Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
388 syf.
·
Puan vermedi
Bu abinin birkaç kitabını okumuşum, şimdi fark ettim. Gereksiz işlerde mastır degri yapan bir birey olarak bana ziro katkısı olan bu kitapları ısrarla okuma eylemimin içerdiği tutarlılıktan da hafifçe etkilendim. Henri kitap isimlerini kendi mi seçti profesyonel yardım mı aldı bilmiyorum amma velakin bir kitabını okuyunca ismi uyumlu diye diğerini de (benim gibi beyinsiz okurları düşürmek için süper bir pazarlama yöntemi bu) okumak zorunda hissettim. Oğlak Dönencesini okuyunca mecburen Yengeç Dönencesini; Seksus'u okuyunca da Neksus'u okumam gerekiyormuş gibi. Öyle de yaptım, neden, çünkü malım. Neyse, yazarın 4 kitabıyla ilgili genel kanım şu; okumasam olurdu. Ha, Seksus ve Oğlak dönencesini 2 kez okumamın nedeni de açık. Çünkü neden, çünkü malım. Bu arada bu abi M.M. ile evlendi mi yoksa o başka biri mi bilemiyorum. Arthur Miller olabilir evet, olmayabilir de. Sanırım Arthur. Satıcının ölümü diye bir kitabını okumuştum sanki. Ahhh nerden nereye. Ruhları şad olsun ikisinin de. Zamanı olan bir dua falan etsin rahmetlilere.
Neksus
NeksusHenry Miller · Kabalcı Yayınevi · 1999104 okunma
Reklam
392 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Saniyorum eserin cinsellikle ilgili bolumlerindeki cesareti yazarın kendisini de sasirtmis olabilir. İlginç ve okunası bir kitap. Kitabın dili iyi fakat yazar alanının dışına çıktığı için arada yalpalamis diyebiliriz.
Neksus
NeksusHenry Miller · Kabalcı Yayınevi · 1999104 okunma
·
Puan vermedi
Üçlemenin incelediğim son kitabı. Tekrar tekrar okuyabileceğim bir kitap. Henry Miller, New York'ta mücadele eden bir yazar olarak hayatını dürüst ve çiğ bir şekilde tasvir ederken harikadır. Nexus, Mona ile olan çalkantılı evliliğini, Jean Kronski ile olan ilişkisini ve sanatsal özgürlük arayışını anlatan otobiyografik üçlemesi The Rosy
Neksus
NeksusHenry Miller · Babil Kitapları Yayınları · 1971104 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.