Kızılgerdan Harry Hole Serisi 3

8,4/10  (15 Oy) · 
40 okunma  · 
8 beğeni  · 
901 gösterim
Cennetten gönderilmeyen melekler vardır. Ben onlardan biriyim. Adaleti sağlamaya geldim. Kimlerin yaşayacağını ve kimlerin öleceğini belirlemek için buradayım...

Şansı iyi gitmeyen Dedektif Hole zor zamanlar geçirmektedir. Sebep olduğu sansasyonel utancın ardından gözetim göreviyle tekrar eski işine döner. Bundan böyle yalnız çalışacaktır, tam istediği gibi. Ne var ki nadir rastlanan ve yalnızca suikastçıların kullandığı yüksek kalibre bir tüfeğin ülkeye yasadışı bir yolla girmesiyle işler bir anda değişir.

Eski bir Nazi sempatizanı boğazı kesilmiş halde bulunduğunda, Harry bir bağlantı olabileceğinden şüphelenir. Araştırmaları ilerledikçe ve yeni cesetler ortaya çıktıkça katilin kendi adaletini sağlamaya çalışan şeytan ruhlu biri olduğu anlaşılır. Ama kim? Elli yıl önce yaşananlarla ne ilgisi var? Kesin olan: Acilen durdurulması gerektiği.

İskandinav ülkelerinde kaleme alınmış en iddialı cinayet romanlarından biri olan Kızılgerdan'da Jo Nesbø aşk, savaş ve ihaneti zerafetle işleyerek günlerce etkisinden kurtulamayacağınız bir gerilim sunuyor. Bu kitap ihanetin gerçek anlamını sorgulayacak kadar derinlikli ve korkusuz.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  532
 • ISBN:
  6054188383
 • Orijinal Adı:
  The Redbreast
 • Çeviri:
  Rabia Taş
 • Yayınevi:
  Koridor Yayınları
 • Kitabın Türü:
İlhan DALKIRAN 
07 Tem 10:53 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Harry Bosch, Harry Hole ve Behzat Ç. Üçü arasında okurken ister istemez benzerlikler kurduğum üç detektif. Ortak noktaları kuralları esnetmeyi sevmeleri, amirleriyle sürekli sorun yaşamaları ve tabii ki polislik dışındaki hayatlarında birer kaybeden olmaları. Özel hayatlarındaki başarısızlık dışında en önemli ortak noktaları ise zekaları ve inatçı olmaları
Harry Hole sebep olduğu olaylar yüzünden tek başına bırakılmışken başlayan cinayetler ona ihtiyaç duyulmasını sağlayacaktır.
Roman boyunca II. Dünya Savaşı bölümlerine yer verilerek bugün ile bağlantıyı kurmamız sağlanıyor.
Romanın kurgusunu ve anlatımını beğendim. Benim gibi özellikle kuzeyli polisiyeleri sevenler için güzel bir kitap.

Mevlüt Ceylan 
18 Eyl 13:53 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Serinin üçüncü kitabı.
Yayınevi seriyi üçüncü kitapla çevirmeye başladığı için daha önce neler oldu pek bilemiyoruz.
Ancak tek başına yine de güzel bir kitaptı. Arka planında II. Dünya Savaşı olan bu romanda polisiye kurgu tatmin ediyor sizi.

Kitaptan 1 Alıntı