İt Gözü

9,0/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
5 beğeni  · 
354 gösterim
Ufuğa boydan boya uzanmış güneşin yayvan ışığı tersten yüzüne vurdukça ayrıntılar netlik kazandı.Örümcek ağı parladı önünde, sonra yaprağın damarları gölge. Nefes aldım. Ciğerlerim göğsümde genişledi. Hissediyorum. Ağacın kökleri gibi yayılın. Ben, Haşmet, bu gövdeden önce bir ağacın zamanında yaşadığımı biliyorum.

Deniz Tarsus, yeni öykü kitabında yine ayrıkotlarını derlemeye devam ediyor. Tarsus'un öykü dünyası tam anlamıyla el değmemiş; Anadolu'nun, köy kültürümüzün bambaşka, deyim yerindeyse "yabanıl" yanını keşfediyor, bize ait fantastiği kaydediyor. İt Gözü, Tarsus'un baştan beri kurmaya çalıştığı anlatıyı yeni bir toplumsal boyut katarak zenginleştirdiği öykülerinden oluşuyor.Çok farklı, kendine özgü bir öykücüyü tanıyacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2015
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9789750726149
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Mira Cassivixx 
26 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Madene işçi olanların soyu kömüre adak. Ölmek için doğan yavrucaklar, usanmadan baba mesleğini yaptı. Ve onların evlatları. Dağ, bitmeyecek ölümü bağırdı. Kimse duymadı. İşçi cesetleri madenin damarına kan olup oluk oluk aktı, et kömürle boyandı. Can kuşu ise tostoparlak yuvarlandı. Yangını estirip ormana vardı.

İt Gözü, Deniz Tarsusİt Gözü, Deniz Tarsus