bir duygu uyandırıyor. Başka yazarların "gerçek hayattan alıntıdır" diye yazdıkları kitaplar bile gerçek hayattan uzakken Ahmed Günbay Yıldız'ın kitapları tam anlamıyla size olayı yaşatıyor. Uzun zamandır bir kitabı okurken ağlamaklı olmamıştım. Her üç kitapta da acıyı, çaresizliği, umudu ve hayatın yaptığı son cilveyi doya doya yaşadım. Bu kitapta da ilk başta insanın yaptığı hataların sonucunun ne kadar ağır olabileceği daha sonra çaresizliğin insana neler yaptırabildiğini gurbetin, dışlanmışlığın ve fedakarlığın gerçek boyutunu gördüm. Ama hayat bir mücadele ve yılmamak gerek bunun sonucunda insanın amacına ulaşabileceğini anladım.
Ahmed Günbay Yıldız'ın kitapları insanı kendine bağlamakla kalmıyor, her kitabını okuduğumda diğer kitaplarının da elimin altında olupta okuyabilmeyi ümit ettim.

Not: Bu kitabı size tavsiye etmek bi yana sizden okumanızı rica edeceğim :)
...İYİ OKUMALAR

Ayşegül BENGÜ 
16 Mar 16:55 · Kitabı okudu · 7/10 puan

gelişim çağında olan çocuklara okutabilicek bir kitap.içinden çıkılamayacak durumların varlığını ve hata kabul etmeyen bu durumları yaşamadan görmemizi sağlıyor.

Kitaptan 53 Alıntı

ugur 
13 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Allah bütün sevgileri, ilahi aşka dönüşebilen bir basamak olarak yaratmıştı. Şayet insanoğlu sınırı aşarsa, yasak beraberliğe duygusal sözler ekleyerek, nefsinin akışına kendisini kaptırırsa, nefsine köle olarak yaşayabilirdi.

Bir Dünya Yıkıldı, Ahmed Günbay YıldızBir Dünya Yıkıldı, Ahmed Günbay Yıldız
Nasrettin 
03 Ağu 10:35 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsanlar paçavra değil kadın. Dilediğin vakit alıp satamazsın. Kızdığın zaman çöplüğe atamazsın.

Bir Dünya Yıkıldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 42 - Timaş yayınları, 30. Baskı)Bir Dünya Yıkıldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 42 - Timaş yayınları, 30. Baskı)
Nasrettin 
03 Ağu 12:55 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ahlâk, islam dininin müdafa hattıdır. Nasıl ki bir ordunun müdafa hattı yıkılınca düşman içeri girer, ahlâk prensipleri yıkılınca din ve nizam da hayatiyetini kaybeder...

Bir Dünya Yıkıldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 98 - Timaş yayınları, 30. Baskı)Bir Dünya Yıkıldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 98 - Timaş yayınları, 30. Baskı)
Nasrettin 
 03 Ağu 11:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sokakların içler acısı halini gördükçe, sonbaharlarında yapraklarını soyunmuş, çıplak ağaçların hazin manzarasına dönen, açık kadınlara vicdan ezici bir mahcubiyet duygusu içinde bakıp geçiyordu...

Bir Dünya Yıkıldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 93 - Timaş yayınları, 30. Baskı)Bir Dünya Yıkıldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 93 - Timaş yayınları, 30. Baskı)
Hayri ÖZDEMİR 
12 Tem 14:34 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Hayat en tatlı hülyalarımıza kucak açıyor, birden kederimizin şekli, biçimi değişiyor, yaşıyoruz..."

Bir Dünya Yıkıldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 66)Bir Dünya Yıkıldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 66)