Öteki Kraliçe The Tudor Court Serisi 6

8,2/10  (25 Oy) · 
117 okunma  · 
21 beğeni  · 
861 gösterim
Mary, kuzeni Elizabeth'e inanmıştı. İnancı, genç kadını büyük bir esarete sürükleyecekti...

Aynı erkeğin aşkı için savaşan iki kadın,
güç yarıştıran iki soylu prenses ve
özgürlüğünden vazgeçmektense ölmeyi yeğleyecek unutulmaz bir kraliçe...

Tarih hiç bu denli eğlenceli, canlı ve bağlayıcı olmadı!
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9786054228997
 • Orijinal Adı:
  The Other Queen
 • Çeviri:
  U. Tüccarcıbaşı
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
 22 Ara 2016 · Kitabı okudu · 24 günde · 5/10 puan

Öteki Kraliçe, bu seriye ait okuduğum altıncı kitap. Daha önceki kitapları severek okumama rağmen bu kitabı bir türlü sevemedim. Bir çok şeyin defalarca tekrar edilmesiyle kitap bu kadar uzatılmasaydı en az diğer kitaplar kadar güzel olabilirdi. Karakterlerin kendi içlerinde duygu ve düşünceleri tekrar etmeleri yetmiyormuş gibi bir de 3 ana karakter arasında gelip giden bölümlerde,olayların o karakterin gözünden anlatılmasıyla devamlı tekrara düşülmüş. Bu, ciddi anlamda okuyucuyu sıkan bir durum. Daha özverili bir çalışma ile unutulmayacak kitaplar arasında yer alabilirdi. Umarım geri kalan kitaplar da bu şekilde değildir. Yazarın müthiş bir anlatım gücü, duyguları ve yaşantıyı ifade edebilme kapasitesi ve akıcı bir dili var. Buna rağmen ortaya kaliteli bir kitap çıkaramaması büyük bir düş kırıklığı.

deniz celik 
07 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

boleyn kızı kıtabı ıle tanısmıştım yazarla okadar guzel anlatımı varkı kıtabın ıcınde kaybolmustum .. tudor donemı kıtap sayesınde hep ılgımı cekmıstır.

niluferinkitapligi 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Seriye genel olarak yorum yapmam gerekirse;okuduğum en güzel serilerden ve okuduğum en başarılı tarihsel kurgulardan biriydi.İngiltere'de 16.yüzyılda hüküm süren Tudor Krallığına hem çok gerçekçi hem de kadın gözünden çarpıcı bir bakış açısıydı.Hayal gücüne bir miktar gerçeklik eşlik ettirilmemiş,tarihsel gerçeklere kurgusal ayrıntılar eşlik ettirilmiş ve Gregory'nin su gibi akan kalemiyle de benzersiz bir tat oluşmuş.Her seride diğer paydaşlarına oranla zayıf kalan geçiş ya da bağlayış niteliğinde kitaplar vardır."Öteki Kraliçe" serinin diğer kitaplarına kıyasla biraz zayıf kalsa da,serinin muhteşem tadından birşey eksiltmemiş katmasa bile.Bana göre serinin en çarpıcı üçlüsü -Mahkum Prenses,Boleyn Kızı ve Kraliçenin Soytarısı'ydı belirtmeden geçmeyim.6 kitaplık Tudor Serisi'ni kronolojik sıraya göre okunması önerimle birlikte tavsiye ediyorum.

Kitaptan 3 Alıntı

Nihad Mirzeyev 
06 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bir kadın istediği kadar dindar, bilge, hazırcevap, güzel ya da akıllı olsun, budalanın tekiyle evlendiği takdirde kocası ölene dek o sadece bayan "Bayan Budala"dır.

Öteki Kraliçe, Philippa GregoryÖteki Kraliçe, Philippa Gregory