Sıdıka Hanım

8,7/10  (16 Oy) · 
71 okunma  · 
18 beğeni  · 
697 gösterim
Sürükleyici anlatımı ve gerçek yaşam hikâyesiyle elden bırakılması çok zor, tadına doyulmaz bir eser.

Nazan Şoray

Hadiseler çok iyi tarzda birbirine bağlanmış, kopukluklar hiç yok. Hayat unsurları gerçeklerle o denli birleştirilmiş ki, ayırmak imkânsız. Sıdıka'nın başından geçenler, belli bir sıra ile okuyanın merakını uyandıracak şekilde sıralanmış. Bu hali ile akıcılık ve edebi bir hüviyet kazanmış. Tek kelime ile muhteşem bir eser.

Doç Dr. Naci Onur Fırat Üniversitesi Edebiyat Kürsüsü

Sıdıka Hanım romanı, önemli tarihi değişikliklerin oluştuğu bir dönemde yaşanan, ilginç ve gerçek bir hikâye, çok sürükleyici, anlatım sade ve akıcı. Zevkle okunabilen nadir romanlardan biri.

Işıl Yücesoy Devlet Tiyatrosu Sanatçısı
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  350
 • ISBN:
  9786055395179
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sıdıka Hanım'ın da hikayesi yaşanmış bir hikayeden.... İnsanın içine çöküyor, mutluluk neden bu kadar zor bir uğraşı bu tür kitaplarda daha fazla sorgulanıyor. Mutlaka okuyun. Sevgiyle kalın...

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Nasıl anlatılabilir ki? Çok ama çok güzel bir roman. Anlatılan hikayenin birebir yaşanmış ve gerçek olması tabiri caizse beni benden aldı diyebilirim. Ne harika bir anlatım ve de ne muhteşem bir kalem. Yüreğine sağlık Naşide Gökbudak.

Kitaptan 2 Alıntı

İnsan kafasının içindekileri çıkaramadıktan sonra, bir yerlere gitmenin ne önemi var. Sorun bizimle beraber. Mekanların hiçbir suçu yok.

Sıdıka Hanım, Naşide Gökbudak (Sayfa 104)Sıdıka Hanım, Naşide Gökbudak (Sayfa 104)