Adı:
Kız Arkadaş
Baskı tarihi:
Ekim 2019
Sayfa sayısı:
435
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052177921
Orijinal adı:
The Girlfriend
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Baskılar:
Kız Arkadaş
The Girlfriend
Oğluna Aşığım
Ama Asıl İstediğim Senin Hayatın

Bir kadın. Bir erkek. Bir anne. Ve asla söylenmemesi gereken bir yalan.

Laura, bu hayatta isteyebileceği her şeye sahip olduğunu düşünüyordu. Zengin, dışarıdan göründüğü kadarıyla mutlu ve başarılı olmasının yanı sıra oğlu Daniel’la da mükemmel bir ilişkisi vardı. Ta ki Daniel’ın aklını başından alan kadınla tanışana kadar. Zekâsı ve güzelliğiyle ışık saçan Cherry gerçek olamayacak kadar mükemmeldi.

Cherry kendini Daniel’ın hayallerindeki kadına dönüştürürken, içgüdülerinden başka güveneceği bir şeyi olmayan Laura’nın da en kötü kâbusu başlamış oldu. Çünkü bu kadının artık tek bir hedefi vardı: Onun mükemmel hayatını ele geçirmek.

Yaşanan büyük trajedi ve söylenen affedilmez bir yalanın ardından çıkan soğuk savaşta, iki kadın hamlelerini yaparken herkesin ağır bedeller ödemesi gerekecekti.

“Kötülük, tüyler ürpertici biçimde gerçekçi işlenmiş. Çocuklarımın müstakbel eşlerini sıkı bir geçmiş taramasından geçirmek zorundayım sanırım!”

-Karen Rose

“Oldukça ilgi çekici bir gerilimle yoğurulmuş hikâyesi ve her sayfada sizi daha da soluksuz bırakacak olay örgüsüyle bu kitabı mutlaka okumalısınız.”

-Jenny Blackhurst

“Uzun zamandır okuduğum en iyi kitap.”

-Lisa Jackson

“Çarpık ilişkilerin özgün ve ürkütücü bir portresi.”

-Debbie Howells
435 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10 puan
#kitapyorumu
Beni sinirden gerim gerim gerip krize sokan bir kitap yorumuyla karşınızdayım. Bir erkek annesi olarak ileride olacak gelinime sesleniyorum. Allah sana şimdiden sabır versin.
Çünkü benim var olan manyaklığımın üstüne böyle kitaplar okuyarak eklediğim paranoyak düşüncelerle birleşince onlar için hiç sağlıklı bir durum olmayacak çünkü.

Neyseeee.
Adeta okurken çıldırıyorsunuz. Kitap başlarda durgun başlıyor. Bir aksiyon bekliyorsunuz. Daha sonra konu fakir kız zengin oğlan hikayesi olarak ileriyor. Geçmişinde zorluk çekmiş bir kadın karakter Cherry ve başarılı bir yeni doktor olan aynı zamanda aileden zengin Daniel.
Kitap açılmaya başladıktan sonra aslında Cherry’nin yaptıklarına bir yere kadar mantıklı gözüyle bakıyorsunuz. Ne olacak ki diyorsunuz. Fakat bir yerden sonra işler öyle bir hale geliyor ki ağzım açık okudum.

Özellikle Laura’nın oğlu için gösterdiği çaba ve yaşadıkları en sevdiğim yerlerdi. Karşısında bu kadar pis dövüşen biri varken onun çoğu zaman doğru yoldan gitmeye çalışmasını takdir etsemde ben asla yapamazdım. Fena çirkenleşirdim.
Bir okuyun dediğimi anlayacaksınız.
435 syf.
·4 günde·Beğendi·6/10 puan
Aslında klasikleşmiş bir konuyu yazar farklı bir bakış açısıyla işlemiş. Cherry fakir kız, Daniel zengin oğlan. Cherry yaşadığı sınıfsal ayrımdan bıkmış. Para uğruna kendi annesini harcayabilecek kadar öfkeli, insanları manipüle eden, her şeyi amacı uğruna kullanan, sosyopatın teki. Daniel... Son derece uyuz bir karakterdi beni deli etti. Tamamen kör, gerçekleri görmemekte ısrarlı. Cherry için daima yanında olan annesini üzecek ve ona kendisini paranoyak hissettirecek kadar kötü bir evlat. Laura-Daniel’ın annesi-ilk gebeliği başarılı geçmemiş bir anne. O yüzden oğluna karşı korumacı bir tutumu var. Olaylar bu üç karakterin arasında gelişiyor.

•Kitap genel olarak güzeldi ama beklentilerimi tamamen karşılamadı. İlk 200 sayfa çok durgundu zaten. Sonradan ortalık karışmaya başladı ama beni tatmin etmedi. Daha çekişmeli, bol entrikalı şeyler bekledim. Ama basit manipülasyonlar geldi, öyle çok da şaşırmadım. Üstelik karşı taraftan bir atak gelmedi. Gelse daha iyi olabilirdi bunun yerine sürekli huzursuz, korkan bir karakter okudum. Film hakları da alınmış kitabın izleyince daha farklı hissedebilirim belki. Kesinlikle almalısınız demiyorum ama bir şans verilebilir.
420 syf.
·15 günde·Beğendi·10/10 puan
Oldukça zengin bir ailenin oğlu olan ve ailesi tarafından çok sevilen Daniel, kendine bir ev bakmak için tesadüfen girdiği bir emlak ofisinde, orada çalışan Cherry ile tanışır. Cherry ise Daniel’ın aksine maddi zorluklarla büyümüş, bu zorluklar yüzünden üniversiteye gidememiş ancak hırslı ve zeki olduğundan kendini internet ve kitaplarla geliştirmiş bir kızdır. Daniel ve Cherry çok kısa bir sürede sevgili olurlar ve Cherry için Daniel tam da aradığı adamdır: para, lüks yaşam, fakir olmanın verdiği eziklikten kurtulmak... Ancak Cherry’nin sinsi planlarının önünde tek bir engel vardır. Daniel’ın annesi Laura, ilk gördüğü andan itibaren Cherry’den hoşlanmamıştır ve zaman ilerledikçe onun oğluyla parası için beraber olduğundan şüphelenmeye başlamıştır. Ancak melek gibi davranan Cherry’e karşı Laura’ya inanan olacak mı?

Uzun zamandır okuduğum en güzel ve en sürükleyici kitaplardan biriydi. Kitabın ilk 200 sayfası olayları çözmekle ve kuşkulu gözlerle Cherry’nin yaptıklarını süzmekle geçti Ancak son 200 sayfada olaylar o kadar hızlandı ve entrikalar ardı ardına geldi ki kitabı elimden bırakamadım. Ee gerisinde ne oldu, ne yaptı diye diye sayfaları birbiri ardına çevirdim. Tam olarak kaosa doydum desem yalan olmaz. İki kadının savaşı kitabın sonuna kadar sürüyor ve bu da kitabın temposunun hiç düşmemesini sağlıyor.Ayrıca kitaptaki karakterler çok keskin. Özellikle Cherry karakteri çok iyi tasvir edilmiş ve kitap ilerledikçe daha da keskinleşmiş. Uzun zamandır böyle keskin bir karakteri olan bir kitap okumamıştım,sanırım bu yüzden şeytani bir karakter üzerinden olaylar dönse bile kitabı çok sevdim. Size de kesinlikle tavsiye ederim ancak baştan uyarayım Cherry’den nefret edeceksiniz ve kitabı okurken bazı kısımlarda sinir krizi geçirirken bazı kısımlarda da yok artık bunu da yapamaz diyip şok geçireceksiniz. Çabuk okunacak ve sizi sürükleyecek bir kitap istiyorsanız bir şans verin derim.
435 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Zengin oğlan fakir kız durumunu okudum dersem yerinde olur sanırım Laura; zengin, başarılı, üst düzey standartlara sahip, tek varlığı hayatını adadığı oğlu olan, sahiplenici bir anne Daniel; Laura’nın biricik oğlu, anneye ne kadar yakınsa babaya da bir o kadar uzak yetişen, zengin, servet ve ihtişam içinde büyüyen bir çocuk, genç bir adam Ve Cherry.. Fakir bir mahallede yokluk içinde büyüyen, maddi imkansızlıklar nedeniyle okuyamayan, son derece güzel, insanın baktıkça içini eriten, kendisini son derece özenle ve titizlikle yetiştirmiş çalışan bir genç kız.

Cherry doğup büyüdüğü çevreye ve annesine son derece öfkeli ve uzak Okuyamamış ama kendine internet ve kitaplar aracılığıyla kültürel anlamda üst düzey birikimler katmış dolayısıyla donanımlı ve oldukça zeki.

Bir gün Daniel ve Cherry’nin yolları kesişiyor ve başlıyor böylece hikaye Standart bir ilişki olarak ilerliyor aralarındaki duygusallık fakat zamanla tutkulu bir aşka dönüşüyor Laura başta sıcak baksada sonradan Cherry’nin oğlundan daha çok Daniel’ın hayat standartlarına Laura’nın zenginliğine ve görkemine aşık olduğunu bir anne hissiyatıyla anlıyor :) Sonra nemi oluyor? Ne siz sorun ne ben söyleyeyim Öyle bir yalan var ki ortada akıllara zarar Adeta iki ustanın oynadığı bir satranç oyunu izledim Laura ve Cherry birbirlerine öyle hamleler yapıyor, öyle tuzaklar kuruyor ki dehşetle okuyorsunuz sayfaları Film olarak izleseniz sürekli ileri sardırırsınız bir an önce sonucunda kim galip geldi görmek için :) Puanım 9/10
435 syf.
·10/10 puan
Farklı dünyalara ait iki genç. Biri çok zengin, diğeri oldukça fakir. Fakir olduğu için de annesine sürekli tatsızlık çıkaran Cherry, okulda çok başarılı olmasına rağmen parasızlıktan okuyamamış, fakir bir yaşamdan bıkıp daha iyi yerlere gözünü dikmiş, zengin erkekleri elde etmeyi kafasına koymuş bir genç kız. Genç kızın annesi kızını uyararak; zenginlerin fakirlere göre farklı bir yaşam şekli olduğunu, onlara ayak uyduramayacağını, üst gelir grubuna ait kişilerle ilişkilerini sürdüremeyeceğini söylemesine rağmen annesini dinlemez. İlk Cherry'e fena üzüldüm. Geçmişte erkek arkadaşı, fakir olduğu için ailesinin kabul etmediğini söyleyerek Cherry'i terk etmiş. Yaşadığı eziklik zamanla öfkeye dönüşmüş.
Fakirlikten bıkmış bir haldeyken beklemediği bir anda karşısına Danirel çıkar. Artık zengin bir hayata kavuşmak için sonuna kadar mücadele etmeye kararlıdır.

Kitapta bir anne, annenin oğlu ve oğlunun sevgilisini okuyoruz. Ama ne okuma. Bol bol entrika var kitaba. Anne ve oğlunun sevgilisi Cherry arasında başlayan bir savaş. Savaşı kim kazanacak? Anne mi yoksa kız arkadaş mı?

Zenginlerin ayrıcalıklı olduğunu kitap çok güzel vurgulamış. Torpille bir yerlere gelen gençleri. Tıpkı Cherry gibi fakir olduğu için annesinden utanan, annesini kimsenin görmesini istemediği gençler yok mu aramızda. Üzücü ama var. Sadece anne değil, babasının işinden utanan da...
Yalanlar, ihanetler, şüpheler ve intikam derken o kadar heyecanlandım ki kitabın bitmesine 80 sayfa kala dayanamayıp son sayfayı okudum. yoksa bu merak bu heyecan beni öldürecekti. Çok çok güzel bir kitaptı.
435 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kız Arkadaş | Kitap Yorumu

Psikolojik severler için harika bir kitabın yorumuyla geldim. Laura bu hayatta her şeye sahipti: zenginlik, harika bir iş, koca, doktor olan oğlu Daniel. Ama bir gün Cherry çıktı geldi ve Daniel’in hayatına girdi... Konu itibariyle biraz klişe olsa da öncelikle aşırı akıcı bir kitaptı. Entrika, gizem, merak duyguları çok ağır basıyor ve kendinizi sayfaları hızla çevirirken buluyorsunuz. Kitabın sonlarına doğru gerçekten sinirlendim. Uzun zamandır bir kurgunun beni bu kadar gıcık ettiğini hatırlamıyorum Cherry 2020’nin en sevmediğim karakteri olmaya şimdiden aday. Sonu beni tatmin etmese de önereceğim, soluksuz okuduğum bir kitap oldu. #kızarkadaş #kitapyorumu #yabancıyayınları #michellefrances #7 #şubat1 @yazarkitapligi
435 syf.
·9 günde·8/10 puan
Öncelikle Kitap ilk 100 sayfa biraz yavaş ilerledi çünkü entrika hariç aksiyonu yok ams okudukça meraklandım , şaşırdım , sonu nasıl bitecek diye düşünüp durdum hep bir düğün lafı geçti ben düğünde bir şey olur diye sandım ama onlar dizi klişesi :)) sonlara doğru çok gerildim Laura’ya her an bir şey olacak diye okudum Oğlu Daniel aşktan gözü kör olmuş hiçbir şeyin farkında değildi , Cherry O kadar nankör o kadar şeytan bir kadın ki Yaptığı şeylere inanamadım
435 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Kitabın yorumuna geçmeden önce yayınevini eleştirmek istiyorum. İlk dört sayfası hatalı basılmış, sayfa sonunda ki iki üç satır kaybolmuştu. Ben kenarı bile kıvrılmasın diye kitaplarına çok dikkat eden bir kızım ve kitaplarımdan birinin böyle bir hataya sahip olması beni oldukça gerdi. Hikâyelerimde yapılan hatayı eleştirdim ve yayınevinin bana dönüş yapmasını beklerdim ama ne yazık ki kimsenin umurunda olmadı. Açıkçası okurlarına verdiği kıymet baz alındığında yabancı yayınları benim için sınıfta kaldı.

Uzun zamandır psikopat bir karakterle içli dışlı olmamıştım ve açıkçası çokta özlemişim gerilim okumayı. Kitap standart bir gerilim kitabı. Manyağın teki istediği şeyleri elde etmek için elinden geleni ardına koymuyor. Kitapta Cherry'den çok Daniel'e gıcık oldum. Annesi var bu kızda bir sıkıntı diyor, kızın söylediği yalanları ortaya döküyor ve çocuk asla inanmıyor. Bu durumun tek açıklaması olarak asistan doktorların çok çalıştırılmasını görüyorum. Zavallı çalışmaktan düşünmeye fırsat bulamıyor bence çünkü azıcık düşünse görür bir şeyleri.  Kitap fena değildi canlarım ama okusanız da olur okumasanızda. Harika bir gerilimdi diyemem.
435 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Allah'ım yarabbim BU NASIL KİTAPTI öyle.
Uzun zamandır böyle gerim gerim gerileceğim bir kitaba gerek duyuyormuşum da haberim yokmuş.
Yazarımız Michelle klasik zengin oğlan ve fakir kız'ı o kadar farklı anlatmış ki ...
Kitaba aşık oldum,heyecandan dillerim kurudu ,kalbim güm güm attı, son sayfaya bakmamak için çok direndim ve bitirdim.Keşke biraz daha uzun olsaydı.Ah Cherry seviyorum senin gibi çıkarcı insanları ama sen kaşındın her sey için, iyi davransaydın ne olurdu yani.
Not:İnceleme bölük pörçük olmuş olabilir fakat umurumda değildir.
435 syf.
·10 günde
Kitap hikaye olarak gayet akıcı ve hikayesi kendini okutturuyor fakat beni okurken çileden çıkartan şey yazım hatalarıydı. Öyle 3-5 tane de değil ben diyim 30, sizdeyin 40 farklı yerde ve inanın abartmıyorum. Yabancı yayınları keşke kitabı basmadan önce editörlerine okutsalarmış ya da günümüzde Microsoft Word bile yazım denetleme ile size yazım yanlışlarını gösteriyor, kullansaydınız keşke...
435 syf.
·9/10 puan
2020 okuma hedefimde en az okudugum türde bir kitap okuyacağım maddesi koymuştum ve bunun için Kız arkadaşımı sectim. Psikolojik gerilim kitabı.
Az okuduğum icin midir bilmem ama kitabı çok sevdim. Başlarda bir tik olaya girme kısmı olduğundan durağandı onun dışında sonuna kadar gerilim doluydu. Bu konuda hakkını vermiş yazar.
Gerilmekten, kendimi kasmaktan ellerim bile terledi okurken düşünün böyle bir kız düşman başına. Neler neler yaptı inanamazsınız hele sonlara doğru yok artık dedim abartma kızım kafayı mi yedin diye diye okudum.
Gelecekteki oğlum için endişeliyim oğlum ya böyle bir kız arkadaş bulursa oğlan anneleri bunu göze alarak okuyun derim
Oğlanın annesi de birkac bisey yaptı tabi. Ikisi arasında olaylar kızıştı ama kızın yaptıkları yanında ohoo
Okuduğuma pisman değilim valla. Benim icin değişik bir deneyim oldu. Oldukça akıcı ve merak uyandırıcı bir yazımı var. Film hakları da alınmış süper. Bir de izlemek isterim bu kitabı
Hedefimden bir madde de eksilmis oldu üstelik Bu tarz türleri sevenlere tavsiyemdir.
435 syf.
Kendi türünde 9 puanı hakediyor kitap. Gerilim, entrika dolup taşmış adeta. Bu tarz kitaplarda çok farklı konular olmuyor iki kadın bir adamsa çok tahmin edilemez şeyler gerçekleşmiyor ama oldukça güzeldi. Ayrıntılı yorum instagram pastelkadraj hesabımda
‘’Ne kadar çok beraber bir şeyler yaparsanız o kadar çok anı paylaşırsınız, böylece uzun bir süredir bir aradaymış gibi hissedersiniz ve bu da ilişkinizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olur. Sonsuza kadar birinci seviyede kalamazsınız, ilerlemeniz gerekir.’’
Oğlumu seviyorum. Önemli olan tek şey buydu. İğrenç bir şey yapmak üzere olması önemli değildi. Yıkıcı geçen birkaç ayın sonunda ona, yol gösterici bir ışık gibi gelen bir fırsat sunulmuştu ve Laura bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini biliyordu. Saatlerce bunun üzerine düşünmüştü ama karar anı geldiğinde söylemesi gereken cümle onu büyük bir dehşete uğrattı. Onu parçalara ayıracak kelimeler.
“Ne kadar çok beraber bir şeyler yaparsanız o kadar çok anı paylaşırsınız, böylece uzun bir süredir bir aradaymış gibi hissedersiniz ve bu da ilişkinizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olur. Sonsuza kadar birinci seviyede kalamazsınız, ilerlemeniz gerekir.”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kız Arkadaş
Baskı tarihi:
Ekim 2019
Sayfa sayısı:
435
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052177921
Orijinal adı:
The Girlfriend
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Baskılar:
Kız Arkadaş
The Girlfriend
Oğluna Aşığım
Ama Asıl İstediğim Senin Hayatın

Bir kadın. Bir erkek. Bir anne. Ve asla söylenmemesi gereken bir yalan.

Laura, bu hayatta isteyebileceği her şeye sahip olduğunu düşünüyordu. Zengin, dışarıdan göründüğü kadarıyla mutlu ve başarılı olmasının yanı sıra oğlu Daniel’la da mükemmel bir ilişkisi vardı. Ta ki Daniel’ın aklını başından alan kadınla tanışana kadar. Zekâsı ve güzelliğiyle ışık saçan Cherry gerçek olamayacak kadar mükemmeldi.

Cherry kendini Daniel’ın hayallerindeki kadına dönüştürürken, içgüdülerinden başka güveneceği bir şeyi olmayan Laura’nın da en kötü kâbusu başlamış oldu. Çünkü bu kadının artık tek bir hedefi vardı: Onun mükemmel hayatını ele geçirmek.

Yaşanan büyük trajedi ve söylenen affedilmez bir yalanın ardından çıkan soğuk savaşta, iki kadın hamlelerini yaparken herkesin ağır bedeller ödemesi gerekecekti.

“Kötülük, tüyler ürpertici biçimde gerçekçi işlenmiş. Çocuklarımın müstakbel eşlerini sıkı bir geçmiş taramasından geçirmek zorundayım sanırım!”

-Karen Rose

“Oldukça ilgi çekici bir gerilimle yoğurulmuş hikâyesi ve her sayfada sizi daha da soluksuz bırakacak olay örgüsüyle bu kitabı mutlaka okumalısınız.”

-Jenny Blackhurst

“Uzun zamandır okuduğum en iyi kitap.”

-Lisa Jackson

“Çarpık ilişkilerin özgün ve ürkütücü bir portresi.”

-Debbie Howells

Kitabı okuyanlar 45 okur

  • Düş Gezgini
  • Duru Ölçer
  • Berfu damla halhallı
  • Emre
  • Ahmet öztürk
  • ecrin akyıldız
  • Elif damla kaçmaz
  • Selin
  • Librarian of London
  • Marinette

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%18.2 (6)
9
%18.2 (6)
8
%21.2 (7)
7
%18.2 (6)
6
%9.1 (3)
5
%6.1 (2)
4
%6.1 (2)
3
%3 (1)
2
%0
1
%0