Adı:
Naruto 1. Cilt
Baskı tarihi:
2011
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055686390
Çeviri:
Taifun Nitahara Haksöyliyen
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Gerekli Şeyler Yayıncılık
Naruto, Ünlü Mangaka Masaşi Kişimoto Tarafından Yaratılan, 1999 Yılından Beri Japonya'da Yayınlanan Dünyaca Ünlü Manga Serisi Artık Türkiye'de.

Bugüne Kadar Japonya'da 100 Milyondan Fazla Satan Naruto Serisi, 2002 Yılında Bu Başarısı Taçlandırarak Animeye Uyarlandı. Ülkemizde De Gösterilen Bu Anime, Manga Kültürünü Dünyaya Tanıtıp; Naruto'yu Dünyadaki En Önemli Mangalardan Biri Haline Getirdi. Yıllardan Beri Geniş Bir Hayran Kitlesi Tarafından Türkçe'de Yayınlanması Beklenen Bu Eser, Manganın Özünden Hiçbir Şey Kaybetmemesine Özen Gösterilerek Ve Japonya'da Olduğu Gibi Sağdan Sola Okunacak Biçimde Hazırlandı. Yediden Yetmişe Herkese Hitap Eden Naruto, Çizgi Roman Kültürü İle İlgili Olmayanların Bile Severek Okuyabileceği Bir Eser.
192 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Allah kimseyi Mustafa`dan (Mustafa Tamer Akder) kitap önerisi isteyecek duruma düşürmesin diyerek yorumuma başlıyorum :))

Şaka bir yana, uzun zamandır okurken çocukluğumu anımsamamıştım. Hem okuyorsunuz hem çizgi film seyrediyorsunuz gibi. Başlarda biraz sıkıntı yaşadım. Konuda kahkahalar kopuyor, kimse kimseye dalıyor, biri bir başkasına kızıyor siz ise sadece anlamaya çalışıyorsunuz. Hatta hangi taraftan başlayarak okuyacağımı da bilmiyordum doğrusu. Tam bir bölümü önde olan resimlerden okumuşum. Sondan başlamalı olduğumu sonradan keşfettim :)

Konusu güzeldi. Ben tam olarak anlatamayacağım. Onun için Funda ablanın yorumunu linkliyorum: #2141103
Orada daha dolgun özet geçilmiş :) Ama bunu demeliyim ki, karakterimiz Naruto, yaşadığı tüm acılara rağmen (kimse tarafından sevilmemek, hor görülmek, lanetlenmek, yalnızlık) neşesini hiç kaybetmiyor. Manga`nın sonuna kadar yüzünde kocaman gülümseme ile dolaştı karşımda. Ve itiraf etmeliyim ki, Naruto`u bir müddet özlemeye başlayacağım.

Not1; Bir müddet dedim çünkü biliyorum ki, Mustafa yine okutacak :))

Sonda Mangasını okuyup filmini de izlemek isteyenler için, Cihan beyin önerdiği bir linki paylaşmak istiyorum:
http://www.turkanime.tv/video/naruto-1-bolum

Not2; Toplamış olduğum istihparat haberlerine göre, Zeynep, Aylin abla ve Muzaffer abi, Mustafa`nın bir daha ki kurbanı sizsiniz :))

Not3; Şaka bir tarafa iyi ki okutmuşsun Mustafa. Çok teşekkür ederim :)

Keyifli okumalar...
Serinin taze kanlarındanım diyebilirim. Normalde anime,mangalarla aram fazla yoktur. Lakin bir başlayınca bir şekilde devamı geliyor işte.
Az biraz spoiler verebilirim malesef.
Hikayenin baş kahramanı Naruto Uzumaki, türlü zorluklarla Ninja akademisinden mezun oluyor. Ki mezun olana kadar çevresindeki birçok insanı, hocalarını falan çileden çıkarıyor. Mezun olduktan itibaren ise hoşlandığı kız Sakura ve başta rakip olarak gördüğü, sonra takım çalışması gereği ortağı olan Sasuke ile aynı çalışma grubunda yer alıyor. Lakin onların eğitmeni de Naruto gibilerin hakkından fazlasıyla gelebilecek usta bir savaşçı. Hakate Kakashi.
Bir an için sınavı geçemeyeceklerini düşünmüştüm. Sınavı başarıyla geçmelerinden sonra üçlümüz ve hocaları Kakashi, kendilerine verilen yeni görevleri uyguluyorlar ve onları maceralı anlar bekliyor. Dili de pek yormadığı için rahatlıkla elden geçirdim. :) Dilerim sonraki ciltleri de aynı güzellikte devam eder.
192 syf.
Fotoğrafımın Hinata olması Naruto'yu izlemediğim ve okumadığım şeklinde de olabilir :P karakterlere bakarken denk gelmiştim sadece :)-öyle bir belirteyim bilgi sahibi olmadığımı göstereyim istedim-

Bu kitabı hediye eden Mustafa abiye çok teşekkür ederim, yüreğine sağlık abi ^_^ ilk manga okuma serüvenimi bu kitapla atıverdim vesilenle.

Kitabın düzenini ve çizimlerini sevdim özellikle tepkilerin yakın versiyon çizimi çok iyi olmuş güldüm epey. Arada heyecanlanıp evde dışımdan okudum ve pek tabi kardeşimin tuhaf bakışlarına maruz kalarak akıl, fikir diliyorum sana abla diye serzenişlerine tanık oldum :P

Karakterleri tam kafamda oturtamadım lakin Naruto'nun rahatlığı ve eğlenceli tavrı dikkatimi çekti ve sevdim baya.
Özellikle ''Ben, ben Uzumaki Naruto! Sevdiğim şeyler hazır ramen, daha sevdiğim şey ise İruka Sensei'nin ısmarladığı İçiraku ramen, sevmediğim şey hazır ramene kaynar su koyduktan sonraki üç dakika .'' repliği unutamayacaklarıma girdi. :D

Tavsiye ederim farklı bir deneyimlere doğru yolculuk iyi gelebilir ^_^ keyifli okumalar dilerim.
192 syf.
·Beğendi·10/10
Öncelikle kitaptan bahsetmeden önce biraz MANGA türünden bahsedeceğim...
Manga: Japonca bir kelimedir. Japon çizgi romanı diyebiliriz. Japonya'daki tüm yazılı basınların neredeyse çeyreğini mangalar oluşturmaktadır. Yani, Japonya'da çok önemli görülen bu tür, sektörün de büyük kısmına hakim olmakta. Bir çok Manganın animesi de var tabii, Naruto da hem mangası hem de animesi olan bir "çizgi dizi" olarak karşımıza çıkıyor.
Japon tarihin de çıkan ilk manga 850 sayfalıktı.Bir çok hikaye içeriyordu ve dergi halinde yayımlanmıştı. Zamanla bu dergiler "tankōbon" adlı kitaplar haline getirildi.Tarihçesine ise çok fazla girmeyeceğim ancak 1800'lere dayandığını söylemek isterim, tabii bu konunun 2. Dünya Savaşı ile ilgili yakından bağlantısı olması ve ilerletmesi konularına girerek sizi sıkmak istemem. Çooook uzun mangalar da var ancak Naruto bunlardan biri değil.
Naruto 21 Eylül 1999 tarihinde başlayıp Ekim 2016 da biterek 15 yıl sürdü.
BU SAYI HAKKINDA İSE; ( !KÜÇÜCÜK MİNİCİK SPOİLER VEREBİLİRİM ANCAK MANGAYI OKUMAK İSTERSENİZ ETKİLEMEZ!)
Bu sayıda (animenin aksine) tanıştığımız karakterler daha az, yani animesinde belirtilen karakterler burada belirtilmemiş. Naruto'yla da ilk andan itibaren tanışıyoruz, ne yazık ki karakterimiz tembel, bu yüzden 2 seferdir mezuniyet sınavlarını geçemiyor. Olay dizimiz buradan başlıyor. Bütün köy halkının nefret ettiği kinle yaklaştığı Naruto'nun tek suçu ise Kyuubi'nin (9 kuyruklu şeytan tilki) içine mühürlenmiş olması. Bunu da öğreniyor, 12 yıl sonra.
Olaylardan bahsetmek yerine Naruto'dan bahsetmek isterim, tek hayali Hokage olmak olan karakterimizin tek istediği tüm köy halkının onu kabul etmesi zira hepsi nefret ediyor, ailesi yok. Bu kabul edilme savaşı nelere gidecek bir bilseniz, 15 yıl sürecek.
Naruto her yaştan insana hitap eden bir anime/manga. Öyle ki bu mangamızın 12 yaşından 50 yaşına okuyanı var. Yeri geliyor saçma sapan teknikleri ve eğlenceli yanlarıyla güldürüyor ancak çoğu zaman da ağlatıyor, karakterlerin özellikle Naruto'nun yaşamı o kadar ince dokunmuş ki kalbe de dokunuyor. Sadece anime de değiştirdiği hayatlarla kalmayan bu karakter bir çok kişinin hayatına dokunmuş. Sanırım bunlardan biri de benim ki bu 4. kez baştan başlayışım. İlk sayıdan itibaren potansiyelini belli bölümlerde belli ediyor, çok büyük işler başaracak çoook. Çok çok uzatmadan küçük bir ayrıntı eklemek istiyorum, mangalar soldan sağa değil de sağdan sola doğru okunuyor arkadaşlar. İlk okuyanlar en çok bu kısımda zorlanıyor :) Ve kitabını almak zorunda da değilsiniz, internetten çok rahat okuyabilirsiniz.
Hayatın yoğun temposuna biraz olsun ara vermek için de oldukça uygun bence. Türümüz ise ninja, büyü, macera, aksiyon, süper güçler, doğaüstü güçler gibi bir çok özellik içeriyor. Buna da Shounen diyoruz. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim,aklıma ekleyecek bir şey gelmiyor Kendinize iyi bakın, bu türe de bir şans verin derimm :))
192 syf.
·Beğendi·9/10
Manga türüne bu sitede gördüğüm süper bir alıntıyla tam anlamıyla gaza gelerek bu kitapla başladım, çocukluğumuzdaki çizgi romanlar gibi değil ama bu tür de çok keyifli.Tüm seriyi almayı planlıyorum.
192 syf.
·10/10
Naruto 700 bölümlük azmin ve kararlılığın neleri başarabileceğinin öyküsü. Hem yorum yapmak için hemde nostalji olsun diye yeniden başladığım derin içeriği olan , kurgusu sağlam , her yaş kesiminin kesinlikle okuyabileceği ve kendine birşeyler katabileceği death note'dan sonra favorim olan manga
Bu mangada birinci bölümden naruto hakkında bilgi edineceksiniz. Neden toplum tarafından dışlandığı , ne yapmak istediği , çok derin yalnızlığı göreceksiniz. İlk kez sıcaklık hissedeceğini göreceksiniz. İlk değer verdiği insanı tanıyacaksınız. Naruto'ya nefretin boyutlarını idrak edeceksiniz.
İkinci bölümünde ise ilk arkadaşını tanıyacaksınız. Naruto'nun büyüme evresini girdiğini filizlerini göreceksiniz.
Üçüncü bölümdeyse mangaya iki yeni ana karakterle karşılaşacaksınız. Burada biraz türk dizilerine benzese de naruto'nun halinden anlayan ilk yaşıtını tanıyacaksınız.
Dördüncü bölümde ise benim favori karakterlerimden biriyle karşılaşacaksınız. Bu tanışacağınız karakterde ana karakterlerden biridir. Bu karakteri çok seveceğinizden eminim :D
5-6-7 bölümlerde ise çok ilginç bir testle karşılaşacaksınız ve artık mangaya bağlandınız. Güzel bir serüven sizi bekliyor. :D
Bu arada kitapları çok pahalı olduğu için size birkaç kolay yoldan okuma fırsatını sunacağım. :D Bir http://www.turkcraft.com/Naruto/01 adlı sitede 83 bölüme kadar türkçesini buradan okuyabilirsiniz. Bu sitede çok reklam var onuda google crome kullanıyorsanız. https://chrome.google.com/...urce=chrome-ntp-icon uzantısını indip aktif hale getirdiğinizde sıkıntınız kalmıyor. :D 83 sonra ya animesinden faydalanabilir yada http://mangafox.me/...ruto/v02/c008/1.html adlı siteden ingilizcesini okuyabilirsiniz. Benden bu kadar gerisi size kalmış :D
192 syf.
·Puan vermedi
Manga sever shounen seven herkes okumalı okutmalı, bu program üyelerinden maalesef çok manga okuyan görmedim, manga okumamak nasıl olur bilemiyorum, kesinlikle harika özellikle bu manga 15. Yılımız Nardo beyle , neyse mangasını okuyun sonra animesini izleyin...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Naruto 1. Cilt
Baskı tarihi:
2011
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055686390
Çeviri:
Taifun Nitahara Haksöyliyen
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Gerekli Şeyler Yayıncılık
Naruto, Ünlü Mangaka Masaşi Kişimoto Tarafından Yaratılan, 1999 Yılından Beri Japonya'da Yayınlanan Dünyaca Ünlü Manga Serisi Artık Türkiye'de.

Bugüne Kadar Japonya'da 100 Milyondan Fazla Satan Naruto Serisi, 2002 Yılında Bu Başarısı Taçlandırarak Animeye Uyarlandı. Ülkemizde De Gösterilen Bu Anime, Manga Kültürünü Dünyaya Tanıtıp; Naruto'yu Dünyadaki En Önemli Mangalardan Biri Haline Getirdi. Yıllardan Beri Geniş Bir Hayran Kitlesi Tarafından Türkçe'de Yayınlanması Beklenen Bu Eser, Manganın Özünden Hiçbir Şey Kaybetmemesine Özen Gösterilerek Ve Japonya'da Olduğu Gibi Sağdan Sola Okunacak Biçimde Hazırlandı. Yediden Yetmişe Herkese Hitap Eden Naruto, Çizgi Roman Kültürü İle İlgili Olmayanların Bile Severek Okuyabileceği Bir Eser.

Kitabı okuyanlar 102 okur

  • Elif
  • Spectrum doppler
  • Türkan Erdemci
  • Bora Demirciler
  • kübra aslan
  • gece
  • Fatih İlçiktay
  • Kuro Neko
  • Tolga Özyürek
  • r.ven

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2
14-17 Yaş
%16
18-24 Yaş
%34
25-34 Yaş
%34
35-44 Yaş
%12
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%2

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%52.9
Erkek
%47.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.5 (17)
9
%27.5 (11)
8
%12.5 (5)
7
%5 (2)
6
%10 (4)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%2.5 (1)