Kızıl Kraliçe The Cousins' War Serisi 2

8,7/10  (18 Oy) · 
69 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.033 gösterim
İngiltere'nin Jeanne d'Arc'ı olmaya kararlı bir kadın, ülkenin kaderini baştan yazacaktı. Onun önünde krallar bile duramadı.

Lancaster kırmızı güllerinin varisi Margaret Beaufort, İngiltere tahtının gerçek sahibinin kendi ailesi olduğuna tüm benliğiyle inanıyordu. Ancak onu ve ailesini bekleyen ihtişamlı kaderin yolunu bizzat çizmesi gerekecekti. Kuzeni Kral VI. Henry aklını yitirince, Margaret hayalkırıklığına uğradı. İçindeki kutsal cevheri farkedecek kimse kalmamıştı. Üstelik Margaret, Fransa'da, İngiltere'nin yüz karası olmuş, beceriksiz bir babanın kızıydı ve annesi, onu sevmediği bir adamla evlenmesi için Galler'in bir ucuna gönderiyordu. Babası yaşında adamlarla evlenip genç yaşında dul kalan, daha on dört yaşında anne olan bu genç kadın, yalnızlığından bir zafer yaratmaya kararlıydı. Her bedeli ödemek pahasına, oğlunu İngiltere tahtına çıkarmayı kafasına koymuştu. Siyasi dengeler her geçen gün değişirken, Margaret gözünü kırpmadan hain ittifaklar ve gizli planlarla yoluna devam etti. Artık yetişkin bir adam olan sürgündeki oğlu, kendi ordusunu toplayıp en büyük ödüle ulaşacağı günü beklerken, Margaret tarihin en büyük isyanlarından birine öncülük etti. Entrika, tutku ve soğukkanlı hırslarla dolu bu romanda, Philippa Gregory, Tanrının isteğiyle tarihi değiştirmek zorunda olduğuna inanan, güçlü ve gururlu bir kadının hikayesini anlatıyor.

"Mücadele, ihanet ve siyasi çekişmelerle dolu cüretkar, renkli, unutulmaz bir roman... Gregory, tıpkı Margaret Beaufort gibi, eşsiz enerjisi ve sarsılmaz anlatımıyla benzerlerinin arasından bir kez daha sıyrılıyor."
-Publishers Weekly-
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2011
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786054482580
 • Orijinal Adı:
  The Red Queen
 • Çeviri:
  Demet Altınyeleklioğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
hamlet 
15 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

kitap gerçekten başarılı ve merak uyandırıcı... kitapta yer alan mektuplar gerçekten güzel bir ayrıntı oluşturmuş. savaş sahnelerinde sıkılmış olsam da kitabın konusu gereği bu gerekiyordu zaten. Phillippa Gregory süprizli anlatımı bu kitabı okunur kılmakta...
http://expectokitabum.blogspot.com.tr/...2/kizil-kralice.html

Ayşen 
27 Şub 2016 · Kitabı okudu · 124 günde · Beğendi · 10/10 puan

Farklı ailelerin gözünden aynı olay ve zamanları okumak bu serinin en güzel yanı.
Edit: Kitabı okumayı bitirdiğim tarihte arkasına not aldıklarım.

kitap_okuru 
01 Kas 2016 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kuzenler serisinin en güzel yanı aynı olayları farklı ailelerden kadın karakterlerin gözünden okuyabilmek kızıl kraliçede tudorların gözünden olaylar anlatılıyor