Adı:
Dul
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
376
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052990179
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Widow
Çeviri:
Barış Sever
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus
Sevgi dolu bir koca mı,
Yoksa kalpsiz bir çocuk katili mi?
Gerçeği yalnızca o biliyor.
Çocuk sahibi olmak için çıldıran bir kadın ve çocuk katili olduğu iddia edilen kocasının tüyler ürperten hikâyesi...

-Jean Taylor-
Jean Taylor'ın hayatı son derece sakin ve sıradan. Güzel bir ev, iyi bir koca… Kocası Glen onun hayalini kurduğu her şey, tam bir beyaz atlı prens… Fakat dünya tersine dönecek.

-Glen Taylor-
CANAVAR! Gazeteciler Glen'e bu ismi taktılar. Jean'in kocası Glen'in hayal bile edilemeyecek kadar korkunç bir suç işlediği söyleniyor. Kaçırdığı iddia edilen küçük kıza dair tek bir ize bile rastlanmadan yıllar geçerken karı kocanın hayatı sürekli gazetelerin ön sayfalarını süslüyor.

-Dul Jean Taylor-
Ama artık Glen öldü, Jean hayatında ilk kez tek başına ve hikâyeyi anlatıp anlatmamakta özgür...

Sırların gün yüzüne çıkma vakti geldi.

"Kayıp Kız'ı ve Trendeki Kız'ı sevdiyseniz bu kitabı kaçırmak istemezsiniz. Sürükleyici. Şok edici."
-Stephen King-

"Baş döndürücü bir psikolojik gerilim. Elimden bırakamadım."
-M. J. Arlidge-

"Kalp atışlarınızı hızlandıracak kadar sürükleyici bir çıkış romanı. Jean Taylor hem kahraman hem de antikahraman; saf ama uyanık, baskı altında kalan ama baskın da olabilen bir kadın. Kısacası tam anlamıyla merak uyandırıcı. Trendeki Kız'ı sevenlerin aklını başından alacağı kesin. Bir solukta ve tırnaklarımı kemirerek okudum."
-Catherine McKenzie-

"Korkunç bir suçun derinliklerine inerek kurbanlara, faile, polise ve diğer herkese ışık tutan çarpıcı bir psikolojik gerilim."
-Huffington Post-

"Çok beklenen bir gerilim romanının kapağında onun hızlıca satmasını sağlayacak 'sürükleyici' gibi övgü ifadelerinin yer alması çok da alışılmadık bir şey değil. Oysaki bu nadiren doğrudur. Ama ilk birkaç sayfasını okuduktan sonra Dul'un bütün övgüleri hak ettiğini anlayacaksınız. Feminist, etkileyici ve ürkütücü derecede gerçekçi bir hikâye. Rüyalarınıza girecek."
-The Independent-

"Bu kitap yüzünden gece geç vakitlere kadar uyanık kalacaksınız."
-Good Housekeeping-

"Barton bize başkaları tarafından kandırılabileceğimizi ama kendi kendimizi kandırmanın da bir o kadar kolay olduğunu hatırlatan müthiş bir hikâye kaleme almış."
-USA Today-

"Psikolojik gerilimde son nokta. Korkunç bir cinayetin, boğucu bir evliliğin ve bu evlilikte tarafların hem birbirlerine hem de kendilerine söyledikleri yalanların karanlık ve samimi hikâyesi… Sonu aklımı başımdan aldı."
-Lisa Gardner-

"Çözmekte zorlanacağınız bir kadın karakter ile sarsıcı olaylar bir araya gelmiş ve ortaya nefes kesici bir hikâye çıkmış."
-Woman & Home-

"Şaşırtıcı bir hikâye… Güvenilmez olsa da etkileyici bir karakterin ağzından kaleme alınmış. Aklınızı başınızdan alacak."
-Oprah.com-

"Jean karakteri kafa karıştırıcı bir yapboz gibi. Yazar gerilimi nasıl artıracağını iyi biliyor." -The New York Times-

"Korkunç bir suçun ayrıntılarının parça parça gözler önüne serilmesi ve bir evliliğin acımasızca irdelenmesi… Bilmek istedikleri en son şey gerçekler olduğunda insanların birbirlerine ve kendilerine söyledikleri yalanlara dair inanılmaz bir hikâye!"
-Entertainment Weekly

"Bu kitapta sıradan hayatlara, yani aldatmacanın gerçeğe dönüştüğü gri alanlara yön veren karanlık sırlar hiç gizlenmiyor. İnce ayrıntıların en az olay örgüsü kadar önemli olduğu kitaplardan." -Chicago Tribune-

"Bazı romanlar vardır ki okuyucuyu anında içine çeker ve son sayfaya kadar bırakmaz. Kütüphanenin o küçücük alanına bu kitap da eklendi. Dul, son zamanların en şüphe uyandırıcı karakterine hayat veren tüyler ürpertici bir gerilim romanı."
-The Sacramento Bee-

"Bu aldatmacalı psikolojik gerilim beni gerçekten büyüledi. Fiona Barton bizi bir karı kocanın ilişkisinin en karanlık noktalarına ve sakladıklara sırlara doğru bir yolculuğa çıkarıyor." -Linda Castillo-
376 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Dul Jeanie, eşini elim bir trafik kazasında kaybetti. Yasta, üzgün.. Mü acaba? Aslında onların çok güzel giden bir evlilikleri vardı. Ancak, çocuk sahibi olmak istediklerine karar verdiklerinde, Kocası Glen'in asla çocuk sahibi olamayacağı gerçeği ile yüzleşirler. İşte, evliliklerinin ve hayatlarının kırılma noktası tam da burası...
Aynı evde yaşadığınız, hayatınızı, kalbinizi emanet ettiğiniz eşinizi ne kadar tanıyorsunuz? Suça ortak olmak, bahanelere sığınmak mıdır yoksa Güçsüzlüğünüzün sembolü mü? Vicdanınız mı? Korkularınız mı? İşte sizleri psikolojik gerilimin sınırlarına getirecek bir kitap... İlgililerine tavsiyemdir der hepinize şimdiden keyifli okumalar dilerim Kitapla Kalın..
376 syf.
·1 günde·5/10
Kitabı bir günde bitirdim akıcıydı.Kitap bir geçmiş bir gelecek devam ediyor.Katilin kim olduğunu en basından beri biliyoruz neden yaptığını yavaş yavaş anlıyoruz kısa bir kitap zaten.
376 syf.
·Beğendi·10/10
İki yaşında evinin önünde oynarken kaybolan bir kız çocuğu ve suçlanan evli bir adam.
Kitapta adamın karısı,muhabir, dedektif ve kaybolan çocuğun annesi'nin yaşadıkları anlatılmakta.Kitap geçmiş ve şimdiki zaman arasında gidip geliyor ve hikayeyi daha çok adamın karısının ağzından okuyoruz.

Tek kelime ile harika bir kitaptı. Büyük bir keyifle okudum.
Arka kapak yazısında yazıldığı gibi;
'Kayıp Kız'ı ve Trendeki Kız'ı sevdiyseniz bu kitabı kaçırmak istemezsiniz.Sürükleyici.Şok edici' sözüne aynen katılıyorum.
Trendeki Kız ve Kayıp Kız'ı seven pek olmadı ama ben çok sevmiştim. Onlara benzer bir kurgu ile yazılmış ve ben bayıldım.
Psikolojik gerilim olduğu için hikaye biraz ağır ilerliyor ama öyle zekice yazılmış ki,meraklanıp elimden bırakamayarak kitaba adeta zamk gibi yapışıp kaldım.
Mutlaka okuyun...
376 syf.
·6 günde
Otobüste başlayıp ders başlamadan beş dakika önce bitmiş,akıcı sürükleyici ve Keyifli bir kitaptı.Çocuk saplantısı olan bir kadın ve karısını mutlu etmek için çocuk kaçırmış bir adam var.Ve bunu haber yapmak isteyen bir gazeteci,olayı inceleyen bir dedektif var.Çocuk kaçırmış plan adam ölü bulunur ve kadın kocasının sorunu saklar.Bu kadın herşeyi kolayca kontrol altında tutabilen,zeki bir kadındır.Ayrıca tepkisini çok güzel koyabiliyor.Tepkisini koyabilme yönü ile kendimi bağdaştıranildim sadece.Çünkü hem bu kadın karakteri hemde beni bazen sınırlarımı zorlayan insanlara denk geldiğimizde aynı tepkiyi verdiğimizi fark ettim.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar. :)
376 syf.
·9/10
Kate Waters Serisi
1. Dul
2. Çocuk
3. The Suspect .
.
.
Çocuk sahibi olmak için çıldıran bir kadın ve pedofil kocası... Jean Taylor, sıradan ve sakin bir hayatı birgün küçük Bella’nın kaçırılmasıyla tam bir kaosa dönüşür. Sevgili kocası Glen Taylor küçük kızı kaçırmakla suçlanmaktadır. Gazeteler ondan Canavar diye bahsetmektedir. Taylor çifti o günden sonra gazete manşetlerinden düşmeyecektir.
Kocasının ölümüyle gazetecilerle tek başına mücadele etmeye başlar. .
.

Kitap türünün hakkını sonuna kadar veriyordu. Tam bir psikolojik gerilim...
Bu kadar süre beklettiğime pişman oldum desem yeridir. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen son derece başarılıydı.
Yazarın dili çok akıcıydı, zaten hemen sayfaları çevirmek istiyorsunuz. Anlatımı sade ve okuyucuyu yormuyor. Klasik bir konu yazarın kalemiyle merak uyandıran bir hikayeye dönüşmüş. Yazar karakteri çok iyi oluşturmuş, zaten kitabın başından sonuna kadar Jean karakterini çözmekle uğraşıyorsunuz. “Ne ayaksın sen?” Deme isteği uyandırıyor insanda.
Günümüz ve geçmiş zaman olarak bölüm bölüm ilerliyor. Asıl hikaye Jean karakterinin gözünden anlatılsa da diğer tüm karakterlerin gözünden de bölümler mevcut.
376 syf.
·Beğendi·8/10
Bir insan bu kadar şapşal ve aşık olmalı mıdır...? Aşk gerçeklere ne kadar engel olabilir...? Hızla okumalık... Bittikten sonra vayy be demelik..
376 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Fiona Barton, Mail on Sunday'de baş muhabirlik yapan ve Britanya Basın Ödülleri'nde Yılın Muhabiri seçilmiş yeni bir Yazar. Ve ilk kitabı da 'DUL' Fransa'nın güney batısında yaşıyor.

İnsanları izleyerek çok vakit harcadığını, yalnızca kafelerde ve tren istasyonlarında izlemekle kalmamış bir gazeteci olarak, gözlemci olarak vücut dillerini, sözlü tiklerini gözlemleyerek... Ve Türkiye de televizyonlarda akşam haberlerinde çok gördüğümüz kayıp küçük kız/erkek çocukları.. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.. Farklı anlatım diliyle ben bayıldım..
376 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
İlk çıktığında İngilizce baskısını okuduğum bir kitaptı. Uzun süre bu tarz polisiye-gerilim içeren kitapları okumaya ara vermiştim bu kitaptan önce ama yine de beğendiğim bir kitaptı. Elinize geçerse okuyun derim. Memnun kalacağınızı düşünüyorum ben. Bu arada kitaptaki zavallı Bella'nın başına gelenlere de çok üzüldüm.
376 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
Baştan belli senaryoyu okuyorsunuz aslında, Bella’ya kaçıran kişi belli. Ama bazen acabalar yaşattı süreç içerisinde. “Belki de değildir...” ..” Kayıp, Aranıyor!!!” Hikayesinden, öte ben gazetecilik kavramını çok irdeledim. İşleri mi zor, kötü bir meslek mi, bu kadar insanların hayatlarına burnunu sokmak iş mi, haber elde etmek mi, haber yaratmak mi ?????? Bir sürü sorum oluştu gazeteciliğe karşı. Konuyu ise çok dillendirmek istemiyorum, okumak bile yeterince gericiydi benim için. Böyle insanların sadece kitaplarda kalmasını umuyorum. Gerçek hayatta da var olduklarını maalesef bilmek, çok korkutucu :( Sonuç; sürükleyici, heyecan dolu bir hikayeydi. Fiona Barton Dul
"Neler olacağını hayal ediyorum. Babam eskiden anneme, olan olduktan sonra daha kötüsünü düşünmenin bir faydası olmayacağını söylerdi ama düşünmemek o kadar zor ki... Özellikle de daha kötüsünün hemen şurada, şu kapının ardında olduğunu bilirken...Bunu durdurmak için bir şeyler yapmak zorundaydım "
Fiona Barton
Sayfa 291 - Pegasus Yayınları
"- Kocam üç hafta önce öldü...
- Beynine aldığı darbe yüzünden öldüğünü söylediler. Sonuçta ölmüştü...
- Kaldırımın kenarında biraz kan birikmişti. Çok fazla kan yoktu gerçi. Bunu bilseydi muhtemelen mutlu olurdu. Böyle nahoş şeyleri sevmezdi.

- Herkes çok nazikti ve kocamın cansız bedenini görmemi engellemeye çalışıyorlardı fakat onlara kocam öldüğü için aslında mutlu olduğumu söyleyemedim. Onun saçmalıklarından kurtulmuştum artık... "
Fiona Barton
Sayfa 11 - Pegasus Yayınları
Fakat canavarlar gerçek yüzlerini nadiren gösterirlerdi. İnsan onların içindeki şeytanın bir an için parıldayıp, kendini göstermesini ümit ederdi.
Fiona Barton
Sayfa 97
Babam eskiden anneme, olan olduktan sonra daha kötüsünü düşünmenin bir faydası olmayacağını söylerdi ama düşünmemek o kadar zor ki... Özellikle de daha kötüsünün hemen şurada, şu kapının ardında olduğunu bilirken!...
Fiona Barton
Sayfa 291

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Dul
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
376
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052990179
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Widow
Çeviri:
Barış Sever
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus
Sevgi dolu bir koca mı,
Yoksa kalpsiz bir çocuk katili mi?
Gerçeği yalnızca o biliyor.
Çocuk sahibi olmak için çıldıran bir kadın ve çocuk katili olduğu iddia edilen kocasının tüyler ürperten hikâyesi...

-Jean Taylor-
Jean Taylor'ın hayatı son derece sakin ve sıradan. Güzel bir ev, iyi bir koca… Kocası Glen onun hayalini kurduğu her şey, tam bir beyaz atlı prens… Fakat dünya tersine dönecek.

-Glen Taylor-
CANAVAR! Gazeteciler Glen'e bu ismi taktılar. Jean'in kocası Glen'in hayal bile edilemeyecek kadar korkunç bir suç işlediği söyleniyor. Kaçırdığı iddia edilen küçük kıza dair tek bir ize bile rastlanmadan yıllar geçerken karı kocanın hayatı sürekli gazetelerin ön sayfalarını süslüyor.

-Dul Jean Taylor-
Ama artık Glen öldü, Jean hayatında ilk kez tek başına ve hikâyeyi anlatıp anlatmamakta özgür...

Sırların gün yüzüne çıkma vakti geldi.

"Kayıp Kız'ı ve Trendeki Kız'ı sevdiyseniz bu kitabı kaçırmak istemezsiniz. Sürükleyici. Şok edici."
-Stephen King-

"Baş döndürücü bir psikolojik gerilim. Elimden bırakamadım."
-M. J. Arlidge-

"Kalp atışlarınızı hızlandıracak kadar sürükleyici bir çıkış romanı. Jean Taylor hem kahraman hem de antikahraman; saf ama uyanık, baskı altında kalan ama baskın da olabilen bir kadın. Kısacası tam anlamıyla merak uyandırıcı. Trendeki Kız'ı sevenlerin aklını başından alacağı kesin. Bir solukta ve tırnaklarımı kemirerek okudum."
-Catherine McKenzie-

"Korkunç bir suçun derinliklerine inerek kurbanlara, faile, polise ve diğer herkese ışık tutan çarpıcı bir psikolojik gerilim."
-Huffington Post-

"Çok beklenen bir gerilim romanının kapağında onun hızlıca satmasını sağlayacak 'sürükleyici' gibi övgü ifadelerinin yer alması çok da alışılmadık bir şey değil. Oysaki bu nadiren doğrudur. Ama ilk birkaç sayfasını okuduktan sonra Dul'un bütün övgüleri hak ettiğini anlayacaksınız. Feminist, etkileyici ve ürkütücü derecede gerçekçi bir hikâye. Rüyalarınıza girecek."
-The Independent-

"Bu kitap yüzünden gece geç vakitlere kadar uyanık kalacaksınız."
-Good Housekeeping-

"Barton bize başkaları tarafından kandırılabileceğimizi ama kendi kendimizi kandırmanın da bir o kadar kolay olduğunu hatırlatan müthiş bir hikâye kaleme almış."
-USA Today-

"Psikolojik gerilimde son nokta. Korkunç bir cinayetin, boğucu bir evliliğin ve bu evlilikte tarafların hem birbirlerine hem de kendilerine söyledikleri yalanların karanlık ve samimi hikâyesi… Sonu aklımı başımdan aldı."
-Lisa Gardner-

"Çözmekte zorlanacağınız bir kadın karakter ile sarsıcı olaylar bir araya gelmiş ve ortaya nefes kesici bir hikâye çıkmış."
-Woman & Home-

"Şaşırtıcı bir hikâye… Güvenilmez olsa da etkileyici bir karakterin ağzından kaleme alınmış. Aklınızı başınızdan alacak."
-Oprah.com-

"Jean karakteri kafa karıştırıcı bir yapboz gibi. Yazar gerilimi nasıl artıracağını iyi biliyor." -The New York Times-

"Korkunç bir suçun ayrıntılarının parça parça gözler önüne serilmesi ve bir evliliğin acımasızca irdelenmesi… Bilmek istedikleri en son şey gerçekler olduğunda insanların birbirlerine ve kendilerine söyledikleri yalanlara dair inanılmaz bir hikâye!"
-Entertainment Weekly

"Bu kitapta sıradan hayatlara, yani aldatmacanın gerçeğe dönüştüğü gri alanlara yön veren karanlık sırlar hiç gizlenmiyor. İnce ayrıntıların en az olay örgüsü kadar önemli olduğu kitaplardan." -Chicago Tribune-

"Bazı romanlar vardır ki okuyucuyu anında içine çeker ve son sayfaya kadar bırakmaz. Kütüphanenin o küçücük alanına bu kitap da eklendi. Dul, son zamanların en şüphe uyandırıcı karakterine hayat veren tüyler ürpertici bir gerilim romanı."
-The Sacramento Bee-

"Bu aldatmacalı psikolojik gerilim beni gerçekten büyüledi. Fiona Barton bizi bir karı kocanın ilişkisinin en karanlık noktalarına ve sakladıklara sırlara doğru bir yolculuğa çıkarıyor." -Linda Castillo-

Kitabı okuyanlar 61 okur

  • Aynur Ceylan
  • Fatma Çakır
  • Filiz Filiz
  • Mine gülsen
  • Kitap Sever Psikolog
  • bir_sevdadir_okumak_
  • Sinan Alici
  • Özlem
  • Didem
  • Gülay

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%34.5 (10)
9
%13.8 (4)
8
%31 (9)
7
%6.9 (2)
6
%10.3 (3)
5
%3.4 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0