Endişesiz İlaçsız

7,0/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
5 beğeni  · 
167 gösterim
Endişesiz İlaçsız yaşamınızı geri kazanmanızda en büyük yardımcınız olacak! Modern hayatın çılgın temposunda milyonlarca insan, yaygın anksiyeteden panik atağa, travma sonrası stresten fobilere uzanan sayısız endişe bozukluğu ile mücadele ediyor.

Eğer siz de:
- Sürekli gergin ve huzursuz
- Gelecekle ilgili korkular ve geçmişe ait pişmanlıklarla dolu
- Küçücük sorunların karşısında bile çaresiz kalacak kadar güçsüz
- Sevdiklerine kolayca öfkelenip kalplerini kıran
- Sorumluluklarını erteleyen
- Doğru kararlar veremeyen
- Odaklanamayan, hatırlayamayan
- Uyuyamayan, sık hastalanan
- Hayattan zevk alamayan, amaçsız, isteksiz ve mutsuz bir insan haline geldiyseniz, beyninizin kontrolünü, endişeye kaptırmış olabilirsiniz!

Endişenin çözümünde ilaca bağımlı tedavi, kalıcı çözümler sunmadığı gibi, ilaçların yan etkileri, yeni sağlık sorunlarına da kapı açıyor. Doğal çözüm olarak sunulan birçok yöntem ise, bilimsel dayanaktan yoksun.

Bütüncül tıp hekimi Doç. Dr. Şafak Nakajima tarafından yazılan ve güvenilir pek çok tekniği bir arada bulacağınız bu kitapta, endişenin psikolojik ve bedensel kaynaklarını tanıyacak, olumsuz düşüncelerinizi değiştirmeyi, endişenizi yönetmeyi öğreneceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2016
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786050938289
 • Yayınevi:
  Doğan Novus
 • Kitabın Türü:
Alperen Özdemir 
15 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 49 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap endişe tedavisi için bir çok nefes egzersizi (bazı uzak doğu teknikleri de dahil) ve hayata farklı açılardan bakmayı sağlayacak bazı fikirleri içeriyor. Bence kitaptaki yöntemleri kullanarak günlük hayatta karşılaştığınız bir çok endişe verici durumla kolaylıkla baş edebilirsiniz. Fakat durum daha zorlayıcıysa aynı yöntemler bir psikolog eşliğinde çok daha çok işe yarıyabilir. Kısacası kitap farkındalığınızı arttıracak ve hayatı daha yaşanabilir kılacak diyebilirim.