Kitap
Kelebeğin Günlüğü

Kelebeğin Günlüğü

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.6
69 Kişi
148
Okunma
71
Beğeni
1.913
Gösterim
312 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 8 sa. 50 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Yediveren Yayınları · 29 Ağustos 2019 · Karton kapak · 9786052690697
Ey sevgili! Gel cennetim ol ki, cehennem hırsından kule dönsün. Kimse yanmasın artık. İnsanlık hakikate erdiğinde gönül dergâhında kendisiyle hesaplaşsın. Yanmasın, yakılmasın, üzülmesin! Bırak artık şu zamanın elinden tutmayı, zaman diye bir şey yoktur anlamadın mı? Bırak tik tak tik tak işlesin. Bize göre değil saatleri ve günleri saymak… Zaman aşk hırsızıdır, ondan uzak dur. Çünkü biz sonsuz aşka talibiz. Sonsuz aşka talip olanların dünü, yarını yoktur. Bu romanı okurken kendinizi yeniden keşfedeceksiniz. Kendinizi değiştirmenin zamanı geldiğini fark edeceksiniz. Değişmeye açık değilseniz kitabı okumayın!
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺24,43
8.6
10 üzerinden
69 Puan · 37 İnceleme
l
Kelebeğin Günlüğü'ü inceledi.
312 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap bitti ama bende bittim. Nasıl bir kitap okudum ben öyle... çok güzeldi. 2 günde bitti. Çağlayı asla unutmayacağım. Örnek bir insan o. Ve meçhul dost... Bazı insanlar vardır hiç bilmesekte zamanla hayatımızda büyük yer edinirler öyle biriydi. Keşke benimde öyle bir dostum olsun dedim. Ettikleri sohbetler çok güzeldi. Ve ve ve azize bacı. Herkesin deli dediği ama çağlanın insan yerine koyduğu kadın... bazen ona anlam veremedim bazen hayran kaldım. Kitap çok güzeldi alın okuyun.
Kelebeğin Günlüğü
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Seray Büşra
Kelebeğin Günlüğü'ü inceledi.
312 syf.
·
15 günde
·
9/10 puan
İçeriği normal günlük hayattan bahseder gibi bize gelişim ve değişimin kazandıracağı mutluluğa apaçık bir şekilde göstermektedir. Karakterlerin kişiliksel özellikleri özenle seçilmiş, hepsinin altında mutlaka çıkarabileceğimiz mesajlar verilmiştir. Her bakış açısını görmemiz, elimizden geldiğince her farklı görüşe saygı duymamız, insanların yaşadıkları ile düşündüklerinin orantısına kadar her şey bize net bir şekilde göstermektedir. Kitapta herkesin düşüncelerini de okuyabilmemiz, bence verilen mesajı daha kolay anlamamız için yapılan bir şey. Karakterler arasından deli diye gösterilen mahalledeki o kadının, rahatsız edici olarak gösterilen ana karakter Çağla'nın teyzesinin ve diğer bütün karakterlerin ne düşündüklerini gördüğümüz ve hayatını diğer karakterler bilmesede biz bildiğimiz için yaptıkları ve söyledikleri şeylerin sebeplerini anlayabilmekteyiz. Bu eserin konusu da çok güzel. Yazarın kalemini okuması da oldukça kolay. Yazardan okuduğum ilk kitaptı ve yazarı kesinlikle favori yazarlarım arasına ekledim. Açıkçası yeni kitaplarda genelde sadece konuyu okuyup, hiçbir mesaj almamaktayım. O yüzden bu kitabın değeri ve kalitesi kesinlikle bilinmeli.
Kelebeğin Günlüğü
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Sümeyye Çetin Turgut
Kelebeğin Günlüğü'ü inceledi.
312 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Hayatinda bi takım zorluklar olsada ayakta durmaya çalışan ve sonra adını meçhul dost koyduğu hocasının ona kelebeğin 3 sırrı diye vermiş olduğu sırlarla hayatı bambaşka yaşamaya devam eden Çağla'nın hikayesi.. Okuduktan sonra belki de sizin hikayeniz olacak çünkü okurken kendi iç dünyanızda bir sorgulama ve bir değişim hissedeceksiniz..Bambaşka bir alemde gezeceksiniz kitabın sayfalarında ve inşaallah çağla gibi bizde kendimizi bulacağız kitabın sonunda...@bilalcivelekofficial hocamın gerçek bir hayat hikayesini kaleme aldığı bu kitabı mutlaka okumanızı isterim ...@yediverenyayinlari Bilal Civelek
Kelebeğin Günlüğü
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Nurdan Ün
Kelebeğin Günlüğü'ü inceledi.
312 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Güzel bir etki, güzel bir hissiyat bırakan eşsiz bir eser okudum. İç dünyanıza, kendi benliğinize yolculuk yapacağınız bu kitap harikaydı. Verilen mesajlar, verilen duygular bu kitabı daha sonrası içinde okuyacağım hissini uyandırdı kesinlikle. Yazarın kalemini çok sevdim, diğer eserini de çok merak ediyorum. Yavaş yavaş, sindire sindire okudum. Ama asla sıkıcı değil, bu eser böyle daha güzel hisler bıracaktı belliydi ilk sayfalardan. Kesinlikle tavsiyemdir. Gerçek hayat hikayesi olduğu için daha da çok etkilendim. Çağla annesini küçük yaşta kaybeder. Babası hayata küsmüş, kızı ile bile ilgilenmez. Ama Çağla asla babasından vazgeçmez, bıkmadan usanmadan yanında olur. Vapur da Meçhul Dost ile karşılaşan Çağla'nın hayatı yavaş yavaş değişir, şekillenir, ama babası gibi sevdiği Meçhul Dost her zaman yanında olup, doğruyu gösterir. Çağla çok şey yaşadı, çok üzüldü ama yılmadı, her zaman hayata tutundu.
Kelebeğin Günlüğü
OKUYACAKLARIMA EKLE
4