7,9/10  (146 Oy) · 
1.519 okunma  · 
127 beğeni  · 
3.254 gösterim
Çağdaş Türk edebiyatının öncülerinden olan Ömer Seyfettin, yaşıtları gibi çalışmalarını roman üzerine değil, kendisine daha yakın bulduğu küçük hikâye türü üzerine yoğunlaştırmış, bir yandan çağdaş Türk hikâyeciliğinin ana temellerini atarken, bir yandan da özü ve anlatımıyla son derece kişisel bir hikâye evreni kurmayı başarmıştır. Ömer Seyfettin 'Bütün Eserleri' dizisinin sekizinci kitabında, yazarın çocukluk ve anılarından yararlanarak kaleme aldığı çok ünlü ve çok sevilen beş hikâyesi ile, yakın zamanlara kadar kaybolduğu sanılan ve birkaç yıl önce tekrar bulunan 'Balkan Savaşı Günlüğü' bir araya getirilmiştir.
Berra Nisa GENÇ 
 25 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Biraz zor okudum. Bence bu kadar ağır yazmamalıydı. Ama bir de şöyle düşündüm, belki kendisi zor zamanlar geçirmiştir, haliyle bunlar da kitaplarına yansımıştır. İnsan hâli, olabilir...

BAHAR KAYA 
12 Mar 23:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çocukluğumun efsanelerinden. Ağlayarak okurdum. Minicik kalbime fazlasıyla etkili olmuştu. En kısa sürede yeniden okuyacağım. Sadece bunu değil, Ömer Seyfettin'i komple okuyacağım.

Falaka, çocukluğumun korkulu rüyası. Zaten tek hatırladuğım da budur bu kitapla ilgili. Öyle ki uzun bir süre kitap fian elimi sürmemiştim. Hep kitap okumayı sevmeyen insanların muhakkak bu kitabı okumuş olduklarını düşünürüm. O yüzden bence bu kitabı ufaklıklardan uzak tutmalı. Ben bir daha onu elime alıp okuyabileceğimi sanmıyorum.

Ayşegül Ekri 
14 Kas 2015 · Kitabı okudu · 24 günde · Puan vermedi

Çok şükür bitirebildim .hayır bitirmeden başka kitaba da gecemiyorum :) sanırım öykü benden geçmiş arkadaşlar :) ama ömer seyfettinin anlatımına lafımyok tabi .agir bir dili olmasına rağmen ilköğretim kitapları içinde ya ona sasiriyorum sadece

Songül Ç. 
11 Şub 2017 · Kitabı okudu · 45 günde · Puan vermedi

Çocukluğumda okuduğum kitaplardan aklımın bir köşesinde yer edenler arasında. Umarım bizi de falakaya dizmezler diye içimden geçirdiğim olmuştur bu kitabı okuduktan sonra. Nedense o zamanlar Kemalettin Tuğcular Ömer Seyfettinler hep bir korku saldılar gözümüzde, hep acıklı hikayeler, hep korkunç sonlar vardı.

Muzaffer Akar 
27 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çucukluğumun kitaplarından, aklımdan hiç çıkmayan bir hikaye. İlk okulda okumuştum ama çocuklara okutulmalı mı tam bilemiyorum. Aziz nesin daha iyi olurdu herhalde.

Kitaptan 3 Alıntı

İlayda G. 
31 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kime acıyıp bir işin karşılığı olmayarak yardım edersek onun azmini, iradesini yok ediyoruz demektir.

Falaka, Ömer SeyfettinFalaka, Ömer Seyfettin
Okuyan Karinca 
14 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Velinimet
"Akıl, insanın külahında bir çividir. yumruk yemeden kafasının içine girmez..."

Falaka, Ömer Seyfettin (Sayfa 21 - Gonul)Falaka, Ömer Seyfettin (Sayfa 21 - Gonul)
salih 
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Fakat, bunun gibi, hayattaki her gülünç şeyin altında görünmez bir acı gerçek yok mudur ?

Falaka, Ömer SeyfettinFalaka, Ömer Seyfettin