Kırk Gram Tebessüm

7,7/10  (15 Oy) · 
42 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.181 gösterim
Mizah unsuru, bugüne kadar genellikle inançlarımıza yönelik bir silah olarak kullanıldı. Ve zehirli fikirlerin çoğu, insanımıza o yolla şırınga edildi. Bir başka ifadeyle yüzler gülerken, ruhlar ağlatıldı. Elinizdeki kitap, 40 gramlık hacmiyle 40 yıllık mizah anlayışına yeni boyutlar kazandıracak, sıcak bir tebessümle birlikte duygu ve tefekkür ufkunuzu genişletecektir.
Ekrem Özkara 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Beklenmeyen bir mizah anlayışı ile yeni bir boyut kazandıran yazar ;değişik konulara farklı yaklaşımıyla dikkat çekiyor. Okumaya değer bir kitap.

Irem Armağan 
11 Kas 2013 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

çok güzel bir kitap ve inanılmaz derecede sürükleyici kitap elinize aldığınızda bırakamazsınız...

Rabia Kımırtı 
06 Haz 21:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yine Hayatın İçinden kitapları gibi çok etkileyici.Mizah hikayeleri olan neredeyse herkesin sevdiği önemli bir kitap.Cüneyd Suavi bu kitabında bazıları kendi hayatından bazıları ise uydurma ama çok etkileyici olan hikayelerden oluşuyor.Kitapı okurken nasıl zamanın geçtiğini anlamıyorsunuz.Kitap çok kalın olmasına rağmen hemen bitiyor.Zaten yazar bunu düşünüp Mizah Hikayeleri kitaplarından üç tane yayınladı.Kendim okudum ve çok beğendim.Herkesin okumasını tavsiye ederim.

Kitaptan 2 Alıntı

Berra Nisa GENÇ 
04 Haz 20:26 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şöhret, kalbi öldüren zehirli bir bala benzer.

Kırk Gram Tebessüm, Cüneyd Suavi (Sayfa 68 - Zafer yayınları)Kırk Gram Tebessüm, Cüneyd Suavi (Sayfa 68 - Zafer yayınları)
Ekrem Özkara 
18 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

....Kimbilir,hayvanlar,belki de bizimle çok rahat konuşabilecek kabiliyettedir. Ama başlarına gelecekleri bildiklerinden,susuyor olmalılar. Günümüz insanının hayvanlardan anladığı Kuş sesi (çık,çık,çık ),
Kurbağa sesi (bırak,bırak,bırak ),Tavuk sesi (git,git,git),Horoz sesi (yürü,yürü,yürü) .???

Kırk Gram Tebessüm, Cüneyd Suavi (Sayfa 12)Kırk Gram Tebessüm, Cüneyd Suavi (Sayfa 12)