İç Bir Şey

9,5/10  (6 Oy) · 
8 okunma  · 
4 beğeni  · 
204 gösterim
Ayşegül Genç, İç Bir Şey romanı ile okurlarına savaş, sanat ve sorumluluk üzerine iç burkan, hırpalayan bir kurgu oyunu sunuyor. Empati ve içselleştirmenin ötesinde bir hâlin, derin içerlemenin ürünü olarak kabul edebileceğimiz bu roman, özgün anlatım tarzı ve yazarın kendine has üslubu ile insanın içinde olan ama insana ait olmayan o şeyin peşine düşüyor. Hem için karanlığında, hem de karanlığın içinde; Aksak, Keçisakal ve Seyla'nın ayak sesleri ile...
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2017
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  978 6053262589
 • Yayınevi:
  İz Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Gökçe 
05 Mar 15:09 · Kitabı okudu · 3 günde

Hani biraz moraliniz bozuktur, sorarlar size neyiniz var diye siz de hiçbir şeyim yok dersiniz. Bu kitabı ilk gördüğüm anda soruya hiçbir şeyim yok değil de iç bir şey yok demişim gibi hissettim hep. İçimde bir şeyler var, belki de çok şey var içimde ama şimdi söyleyemeyecek kadar da yorgunum. Biz yani İçinde Bir Şey Olan Yazarlar Topluluğu olarak kısaca İÇBİRŞEY olarak çok şey biriktirdik içimizde, kitaplar biriktirdik, şiirler biriktirdik, umut biriktirdik ve küçücük bir kız çocuğunu büyütmek istedik ama sonrası yok işte çocuk belki öldü, belki yaşadı. Belki onu yaşatan kişi öldü belki de onu yaşatan insanlarla bir araya geldi. Belki modern dünyanın baş aktörleri kazandı belki debir çocuğun ölümünü merhametinden dolayı isteyen kazandı.

Kim bilebilir ki bir kitabın sonunda ne olduğunu? Hangimiz anlayabiliriz ki bir insanın içinden geçenleri? Nasılsın diye sorduğunuz bir insan iyiyim derse hiç koşulsuz inanır mısınız? Ben inanmam. O zaman bir kitabın sonuna da söylediklerine de inanmak saçma olur.

En iyisi mi biz bu kitabı sadece içinde geçen cümleler için okuyalım. Böylesine güzel bir roman nasıl yazılmış, karakterler nasıl ahenkle yerine oturmuş onu görelim diye okuyalım. Ayşegül Genç Hanımefendi'nin kendine has bu üslubu beni oldukça etkiledi. Cümleler oldukça sarsıcı ve bağlayıcıydı. Kesinlikle okunulası bir kitap.