Hiroşima'nın Çicekleri İle Tohumları

7,0/10  (3 Oy) · 
13 okunma  · 
4 beğeni  · 
432 gösterim
1988 yılında ölen Amerikalı kadın yazar Edita Morris'i Türkiye'ye tanıtan, değerli ozanımız Ülkü Tamer'dir. Kitabın başında, Ülkü Tamer'in Edita Morris'le ilgili yazısını okuyacaksınız. Daha önce ayrı ayrı yayımladığımız Hiroşima'nın Çiçekleri ve Hiroşima'nın Tohumlarını bu kez birarada sunuyoruz. Birbirini bütünleyen iki kitap bunlar. Yazarın Nasıl mısın, İyi misin adlı kitabını yine Ülkü Tamer'in çevirisiyle sunmuştuk. Ülkemizde çok sevilen bu yazarın öbür kitaplarını da yakında Can Yayınları arasında göreceksiniz.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1990
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9789751405685
 • Çeviri:
  Ülkü Tamer
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Çağrı Doğan 
 16 Eki 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 5/10 puan

1945 yılında nükleer saldırının sonrasında gecen bir hikaye. Kahramanımız Yuka, Amerikalı sevgilisi Sam, kardeşi, eniştesi ve çocuklarıyla olan ilişkilerini birinci ağızdan anlatıyor. Hiroşima'nın Tohumları derken saldırıdan sonra doğan çocuklar kast edilmiş. Kardeşinin "ucube" bir çocuğunun doğması olayları içinden çıkılmaz hale getiriyor. Kültürümüze ya da artık aşina olduğumuz Avrupa-Amerika kültürlerine uzak, değişik bir anlatımı var. İçinde birçok Japonca sözcük geçiyor. Kapağının aksine, kesinlikle bir çocuk kitabı değil.

Kitaptan 1 Alıntı

Çağrı Doğan 
 16 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Üçümüz de küçük, basit insanlarız. Günümüz dünyasındaki büyük olaylar yüzünden, büyük insanlar gibi davranmak zorunda kalıyoruz.

Hiroşima'nın Çicekleri İle Tohumları, Edita Morris (Sayfa 195)Hiroşima'nın Çicekleri İle Tohumları, Edita Morris (Sayfa 195)

Kitapla ilgili 1 Haber

Nazım Hikmet ve Hiroşima'da ölen bir "Kız Çocuğu" Sadako Sasaki...!
Nazım Hikmet ve Hiroşima'da ölen bir "Kız Çocuğu" Sadako Sasaki...! Ünlü Türk Şair Nazım Hikmet'in "Kız Çocuğu" şiirine ve ABD'li yazar Eleanor Coerr'in "Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu" kitabına ilham kaynağı olmuş kısacık bir hayatın hikayesi... Japonya'lı küçük bir kız çocuğu Sadako Sasaki'nin öyküsü... Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu'nun Efsanesi...