İt Dalaşı

7,1/10  (40 Oy) · 
93 okunma  · 
29 beğeni  · 
1.029 gösterim
"Yenilginin rengi gözbebeklerini bogsa da, hepimiz gibi yoluna devam et ve inatla gülümse. Gülümse ve karanlık kuytuların en karanlıgında yaralarını yala. Parmaklarınla yaralarına dokun ve onları hatırla."

Kendilerini birer başarısızlık örneği olarak gören Wolfe kardeşler, kaderlerini baştan yazmak için daha önce hiç denemedikleri bir yola baş koyarlar. Bu yol kimilerinin para, kimilerinin şöhret, kimilerininse onurları için seçtikleri boks ringleridir. Peki, iki kardeş bu acımasız düzene tutunup ayakta kalmayı başarabilecek midir?

Markus Zusak, Köpek Düşleri'nden sonra üçlemenin ikinci kitabı olan İt Dalaşı'yla, talihle yıldızları bir türlü barışmayan arızalı iki erkek kardeşin hayatla verdikleri çetin mücadele üzerinden unutulmayacak bir mesaj veriyor:
"Yüreğini kaybetme."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786053482048
 • Çeviri:
  Nilgün Birgül
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
şule uzundere 
23 May 22:49 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Kitap Hırsızı adlı mükemmel kitabı okuduktan sonra Zusak’ın basılmış dört kitabını da aldım. Hani bir kitaptan çok etkilenirsiniz ve yazarının bütün kitapları okumalıyım diye düşünürsünüz ya Zusak, Kitap Hırsızı’yla bende o etkiyi yaratmıştı. Şu an yazarın bütün kitaplarını okumuş bulunuyorum. Yazarla ilgili gözlemim şu: Kitap yazdıkça daha iyi olmuş, her seferinde daha iyisini yazmış. Yani Kitap Hırsızı > Hiç >Wolfe Brothers serisi.

Kitap Hırsızı çok güzel bir kitaptı, herkesin okumasını dilerim ama diğer kitaplarını okumaya gerek yok diye düşünüyorum. Tezime göre yazarın yeni kitabı, eğer yazarsa, çok güzel olacak. Onu da okumak isterim ama şimdilik Kitap Hırsızı dışındaki kitaplarını okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz.

Crossfire 
18 Tem 22:22 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 8/10 puan

Köpek Düşleri'nin devamı olan, serinin ikinci kitabı. Çok fazla bir şey yazamayabilirim. İlk kitapta nasılsa öyle devam ediyor. Bizim ikilinin maceraları. Zor duruma giren aileleri için ve kendileri için tehlikeli de olsa bir şeyler yapmaları güzel bir şey. Cameron'un da bir kız arkadaşı olsun diye beklemekteyim artık. Bu kitabı da okumam için bana ödünç veren Semih kardeşime -ikinci kitap için- ikinci kez teşekkür ederim.

Mina Eser 
19 Ağu 19:56 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Bir onceki kitap 3 puani ancak hak etmisti benim için. Serinin ikinci kitabi ise 5 i götürdü. Umarim siradaki kitap 7ye yükselir. İlk kitaba oranla biraz daha konulu ve bazi şeyleri takip edebildigimiz bir kitaptı. Ancak yine de merak uyandirici veya bunu hemen bitirmeliyim diye düşündüren bir kitap değildi. Bütün umudum 3. Kitapta.

Sare 
 27 Nis 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

İlk kitabın vasatlığına rağmen çıtayı nirvana'ya çıkartan, bolca altı çizili çümle bulunduran, abilerin tatlılığını hatırlatan, sevimli ve güzel bi kitap.
Ve RUBEN WOLFE sen ne tatlı bir abisin...

Kitaptan 14 Alıntı

Metin Özdemir 
28 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

İşin gerçeği, nefret edecek çok şey var. Sevecek de.
Sevgi.
İnsanlar.
Nefret.
Durum.

İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 119)İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 119)
angelsbooks 
 26 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitap
Bir savaşçı galip gelebilir, ama bu her galip gelenin bir savaşçı olduğunu göstermez.

İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 154 - Martı Yayınları)İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 154 - Martı Yayınları)
Mina Eser 
19 Ağu 11:56 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Yalan ve Gerçek
"Güvenli. Gözetim altında ve bizimle ilgileniyorlar. Arka bahçede tek elle yaptığımız saçmalık gibi değil yani." Aslında yalan değil. Her şey gözetim altında ve ilgileniyorlar, ama kimler? Gerçek ile yalanın aynı kılığa bürünebildiğini görmek komik.

İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 118)İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 118)
şule uzundere 
23 May 22:50 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

İnanmamaları gerekirken birilerinin size inanması her zaman kötüdür.

İt Dalaşı, Markus Zusak (Martı Yayınları)İt Dalaşı, Markus Zusak (Martı Yayınları)
Metin Özdemir 
28 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Yürüyorum, kalbim neredeyse kaburgalarımı delecek.

İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 90)İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 90)
Burcu Mutlu 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İkimizde bilmiyoruz, çünkü başından beri kazanacağını bildiğin bir mücadelenin hiçbir değeri yok. Seni değerlendirecek olan, aradakiler. İçinde sorular saklayan onlar.

İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 154)İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 154)
Metin Özdemir 
28 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Gözlerimiz faltaşı gibi açık ve uyanık. Trafiğin ve insanların etkisini duyuyoruz. İnsanların ve trafiğin. İleri ve geri. Yaşadığımız anın farkındayız, yutup özümsüyoruz onu. Sinirlerimizin midemizde seyirdiğini, içeriden derimize baskı yaptığını hissediyoruz.

İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 66)İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 66)
Metin Özdemir 
28 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Sonra merak ediyorum, günlerimizin çoğunu unuttuğumuz şeyleri hatırlamaya çalışarak mı geçiriyoruz ? Zamanımızın çoğunu hayatımıza doğru koşarak ya da ondan kaçarak mı geçiriyoruz? Bilmiyorum.

İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 58)İt Dalaşı, Markus Zusak (Sayfa 58)
2 /