Gerçek Renkler

8,5/10  (76 Oy) · 
335 okunma  · 
64 beğeni  · 
2.016 gösterim
BİR GÜN GELİR, EN YAKINLARINIZ SİZE SIRT ÇEVİREBİLİR;
KIZ KARDEŞİNİZ BİLE...

Dünyanın dört bir yanında kadınlar Kristin Hannahnın Ateşböceği Yolu romanını okuduktan sonra güldüler, ağladılar ve arkadaşlarının değerini bir kez daha anladılar. Yazar bu kez kız kardeşlerin dokunaklı, muhteşem ve karmaşık dünyalarını keşfe çıkıyor…
Gerçek Renkler, New York Timesın çok satan yazarı Kristin Hannah tarafından şimdiye dek anlatılan en kışkırtıcı, en etkileyici ve en yürek burkan hikâye. Kimliğiyle özdeşleşen parlak kalemi ve unutulmaz karakterleriyle yazar, birbirine kenetlenmiş dünyaları kıskançlık, ihanet ve türüne nadir rastlanan bir ihtirasla darmadağın olan üç kardeşin hikâyesini anlatıyor.

"Kristin Hannah kız kardeşler arasındaki güçlü bağlar, bir aileyi parçalayabilecek tatsızlıklar ve aşkın şifa veren gücü hakkında büyüleyici bir hikâye anlatıyor. Sürprizlerle dolu samimi bir içgörü ve eski güzel günlere has bir anlatım… Merak uyandıran bu roman için şöyle denebilir: Koltuğunuza kıvrılın ve tadını çıkarın!
-Kate Jacobs

"Hannah, kız kardeşlerin derin, duygusal ilişkilerini inceledikçe, bir çırpıda okunacak, güzel ve sürükleyici bir aşk, rekabet ve aile hikâyesi yaratıyor."
-Booklist

"Hannah, kadınların karakterlerinin ve okuyucularının ne istediğini iyi biliyor."
-Publishers Weekly

"Son derece romantik ve yürek burkan, içine girmek ve mümkün olduğu kadar orada kalmak isteyeceğiniz bir roman."
-People Magazine
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786055360252
 • Orijinal Adı:
  True Colors
 • Çeviri:
  Melek Aslı Öztürk
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
29 Ara 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bazı kitaplar vardır ilk sayfasından itibaren sizi içine alır ve o kitabın huzurlu, büyülü ortamından, son sayfayı çevirene kadar hatta kitabı bitirdiğinizde dahi çıkamazsınız. İşte Gerçek Renkler öyle bir kitap. Karakterlerle aranızda sağlam bir köprü kuran, hüznün ve mutluluğun en saf halini tattıran bir kitap. Diğer Kristin Hannah kitaplarında olduğu gibi Gerçek Renkler'de de karakterle aramda bir bağ oluştu. Yaşadıkları kötü günlerde üzüldüm, mutlu olduklarında ben de mutlu oldum ve zaman zaman insanların peşin hükümlülüklerine sinirlendim. Kitabı bitirip kapağını kapattığımda ise hissettiğim ve düşündüğüm şey Gerçek Renkler'in ne kadar etkileyici olduğuydu.

Gerçek Renkler'i bu kadar sevmemin nedenlerinden biri de bir kız kardeşe sahip olmamdır belki de. Çünkü Kristin Hannah bu kitabında okurları üç kız kardeşin dünyasına davet ediyor. Peki onlar kim? Winona kız kardeşlerin en büyüğü avukat, daima mantıklı ve zaman zaman gaddar. Aurora ortanca kardeş; ılımlı sevecen, orta yolu bulmayı her zaman başaran biri. Vivi Ann kız kardeşlerin en küçüğü. Biraz uçarı, deli dolu, kırılgan ve her zaman güzel. Annelerini her biri henüz çok küçükken kaybeden bu üç kardeşin yaşadıkları olaylara tanık oluyoruz Gerçek Renkler'de. Ağızdan çıkan tek bir kelime bir aileyi nasıl parçalanma noktasına getirir, zedelenen aile ilişkileri bireyi ne derece sıkıntıya sokabilir ve sevgi her türlü zorluğun üstesinden ne şekilde gelir? Tüm bu soruların cevapları Gerçek Renkler'de.

Kristin Hannah Ateşböceği Yolu ve Kış Bahçesi kitapları ile beğenimi kazanmıştı ve yazarın tüm kitaplarını alışveriş listeme eklemiştim. Diğer kitaplarında olduğu gibi Gerçek Renkler'de de dupduru bir dili var Hannah'ın. Okurken son derece keyif aldığım eserler ortaya koyan Kristin Hannah bu kitabıyla da sıcacık bir hikayeyle okurların karşısında. Ayrıca Gerçek Renkler'de yazarımız kitabın içine bir cinayet ve buna bağlı olarak bir parça gizem de katmış. Bu da kitapta beğendiğim bir diğer noktaydı.

Ailenin, kardeş olmanın ve sevginin türlü güzelliklerini içinde barındıran Gerçek Renkler inancın ve umudun insan kalbinde her zaman var olduğunu da anlatıyor. Winona, Aurora ve Vivi Ann'in hayallerini, hayal kırıklıklarını, sevinçlerini okurken, hayatlarının içinde kendinizden de bir parça bulacağınızın garantisini verebilirim.

Demem o ki bir kardeşiniz varsa daha güçlüsünüzdür, bir kardeşiniz varsa arkanızda daima dimdik durmanıza yardımcı olacak bir duvar vardır. Son olarak bu kitabı okumanızı istiyorum ve bir de şunu istiyorum sizlerden: "Kardeşlerinizin değerini bilin." Sevgiler...

Alev 
29 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitaba ilk başladığımda sonunun beni bu kadar etkileyeceğini hiç tahmin etmemiştim. Sonuna yaklaştığımda okumamak istedim, bitmesin istedim.. Kristin Hannah zaten sevdiğim bir yazar. Aşkı, umudu, çaresizliği, bekleyişleri, vazgeçişleri anlatımı çok iyiydi. Tek takıldığım nokta bazı yerleri çok hızlı atlamıştı, onun dışında başka hiçbir şey göremedim. Kesinlikle okunmaya değer.

Hasret Ergün 
31 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 4/10 puan

Kitap bir ailenin hayatını ve kız kardeş baba kız ilişkisini ele almış.Tavsiye ederim akıcı ve duygulu.Benim aldığım en önemli mesaj ise insanlara olan önyargının hayatlara mal olabileceği.Bazı olaylar açık anlatılmış rahatsız olan varsa tavsiye etmem belli yaş düzeyinde insanlar okumalı bence .

Merve Özdemir 
19 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Grey kızkardeşlerinin hem hüzününe hem çekişmelerine hem kıskançlarına hem de aşklarına tanık olacaksınız. Aurora, Vivi ann ve Winona ile abla kardeş ilişkisini görebileceğiniz bi kitap. Bu kitaptan sonra bir kız kardeşimin olmasını daha fazla istemeye başladım.

Ceren Acer 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Krıstın Hannah romanlarının yeri bende çok başkadır. Her zamanki gibi üstünlüğü, profesyonelliği, etkileyiciliği, dahiliği elinden asla bırakmamış yazar. Aşk, kardeşlik ve birik olabilmeyi anlatmış kendine has o muhteşem üslubuyla. Romandaki aşkta, kıskanılası türden bir aşktı bence. Herkese tavsiye ediyorum, kesinlikle bu kitapta okunacakların başında gelmeli.

Büşra 
24 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sabır,aşk,kıskançlık,kardeşliğin zor ve kolay gelen her aşaması,baba kız ilişkisi,affetme duygusunun harmanlanmasıyla yoğurulmuş Hannah 'nın okuduğum en kalabalık ve keyif veren kitabı..

Minerva 
06 May 23:30 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

Winona burada benim kopyam diyebilirim. Kilo sorunu olması, hukukçu olması, UW'da okumuş olması, renkli gözleri olması.. Say say bitmez. Neredeyse benimle aynı diyebilirim. Kitapta çoğu zaman kimse onu anlayamadı ama ben onu anlayabiliyordum ve ona böyle davranılması hiç hoşuma gitmemişti. Luke olayında da hâlâ Winona'yı haklı buluyorum. Dallas'ı hapisten çıkardıkları ve bunun için mücadele ettikleri zamanlar en sevdiğim zamanlardı. Noah'nın baba özlemi, Noah ve Cissy'nin birbirlerine olan sevgileri, Winona ve Vivi Ann'in arasında büyük bir bağın yeniden oluşması.. Başlı başına Kristin Hannah yeniden büyük bir şaheser çıkarmış. Kız kardeşlik ve anneliği, gerçek sevgiyle en iyi anlatan yazar!

Ayşen BÜLBÜL 
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Üç farklı kız kardeşin birbirinden kopma ya da kopamama öyküsü. Araya giren aşkın onları bir yana savurması. Bir Hannah kitabı daha. Annesi olmayan kızların babasına karşı tutumlarını görecek belki duygulanacaksınız. Haksız yere ön yargılardan dolayı birini suçlamanın adaletsizliğini görecek ve kızacaksınız.

Kâmil 
19 Nis 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu kadın güzel yazıyor... Saf... Temiz... İnsan insanlığını hatırlıyor. Dünyanın zalimliğine karşı zalimlik yok... Kaypaklığına karşı kaypaklık yok. Sadece saf ve temiz çalışmak, üretmek... O yüzden seviyorum.

Nihal Taşcı 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kristin Hannah her zamanki gibi mükemmel. Baslarında azıcık sıkılsam da devamında kitabı bırakamıyorsunuz. Atesböcegi yolu kadar falan sürükleyici olmasa da kesinlikle okunmalı.

2 /

Kitaptan 14 Alıntı

Damla Köseoğlu 
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Birbirimize bozulabilir, bağırıp çağırabilir, birlikte ağlayabiliriz; bunlar olağandır, kardeşlik budur.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 130 - Pegasus Yayınları)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 130 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
 26 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

(...) İnsanların ne kadar zalim olabildiğini düşünmek yüreğini burktu.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 117 - Pegasus Yayınları)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 117 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Her şeyi doğru yaptığınız halde bile başınıza kötü şeyler gelebiliyordu.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 197 - Pegasus Yayınları)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 197 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
29 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Umuda inanmak acı verse de inanmamak daha beterdi.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 265 - Pegasus Yayınları)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 265 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Son günlerde nereye baksa adaletsizlik görüyordu.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 262 - Pegasus Yayınları)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 262 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Şansın kapını çalmasını bekleme, git ve bir fırsat yarat.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 274 - Pegasus Yayınları)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 274 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Babaları ailenin ana kayası, sert zeminiydi. Onun çatırdaması akla hayale sığmazdı.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 97 - Pegasus Yayınları)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 97 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kız kardeşlerin bağı özeldir.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 125 - Pegasus Yayınları)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 125 - Pegasus Yayınları)
Merve Özdemir 
19 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Önemli olan kim olduğunuz, zor zamanlarda birbirinize nasıl kenetlendiğinizdir.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 508)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 508)
Alev 
29 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hatıralar alkollü içecekler gibiydi; fazlası ve hızlısı insanın dengesini bozabiliyordu.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 373)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 373)
2 /