İmbatla Dol Kalbim

0,0/10  (0 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
373 gösterim
Tarık Dursun K.'nın bu hikayeler kitabı çoğunlukla bir kıyı kentini anlatır. Dünün bölük pörçük anılarıyla, o anılarda hala olanca tazeliğiyle yaşayan çocukluk ve ilk gençlik günlerinin şimdi artık buruksu bir tada dönüşmüş serüvenleriyle küçük bir kenttir bu. Yaşanmış bir dönemin yitik aşkları, güçlü dostlukları ve gelecek için verilmiş ölümcül kavgaları içindeki insanlar "İmbatla Dol, Kalbim"in sayfaları arasında olumlu ya da olumsuz yanlarıyla yerlerini alırlar.
"Çizim ve diyalog ustalığının yanı sıra anlatım -betimleme- ruhsal çözüm dengesini koruyan hikayeler..."
-Şükran Kurdakul-
"Tarık Dursun K. küçük hikaye sanatımızın çalışkan, verimli, inatçı bir işçisidir..."
-İlhami Soysal-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1997
 • Sayfa Sayısı:
  154
 • ISBN:
  9789754946413
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Zagor 
02 Eyl 00:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsan yavrusu bir gariptir, başka yaratıkların yavrularına benzemez. Kurdun, kuşun, kedinin, köpeğin, aslanın, kaplanın yavrusunu kendi başına bırakırsan da büyür. Ama insan yavrusu büyümez, büyüyemez, beğim. Nazlıdır o, incedir, ürkektir; bir gazaldan bir cerenden daha ince, daha ürkektir, daha narindir. Saksı çiçeklerine benzer. Zamanında sulayacaksın, zamanında güneşe vereceksin, zamanında börtünden böceğinden ayıklayacaksın ki, büyüsün, gönensin, yücelsin, kocaman olup erginleşsin.

İmbatla Dol Kalbim, Tarık Dursun K. (Sayfa 50 - Adam Yayınları 1.Baskı Nisan 1982 / "Yitik Nergisler Söylencesi" adlı öyküden)İmbatla Dol Kalbim, Tarık Dursun K. (Sayfa 50 - Adam Yayınları 1.Baskı Nisan 1982 / "Yitik Nergisler Söylencesi" adlı öyküden)
Zagor 
01 Eyl 21:29 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ama dünya koca bir değirmendir, beğim. Habire döner, adam öğütür, umut öğütür, gün öğütür, gece öğütür, ömür öğütür.

İmbatla Dol Kalbim, Tarık Dursun K. (Sayfa 45 - Adam Yayınları 1.Baskı Nisan 1982 / "Yitik Nergisler Söylencesi" adlı öyküden)İmbatla Dol Kalbim, Tarık Dursun K. (Sayfa 45 - Adam Yayınları 1.Baskı Nisan 1982 / "Yitik Nergisler Söylencesi" adlı öyküden)
Zagor 
 01 Eyl 15:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Buğday
Yel esti mi, iki yana boyunlarını bırakıverirdi. Hiç kokladın mı buğdayı, nasıl kokar bildin mi? Bir hoş, burnunun içini gıdıklayan kokudadır, adamı mest eder, gönlünü çeler.

İmbatla Dol Kalbim, Tarık Dursun K. (Sayfa 41 - Adam Yayınları 1.Baskı Nisan 1982 / "Yitik Nergisler Söylencesi" adlı öyküden)İmbatla Dol Kalbim, Tarık Dursun K. (Sayfa 41 - Adam Yayınları 1.Baskı Nisan 1982 / "Yitik Nergisler Söylencesi" adlı öyküden)