Sevmek, Beklemektir...

Meczup

Fatih Duman

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
80 syf.
·
Puan vermedi
Merhaba Bı miktar hüzünle geldim bugün Ne yalan söyliyim bu kadar etki bırakacağını düşünmedim ilk elime aldığımda ama her satırda biraz daha düştüm biraz daha pişman oldum Sevmek nedir,beklemek mi,gitmek mi,aşk ne,meczup kim??? Her sayfa da farklı soru ve cevap Önce Ahmet çıkıyor karşımıza. Bir fotoğrafçı.. Onunda bir hikâyesi var Elif'le
Meczup
MeczupFatih Duman · Nesil Yayınları · 2024169 okunma
Reklam
80 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Sevmek beklemektir; demişti yazar.. en güzel haliyle en saf ve doğal haliyle beklemek. Sevmek göreceli bir kavram.. kimine göre beklemek, kimine göre gitmek, kimine göre ise kalmak.. gidene mi zor kalana mı? Sorusuna en iyi yanıt okuduğumuz satırlarda gizli aslında.. çok sevmenin halk arasında meczup diye anıldığı vefa gösterisi; sevmek... kendinden geçer gibi benliğinden geçer gibi, halktan sıyrılır gibi sevmek asıl sevmek.. Vefa örneği Ecevit'in hikayesi öyle güzel sevmiş ki Ayşe'sini O'nu ilk gördüğü andan itibaren kalbine düşen o alevi, aşkı yıllar geçmesine rağmen aynı ilk gördüğü gibi saklamış güzel yüreğinde.. gitmemiş, başkasına bakmamış, O'ndan ayrıldığı yerde o yol ayrımında ömrü boyunca beklemiş güzel Ayşe'sini.. söz vermiş çünkü sevgisine.. Sahi sevmek neydi..? Yazarımıza teşekkür ederiz bize gerçek sevgiyi gösteren Ecevit'in hikayesine konuk ettiği için..
Meczup
Meczup
Fatih Duman
Fatih Duman
Meczup
MeczupFatih Duman · Nesil Yayınları · 2024169 okunma
80 syf.
·
Puan vermedi
·
1 saatte okudu
Aklını terk edenlere deli, gönlünü bulanlara meczup." Âşıklara deli diyenin aklı yoktur." Geçen günlerde arkadaşımla kitapçıya girdim o almak istediği kitaplara bakıyordu. Bende gezineyim bakınayım diye düşünürken karşıma çıktı, düşünmedim hemen aldım. Sevmek beklemektir diyor anlatıyor Meczubun başından geçenleri, gönlünden akıp gidenleri... İnsan değer bilmeli, sevdiğinin yanında olduğu için şükretmeli, beklemeli... Değer bilmeli!!
Meczup
MeczupFatih Duman · Nesil Yayınları · 2024169 okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.