Can Veren Pervaneler 4 İşte Geldik Gidiyoruz

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
3 beğeni  · 
107 gösterim
İçinde bulunduğumuz modern çağda öyle bunaldık, modern kültür adıyla savrulduğumuz kültürsüzlük içinde öyle daraldık ki âsûde zaman ve mekânlardan bir teselli arar olduk. Hayhuy içinde hayatın manasını da lezzetini de yitirip yarış atı gibi sadece koşuyoruz.

Edebiyatımızın gelmiş, geçmiş söz ustalarının eserlerinden seçilen eşsiz mısraların orijinallerinin ve aslına en yakın ifadelerle manalarının zevkle okunarak en güzel şekilde öğrenilmesi, onların “aşk” deyince, “maşuk” deyince neyi kastettiklerinin anlaşılması en büyük arzumuzdur. Birer mütefekkir olan şairlerimizin mısralarından günümüze şifa damlaları sunmaya çalıştık. Azdan çoğa işaret var. Birkaç yüreğe merak düşürebilirsek bu kitap maksadına ulaşmış olacak.

Hukukçu, yazar, televizyon programcısı ve sunucu Hayati İnanç, yaptığı programlar ve verdiği konferanslarda bir dantel gibi işlediği o yüksek edebiyat dünyamızın sırlarını “İşte geldik gidiyoruz - Can Veren Pervaneler 4” kitabıyla vermeye devam ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  157
 • ISBN:
  9786059059473
 • Yayınevi:
  Babıali Kültür - BKY
 • Kitabın Türü:
Rumeysa 
13 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İşte geldik gidiyoruz. Dünyanın geçiciliğini beyitlerle bize sunan Hayati İnanç yine o kadar samimi anlatmış ki anlatacaklarını. Kitabı okurken kimi zaman iç çekeceğiniz kimi zaman mütebessim bir ifadeyle okuyacağınız beyitleri sunmuş bize. Adeta kitap bir hazine Mutlaka okuyun.
Gamzedeler gamzedeler
Gam vurur gam zedeler
Sinem hakkâk delemez
Delerse gamze deler.