İzdiham Sayı: 33Kolektif

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.699
Gösterim
Adı:
İzdiham Sayı: 33
Yazar:
Baskı tarihi:
Şubat 2018
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İzdiham Dergisi
İzdiham Dergisi, kendisiyle yarışmaya devam ederken Türkiye'de edebiyat anlayışına yepyeni bir bakış getiriyor.

33. Sayısının içeriğine yepyeni bölümler ekleyen İzdiham yeni ve genç yazarları, cesur yazıları ile göz kamaştırmaya devam ediyor.
O kadar güzel bir sayı olmuş ki! O kadar çok şey anlatmak istiyordum ki..şu 58-59. sayfa olmasaydı. Orada bittim ben..yıkıldım..gözlerime dur diyemediğim andı.. Orada Şırnaklı bir kız öğrenci vardı...

33.sayının geneli için muhteşem deyip geçeyim siz makbul görünüz. Bir de rica ediyorum, eğer okuyacak olursanız Bülent Parlak'ın şiirini sadece okuyup geçmeyin.

Dostoyevski'yle röportajı merak etmez misiniz yani? Ölü adamla nasıl röportaj olur diye de mi merak etmeyeceksiniz :)

Keyifle okuyun demeye gerek kalmıyor, zaten öyle olacak. Dehşetli tavsiyemdir.

İnceleme değildir, İzdiham'lanmaya teşvik içndir. Taktiktir. Lütfen taktiğime "aldanıp" (!) okuyunuz.
Mükemmel bir sayı olmuş!...Okurken o kadar çok duygulandığım ve ağlamakla gülmek arasi gidip geldiğim bir sürü yazı vardı...Bizim hayat gerçeklerimizi birbir yüzümüzü vuran nice güzide insan buldum...Durup düşünüp kendinizi sorgulamaniza sebep olan bir sürü neden!..

İnsan arar,arar,arar,arar.An gelir bulduğunu sanır.Bulmak sanısı başını döndürür.
Tam da "Buldum!" dediği zaman yitirir insan.Çünkü bu dünya aramanın dünyasıdır,bulmanın değil.
Bulmak,bir yitirmek çeşididir...
Emine Şimşek

Sizde arayın kendinizi bu dergi kendinizi bulmanızı sağlayacaktır....


Bazı anlar ne kadar güzel,değil mi?Hangi anlar bilmiyorum.
Yıldız Tilbe

İzdiham adına yaraşır bir tat...İnsanın kalbinde izdiham yaratıyor!!
Her zaman merakla yolunu gözlediğim alacağım zamana kadar heyecanla, sabırsızlıkla beklediğim aldıktan sonra da zaman, mekan ve ben müsait olsam da bir an önce okusam diye duramadığım, kalbime dokunan tek dergidir kendileri. Her sayı ayrı güzel diyorum ki bir sonraki sayıyı alana kadar. Zaman geçtikçe güzelliğini ortaya çıkarıyor. İlk sayfasında Mustafa Kutlu'ya yer vermeleri tam bir vefa örneği ve benimde kalbimi çalmasının ayrı bir nedeni. Gökhan Özcan, Güray Süngü, Berkan Ürgen, Seda Nur Bilici ne yazmışlar diye iki kat merak ediyorum. Ve tabi İzdiham Maarif Takvimini de unutmayalım :)
Üzdün, Güldürdün, Kalbime tebessüm kondurdun, izleyeceğim filmlere yenilerini eklettirdin, yeni isimlerle tanıştırdın ve beni en derinden yakaladın.. Teşekkürler İzdiham..
Bir çok ismi bir arada görmek ne kadar güzel: Mustafa Kutlu, Bülent Parlak, İbrahim Varelci, Atakan Yavuz, Zeliha Yurdaer, Gökhan Özcan, Güray Süngü, Seda Nur Bilici... Ve tabii ki de Kaan Murat Yanık..keşke bu sayıda o da yazsaydı.. Bu isimler bir sayıda bir araya geldilerse gerisine anlatmak boşuna. Kapak sayfalarıyla da okurlara anlamlı mesajlar vermekte de çom mahirler. Kaçırmamak lazım, okuyunuz...
İzdiham bir ayrı kalite. Oldukça keyf aldığım sayı oldu. Bazı yazarlar var ki onlar çok güzel yazıyorlar. Spora da bir sayfa ayırırlar edebiyatı tadında. Film incelemeleri harika. Tek eksik her sayıda yer ayırdıkları bir ülke edebiyatı. Kaan Murat Yanık'ta olsaydı keşke. Okuyun ve okunmasına vesile olunuz.
İzdiham dergi en sevdigim ve okumaktan muthis keyif aldigim bir dergi.Keske 2 ayda degil de aylik ciksa.Biz de okusak ve ruhumuz doysa.Ya da ben hemen bitirmesem de 2 aya yayarak okusambak bu da guzel bir fikir.Tabi dayanabilirsem.
Ne naif, ne hazin kalemi varmış Mustafa Kutlu'nun. Ona ilk sırada yer ayırmaları çok doğru olmuştur bence. Çünki duygusal, düşündürücü ve eleştirel giriş yapmış oluyoruz. Film tahlileri ayrı bir güzel. Kargayı görememek üzücü acaba o da mı aşık oldu :)
...
Emek verilmesini anladık, anlıyoruz da..bu garanti.. Muhabbetle, merhametle, duygu yoğunluğuyla hazırlanmış. "Sevgi emektir" demişlerdi. Öyle yapmışlar. Emek işi gönül işiyle cem olmuş. Tam doyum aldığım dergidir. Karga nerede karga :)
"Dünya iki kapılı bir handır" dediler, inandık. Kaç penceresi olduğunu nedense hiç kimse merak etmedi.
İlk okuduğum cümlesi oldu. Merakla devam edeceğim..
...Kadınım ben. Önemsenmek isterim tabii...Tabii ki ağlamaya başladım. Kadınım ben. Tutamadım kendimi...Kadınım ben. Merhametliyim de...
Kolektif
Sayfa 46 - Aynur Dilber - "Hayat çok güzel".
İnsan arar, arar, arar, arar.. An gelir bulduğunu sanır. Bulmak sanısı başını döndürür.
Tam da “Buldum!” dediği zaman yitirir insan. Çünkü bu dünya aramanın dünyasıdır, bulmanın değil.
Bulmak, bir yitirmek çeşididir..
Sadi şirazi, Gülistan adlı eserinde twitter kullanıcılarına seslendi:Kendi kusurunun hamalıyken,başkalarının kusurunu kınamayın. "
"Birisini en ağır cezaya mahkum edip ezmek ve hayat ışığını söndürmek istiyorsanız tek yapmanız gereken ona tamamıyla anlamsız ve yararsız iş vermektir."

- Fyodor Dostoyevski

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İzdiham Sayı: 33
Yazar:
Baskı tarihi:
Şubat 2018
Sayfa sayısı:
64
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İzdiham Dergisi
İzdiham Dergisi, kendisiyle yarışmaya devam ederken Türkiye'de edebiyat anlayışına yepyeni bir bakış getiriyor.

33. Sayısının içeriğine yepyeni bölümler ekleyen İzdiham yeni ve genç yazarları, cesur yazıları ile göz kamaştırmaya devam ediyor.

Kitabı okuyanlar 74 okur

  • Fatma Eren
  • Devrim
  • Haru
  • Songül Arslan
  • Tubarsln
  • Gökçe Kaleli
  • ..
  • Feyza Bunsuz
  • M. ϜϓſϞ ^-^
  • Ayşegül Aslan

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%4.5
18-24 Yaş
%31.8
25-34 Yaş
%54.5
35-44 Yaş
%4.5
45-54 Yaş
%4.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%59.1
Erkek
%39.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%54.3 (19)
9
%22.9 (8)
8
%17.1 (6)
7
%0
6
%0
5
%2.9 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%2.9 (1)