İnsanlar

8,0/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
757 gösterim
Bu satırları okuyanlarınızın büyük çoğunluğunun insanların bir mitten ibaret olduğuna inandığını biliyorum, ama ben size onların gerçekten var olduklarını bildirmek üzere buradayım. Bilmeyenler için söyleyeyim, insan dediğimiz şey orta zekalı ve iki ayaklı bir yaşam formu; evrenin çok ıssız bir köşesinde yer alan küçük ve sulu bir gezegende, büyük ölçüde yanılsamalarla dolu bir varoluş sürdürüyor."

Profesör Andrew Martin dünyanın en büyük matematik bilmecesini çözdükten sonra ortadan kaybolur. Bir otobanın kenarında çıplak hâlde yeniden ortaya çıktığındaysa kendisi gibi değildir artık. Sanki yabancı bir türün arasında kaybolmuştur ve gezegendeki herkesten nefret etmektedir. İnsanların görünüşleri, yiyecekleri, öldürme ve savaş eğilimleri midesini bulandırmakta, sevgi ve aile kavramları kafasını karıştırmaktadır. Peki, insan türü hakkındaki düşüncelerini ne değiştirecektir?

Matt Haig onca karmaşıklığına rağmen hayatın içindeki mutluluğa ve insan doğasına dair alışılmadık bir hikaye sunuyor. İnsanlar, neşeli ve etkileyici bir üslupla ?bizi" anlatıyor bize.

Kafa karıştırıcı, heyecanlı, alışılmadık... Matt Haig sözcükleri konserve açacağı gibi kullanıyor adeta. Ki biz de konserveyiz bu durumda." Jeanette Winterson, Vişnenin Cinsiyeti'nin yazarı
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2015
 • Sayfa Sayısı:
  326
 • ISBN:
  9786055029388
 • Orijinal Adı:
  The Humans
 • Çeviri:
  Elif Ersavcı Çopuroğlu
 • Yayınevi:
  Kolektif Kitap Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sibel Ertek 
24 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Dünyayla hiç ilgisi ve burada olan bitenle ilişkili bilgisi olmayan bir yaratığın gözünden ne kadar tuhaf görünüyoruz gerçekten de ! :) Bir yandan asal sayılarla ilgili bir keşif, akademik hırslar, diğer yanda her akademisyenin ikilemi olan aile hayatına vakit ayıramama...Bir uzaylının gözünden bizler...