Naruto 1. Cilt

8,5/10  (12 Oy) · 
44 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.174 gösterim
Naruto, Ünlü Mangaka Masaşi Kişimoto Tarafından Yaratılan, 1999 Yılından Beri Japonya'da Yayınlanan Dünyaca Ünlü Manga Serisi Artık Türkiye'de.

Bugüne Kadar Japonya'da 100 Milyondan Fazla Satan Naruto Serisi, 2002 Yılında Bu Başarısı Taçlandırarak Animeye Uyarlandı. Ülkemizde De Gösterilen Bu Anime, Manga Kültürünü Dünyaya Tanıtıp; Naruto'yu Dünyadaki En Önemli Mangalardan Biri Haline Getirdi. Yıllardan Beri Geniş Bir Hayran Kitlesi Tarafından Türkçe'de Yayınlanması Beklenen Bu Eser, Manganın Özünden Hiçbir Şey Kaybetmemesine Özen Gösterilerek Ve Japonya'da Olduğu Gibi Sağdan Sola Okunacak Biçimde Hazırlandı. Yediden Yetmişe Herkese Hitap Eden Naruto, Çizgi Roman Kültürü İle İlgili Olmayanların Bile Severek Okuyabileceği Bir Eser.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786055686390
 • Çeviri:
  Taifun Nitahara Haksöyliyen
 • Yayınevi:
  Gerekli Şeyler Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Aysel 
11 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Allah kimseyi Mustafa`dan (Mustafa Tamer Akder) kitap önerisi isteyecek duruma düşürmesin diyerek yorumuma başlıyorum :))

Şaka bir yana, uzun zamandır okurken çocukluğumu anımsamamıştım. Hem okuyorsunuz hem çizgi film seyrediyorsunuz gibi. Başlarda biraz sıkıntı yaşadım. Konuda kahkahalar kopuyor, kimse kimseye dalıyor, biri bir başkasına kızıyor siz ise sadece anlamaya çalışıyorsunuz. Hatta hangi taraftan başlayarak okuyacağımı da bilmiyordum doğrusu. Tam bir bölümü önde olan resimlerden okumuşum. Sondan başlamalı olduğumu sonradan keşfettim :)

Konusu güzeldi. Ben tam olarak anlatamayacağım. Onun için Funda ablanın yorumunu linkliyorum: #2141103 /> Orada daha dolgun özet geçilmiş :) Ama bunu demeliyim ki, karakterimiz Naruto, yaşadığı tüm acılara rağmen (kimse tarafından sevilmemek, hor görülmek, lanetlenmek, yalnızlık) neşesini hiç kaybetmiyor. Manga`nın sonuna kadar yüzünde kocaman gülümseme ile dolaştı karşımda. Ve itiraf etmeliyim ki, Naruto`u bir müddet özlemeye başlayacağım.

Not1; Bir müddet dedim çünkü biliyorum ki, Mustafa yine okutacak :))

Sonda Mangasını okuyup filmini de izlemek isteyenler için, Cihan beyin önerdiği bir linki paylaşmak istiyorum:
http://www.turkanime.tv/video/naruto-1-bolum

Not2; Toplamış olduğum istihparat haberlerine göre, Zeynep, Aylin abla ve Muzaffer abi, Mustafa`nın bir daha ki kurbanı sizsiniz :))

Not3; Şaka bir tarafa iyi ki okutmuşsun Mustafa. Çok teşekkür ederim :)

Keyifli okumalar...

ClauzeroN 
21 Kas 2015 · Kitabı okumadı

Serinin taze kanlarındanım diyebilirim. Normalde anime,mangalarla aram fazla yoktur. Lakin bir başlayınca bir şekilde devamı geliyor işte.
Az biraz spoiler verebilirim malesef.
Hikayenin baş kahramanı Naruto Uzumaki, türlü zorluklarla Ninja akademisinden mezun oluyor. Ki mezun olana kadar çevresindeki birçok insanı, hocalarını falan çileden çıkarıyor. Mezun olduktan itibaren ise hoşlandığı kız Sakura ve başta rakip olarak gördüğü, sonra takım çalışması gereği ortağı olan Sasuke ile aynı çalışma grubunda yer alıyor. Lakin onların eğitmeni de Naruto gibilerin hakkından fazlasıyla gelebilecek usta bir savaşçı. Hakate Kakashi.
Bir an için sınavı geçemeyeceklerini düşünmüştüm. Sınavı başarıyla geçmelerinden sonra üçlümüz ve hocaları Kakashi, kendilerine verilen yeni görevleri uyguluyorlar ve onları maceralı anlar bekliyor. Dili de pek yormadığı için rahatlıkla elden geçirdim. :) Dilerim sonraki ciltleri de aynı güzellikte devam eder.

Muzaffer Akar 
02 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Manga türüne bu sitede gördüğüm süper bir alıntıyla tam anlamıyla gaza gelerek bu kitapla başladım, çocukluğumuzdaki çizgi romanlar gibi değil ama bu tür de çok keyifli.Tüm seriyi almayı planlıyorum.

mustafa tamer akder 
08 Şub 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Naruto 700 bölümlük azmin ve kararlılığın neleri başarabileceğinin öyküsü. Hem yorum yapmak için hemde nostalji olsun diye yeniden başladığım derin içeriği olan , kurgusu sağlam , her yaş kesiminin kesinlikle okuyabileceği ve kendine birşeyler katabileceği death note'dan sonra favorim olan manga
Bu mangada birinci bölümden naruto hakkında bilgi edineceksiniz. Neden toplum tarafından dışlandığı , ne yapmak istediği , çok derin yalnızlığı göreceksiniz. İlk kez sıcaklık hissedeceğini göreceksiniz. İlk değer verdiği insanı tanıyacaksınız. Naruto'ya nefretin boyutlarını idrak edeceksiniz.
İkinci bölümünde ise ilk arkadaşını tanıyacaksınız. Naruto'nun büyüme evresini girdiğini filizlerini göreceksiniz.
Üçüncü bölümdeyse mangaya iki yeni ana karakterle karşılaşacaksınız. Burada biraz türk dizilerine benzese de naruto'nun halinden anlayan ilk yaşıtını tanıyacaksınız.
Dördüncü bölümde ise benim favori karakterlerimden biriyle karşılaşacaksınız. Bu tanışacağınız karakterde ana karakterlerden biridir. Bu karakteri çok seveceğinizden eminim :D
5-6-7 bölümlerde ise çok ilginç bir testle karşılaşacaksınız ve artık mangaya bağlandınız. Güzel bir serüven sizi bekliyor. :D
Bu arada kitapları çok pahalı olduğu için size birkaç kolay yoldan okuma fırsatını sunacağım. :D Bir http://www.turkcraft.com/Naruto/01 adlı sitede 83 bölüme kadar türkçesini buradan okuyabilirsiniz. Bu sitede çok reklam var onuda google crome kullanıyorsanız. https://chrome.google.com/...urce=chrome-ntp-icon uzantısını indip aktif hale getirdiğinizde sıkıntınız kalmıyor. :D 83 sonra ya animesinden faydalanabilir yada http://mangafox.me/...ruto/v02/c008/1.html adlı siteden ingilizcesini okuyabilirsiniz. Benden bu kadar gerisi size kalmış :D

Kitaptan 10 Alıntı

Aysel 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Gerçek dünyada yeteneksizler her zaman en çok ses çıkaranlar olmuşlardır."

Naruto 1. Cilt, Masaşi KişimotoNaruto 1. Cilt, Masaşi Kişimoto
Aysel 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

" Eğer elinden geleni yapmış olsaydın, bu kadar kötü hissetmezdin..."

Naruto 1. Cilt, Masaşi Kişimoto (Sayfa 40)Naruto 1. Cilt, Masaşi Kişimoto (Sayfa 40)
Aysel 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Hiç duymadın mı Naruto? Ufak hatalar senin en büyük düşmanın olabilir..."

Naruto 1. Cilt, Masaşi KişimotoNaruto 1. Cilt, Masaşi Kişimoto
Aysel 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

" O gerçekten acı çekmesinin nasıl olduğunu biliyor..."

Naruto 1. Cilt, Masaşi Kişimoto (Sayfa 49)Naruto 1. Cilt, Masaşi Kişimoto (Sayfa 49)
Aysel 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Yanlış yaptığında sana bağıracak kimsenin olmadığını bilmenin verdiği acı..."

Naruto 1. Cilt, Masaşi KişimotoNaruto 1. Cilt, Masaşi Kişimoto
Aysel 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Kimse beni ben olarak görmüyor, bundan nefret ediyorum..."

Naruto 1. Cilt, Masaşi KişimotoNaruto 1. Cilt, Masaşi Kişimoto

Sevilen şeyler korundukça savaşlar sürecek. Sevgi var olduğu sürece, nefret de olacak.
-Namikaze Minato-

Naruto 1. Cilt, Masaşi Kişimoto (MangaKa)Naruto 1. Cilt, Masaşi Kişimoto (MangaKa)

Ninja dünyasında kuralları bozan değersiz damgası yer.
Ama... Arkadaşlarına değer vermeyen, değersizden bile daha kötüdür.

Naruto 1. Cilt, Masaşi KişimotoNaruto 1. Cilt, Masaşi Kişimoto