Dune Çocukları Dune 3. Kitap

9,1/10  (29 Oy) · 
66 okunma  · 
24 beğeni  · 
901 gösterim
İmparatorluk Takvimine göre yıl 10.216. Müeddib'in çöle gidişinin ardından imparatorluğun yönetimi Alia'ya geçer ve yeni bir dönem başlar. Ama Bene Gesseritlerin en çok korkutan şey gerçekleşir ve baskı altındaki Alia bir hilkat garibesine dönüşmüştür. Baron Vladimir Harkonnen, onun zihnini işgal ederek yeniden yaşama dönme ve nefret ettiği Atreideslerden intikamını almak için var gücüyle çalışmaktadır. Güç etrafında dönüp duran entrikalar ... çöllerin derinliklerinden çıkıp gelen ve Fremenleri çürümeye karşı uyarıp eski geleneklere çağıran gizemli ve kör bir Vaiz ... Müeddib'in öğretilerini korumak için kurulan rahiplik sisteminin güç sahibi olunca hızla yozlaşması ... doğası değişip sulak bir gezegen haline gelmeye başlayan Arrakis'in yeni halinden hoşlanmayan tutucu Fremenler ... iç içe girmiş dönüp duran çarklar... Tüm bunların ortasında Paul'ün ikiz çocuklarından Leto bilinen evreni binlerce yıl boyunca düzene sokacak Altın Yol'u yaratmak uğruna kendini feda etmeye hazırlanmakta ...
Avernus 
13 Kas 2015 · Kitabı okudu · 9 günde · 10/10 puan

Serinin üçüncü kitabında da konunun gidişi beklenmedik yerlere gidiyor, anlatım ve seçilen cümlelerin derinliği devam ediyor, yine çok lezzetli ve doyurucu bir yemek yemiş gibi oldum ^^

Ibrahim Edib Kokdemir 
10 Eki 2015 · Kitabı okudu · 35 günde · Beğendi · 9/10 puan

Anne, kız ve çocuklar ve aile içindeki ve akraba ilişkileri, siyaset, din eleştirisi, çöl yaşamı, gelenekler fantastik dünya içine o kadar güzel işlenmiş ki insanı bir sonraki sayfada ne olacak diye durmadan okutuyor.

Hüseyin Düver 
06 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

İlk kitaptaki akıcılık yeni nesilin de olaya dahil olmasıyla yeniden yakalanıyor. Bazı karakterlerin yaptıkları beni şaşırtmayı başardı. Güzel bir kitaptı

Kitaptan 11 Alıntı

özlem 
05 Oca 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"İster kurbanı olsun ister faili, onun neleri yok ettiğini az ya da çok bir kez öğrenmiş olan herkes, gaddarlığı görünce tanır. Gaddarlığın hiçbir mazereti, hiçbir hafifletici nedeni yoktur. Gaddarlık geçmişi asla dengelemez ya da düzeltmez. Gaddarlık, sadece, geleceği daha fazla gaddarlıkla donatır. Kendi kendini ebedileştirir."

Dune Çocukları, Frank HerbertDune Çocukları, Frank Herbert
Avernus 
08 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Ben senden zayıf olduğum zaman senden özgürlüğümü isterim çünkü bu senin ilkelerine uygundur; ben senden güçlü olduğum zaman senin özgürlüğünü alırım çünkü bu benim ilkelerime uygundur.

Dune Çocukları, Frank Herbert (Sayfa 218)Dune Çocukları, Frank Herbert (Sayfa 218)
RAMAZAN ÖZKUL 
12 Oca 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Geleceği çok iyi bilmek,o geleceğe kısılıp kalmak ve herhangi bir şeyi değiştirme özgürlüğünü yitirmektir.

Dune Çocukları, Frank HerbertDune Çocukları, Frank Herbert
Alper 
18 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

En derinlerdeki dürtülerimiz gizlemeye çalıştığımız zaman tüm varlığımız ihaneti haykırır

Dune Çocukları, Frank Herbert (kabalcı yayınevi)Dune Çocukları, Frank Herbert (kabalcı yayınevi)

Frank Herbert _ Dune Çocukları
"Hükümetler, ayakta kalma süreleri uzadıkça, her zaman için giderek aristokratik biçimlere doğru kaymışlardır. Tarihteki hiçbir hükümette bunun aksi olduğu görülmemiştir. Aristokrasiye doğru kayış büyüdükçe hükümetler, egemen sınıfın çıkarlarına giderek daha da fazla hizmet etmeye başlarlar -bu sınıf ister kraliyet soylularından oluşsun, ister finans imparatorluklarının oligarşlarından, isterse bencil bürokratlardan.

Dune Çocukları, Frank Herbert (Sayfa 255 - Kabalcı Yayınevi _ 2008)Dune Çocukları, Frank Herbert (Sayfa 255 - Kabalcı Yayınevi _ 2008)
RAMAZAN ÖZKUL 
12 Oca 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kaslarını çalıştırabilirsin,egzersiz yaparak onları güçlendirebilirsin ama zihin başına buyruktur.Zihin hakkında bu gerçeği kavradığında ,bazen görmek istemediğin şeyleri de görürsün.

Dune Çocukları, Frank HerbertDune Çocukları, Frank Herbert
RAMAZAN ÖZKUL 
12 Oca 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Evrenimizin temel kuralı her şeyin değiştiğidir.Her güç eninde sonunda daha büyük bir güçle karşılaşacaktır.

Dune Çocukları, Frank Herbert (Sayfa 207 - Kabalcı)Dune Çocukları, Frank Herbert (Sayfa 207 - Kabalcı)
RAMAZAN ÖZKUL 
12 Oca 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

''Onsar akhaka zalimen aw mazlumen!''

''Haklı ya da haksız olsa bile ,zor zamanlara düştüğünde kardeşinize yardım edin!''

Dune Çocukları, Frank HerbertDune Çocukları, Frank Herbert
RAMAZAN ÖZKUL 
12 Oca 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sorunları çok uzaklarda aramayın.Uzaktaki sorunlar hiç gelmeyebilir.Onun yerine çitlerinizin içindeki kurt ile ilgilenin.Dışarda dolaşan kurt sürüleri yoktur belki..

Dune Çocukları, Frank HerbertDune Çocukları, Frank Herbert
2 /