Mihrimah "Aşk-ı Şahane"

8,4/10  (8 Oy) · 
32 okunma  · 
11 beğeni  · 
766 gösterim
Hürrem Sultan ve Kanunî Sultan Süleyman aşkının en narin meyvesiydi, güneş ve ay; Mihrimah
Hürrem gibi zeki, Kanunî gibi güçlü ama onlar kadar bahtlı değildi. Onca ihtişamın, gücün ve varlığın içinde aşksız bir ömür sürdü.
Mihrimah'a gönlünü kaptıran, kavuşamadığı aşkını eserlerinde adeta ilmek ilmek işleyen bir ustaydı; Mimar Sinan
Bir savaş meydanı bir araya getirmişti onları. Birbirlerine karşı besledikleri aşk yüzyıllara meydan okuyacak kadar güçlüydü; ancak bu, onları bir arada tutmaya yetmedi. Mihrimah'ı bunca acıyla baş başa bırakan şey kaderi miydi yoksa annesi mi?
Mihrimah Sultan ve Mimar Sinanın unutulmaz hikâyesiyle birlikte, dönemin büyülü atmosferine kapılıp, aşka ve umuda dair bir yolculuğa çıkacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  353
 • ISBN:
  9786055395582
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Diziler ile çok fazla gündeme geldi Mihrimah ama Naşide Hanım'ın dilinden bir başka okunası kitap olmuş... Eğer sıkılmam derseniz mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Duygu dünyasına çabucak giriveriyorsunuz. Sevgiyle kalın...

Nejla GÜNEŞ 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Meşhur Hürrem Sultan'ı Bir de Naşide Gökbudak Hanımefendi'den okumak lazım. Kanuni Sultan Süleyman'a olan aşkını evlatlarına olan bağlılık ve koruyuculuğunu bugüne kadar bir çok görsel ve yazılı olarak tanıma imkanı sunulsa da bakış açısı değişiyor.Mihrimah ve Mimar Sinan'ın eşsiz ve umutsuz aşkı öyle güzel anlatılıyor ki adeta hissediyorsunuz okurken. Tabi aynı zamanda tarihe bağlı olarak anlatıldığından ve her zamanki gibi harika bir anlatım üslubu ile kaleme alındığından sıkılmadan tarihimiz hakkında da bilgi ediniyorsunuz.Ben beğendim ve tavsiye de ederim.

Kitaptan 1 Alıntı

Sadettin TANIK 
20 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu romanı, oturduğu koltuktan kalkmasını bilmeyen, bu uğurda milletinin mutluluğunu ve geleceğini tehlikeye atan, çeşitli yollarla demokrasiye karşı savaşan, "halkım" dediği insanların ölümlerine sebep olan liderlere atfediyorum.

Mihrimah, Naşide GökbudakMihrimah, Naşide Gökbudak