Gözlerini Kaçırma

9,5/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
4 beğeni  · 
763 gösterim
Her kadın anne doğar, deseler de korkuyorsun. Söylendiğinin aksiolmasından. Anne doğmamış olmaktan, çıbanbaşlarından. Hitler'in odeneyini duyduğundan beri daha da korkuyorsun. Giderek ısınansacın üstünde, kucağında bebeğiyle çırılçıplak bırakılan kadınolmaktan... Korktuğun başına geldi işte. Bebeğinin üstüne oturdunve yanmaktan kurtuldun."Gözlerini Kaçırma, bir aileden üç kuşak kadının hikâyesiniaktarırken, kutsal halesiyle annelik mitini sorguluyor.Önyargıları altüst eden roman, binlerce yıldır ata erkil kültür tarafından parlatılan bu haledeki çatlaklara işaret ediyor. Kadınkahramanların, roman evreninde alabildiğine açılan dünyası, okuru;aidiyet, yalnızlık, suçluluk duygusu ve vicdan üzerine evrensel sorularla buluşturuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9789751416193
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
nejla güldalı 
06 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · Puan vermedi

Yazar toplumda kadına yüklenen misyonlara didem karakteriyle karşı çıkmış hep bir aykırı olma yada olağanı kabullenmeme durumu, sonuç bana göre didem daha da çıkmazda her şey senin doğrularınla olmuyor, kendi doğrularının toplumda benimsenmemesi insanın kendini sorgulamasını gerektirir bence....

Kitaptan 1 Alıntı

Elçin 
25 Nis 19:30 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İnsan ancak kendine bir eş bulunca evli sayılıyor demek. İşte ebeveyn evinin evlada ait olmayışının bir kanıtı daha.

Gözlerini Kaçırma, Irmak Zileli (Sayfa 74)Gözlerini Kaçırma, Irmak Zileli (Sayfa 74)

Kitapla ilgili 1 Haber

Irmak Zileli'den Yeni Roman
Irmak Zileli'den Yeni Roman İlk yapıtı olan Eşik’le 2012 yılında Yunus Nadi Roman Ödülü’nü alan Irmak Zileli'nin yeni romanı Gözlerini Kaçırma 7 Mayıs'ta raflardaki yerini alacak. Roman, annelik mitini sorguluyor.