Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı

8,4/10  (12 Oy) · 
32 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.004 gösterim
Osmanlı İmparatorluğu'nun gerçek tarihini Prof. Dr. Halil İnalcık'ın kaleminden okuyun. Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı'nın devlet politikası, diplomatik ilişkileri ve Avrupa'ya karşı verdiği savaşların detayları... Bir Osmanlı Padişahı nasıl yetişir, ne gibi özelliklere sahiptir ve kendini nasıl geliştirir, yönetim biçimini nasıl belirler, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman'ın yönetim anlayışı nasıldır... Avrupa Türklerden neden korkuyordu, "Türk korkusu"nun temelleri nelerdir... Türkler Avrupa'yı nasıl fethettiler, yaşayan en büyük Osmanlı tarihçisi Halil İnalcık okurları için yıllarca araştırdı ve yazdı... 60 yılın ürünü olan bu eser Osmanlı hakkında yeni bilgiler veriyor...

Milletleri millet yapan tarihleri ve kültürleridir. Tarihsiz bir millet, kişiliğini kaybetmiş bireye benzer. Osmanlı tarihi, Türk tarihinin görkemli bir dönemidir. Avrasya imparatorluklarına kadar inen bir tarihî gelişimin son halkasıdır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786051143996
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
jurnal 
07 Ağu 20:01 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Halil İnalcık'ın Osmanlı Devleti'nin kurulduğu dönemi ve bütün detayları kendi özgün bakış açısıyla anlattığı güzel bir eser. Anlatım tarzını gayet gerçekçi buldum.