Dokuz Günlük Kraliçe Leydi Jane Grey

8,3/10  (4 Oy) · 
18 okunma  · 
4 beğeni  · 
467 gösterim
Epsilon Yayıncılık, Alison Weir'in hayal gücüyle birleşen tarihi gerçekleri Dokuz Günlük Kraliçe ile okuyucusuna sunuyor. Damarlarında kraliyet kanı taşıyan Leydi Jane Grey'in ilgi uyandıran ve şok etkisi yaratan hayatını okurken özgürlük bilinciniz değişecek, kaderin varlığına inanacaksınız. Hilekâr bir babanın ve merhametsiz bir annenin kızı olan Leydi Jane Grey, adından çokça söz edilen büyük dayısı Kral VIII. Henry'nin ölümü ile yaşanacak çalkantılı dönemin tanığı olur. Erkek varisleri olmadığı için hayal kırıklığı yaşayan ailesi, zeki ve itaatkâr olan Jane'i tehlikeli bir oyunda piyon olarak öne sürer. Fakat Jane'in kuzeni, Kral VIII. Henry'nin varisi, Kral VI. Edward'ın zamansız ölümü planlarını bozar. Jane, birdenbire kendisini bir egemenlik mücadelesinin ortasında bulur. Gizli dünyasında kitaplarıyla başbaşa kalmayı tercih eden Jane, tahta geçmek gibi bir hırsı olmamasına karşın ihanet, entrika ve trajedi saçan bir ateş kasırgasının önde gelen ismi haline gelir.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  430
 • ISBN:
  9789944821131
 • Orijinal Adı:
  Innocent Traitor
 • Çeviri:
  Aslı Güçlü
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Güler Bilkay Aygün 
15 Haz 20:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendi iradesi dışında, tamamen ailesinin hırsları yüzünden sadece dokuz gün İngiltere tahtına oturan genç bir kızın dramatik hikayesi. Konu daha güzel kaleme alınabilirdi. Biraz vasat bir kitap olmuş.

Ceren Acer 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bu romanın neredeyse bütün sayfalarında sıkıldım diyebilirim. Bence olay örgüsü ne kadar gerçek yaşamdan alınmışsa da yazarın kalemi bunu anlatmaya yetersiz gelmiş. Dokuz Günlük Kraliçe romanında; oldukça ölü, düz ve sıkıcı bir anlatım var. Bir kere yazar çok aşırı sayısal verilerden yararlanıp, ayrıntılara fazlasıyla yer vermiş. İster istemez olay örgüsünün geneline değil, ayrıntılara dikkat ettiğim için, kitabı bir bütün olarak algılayamadım. Dokuz günlük bir kraliçe olup, sonra da öldürülen Leydi Jane Grey'in hayatı oldukça etkileyici bir hale getirilebilirdi ayrıntılar yoğunlukta olmasaydı. ALISON WEIR, olaylardan çok ayrıntıları ön plana çıkardığı için, romanı okurken dikkatim hep dağınıktı. Dokuz Günlük Kraliçe romanından etkilenmedim. Sadece son sayfaları kayda değerdi. Dokuz Günlük Kraliçe romanının devamı da varmış ama, kitabı alıp okumam sanırım.

Nurhan Işkın 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sadece dokuz gün kraliçe olup idam edilen bir çocuğun içinizi burkan hikayesi.Ailelerin ihtişam ,hırs için o dönem evlatlarını nasıl harcadıklarını hayret ile okuyacaksınız...