Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün

8,4/10  (81 Oy) · 
137 okunma  · 
71 beğeni  · 
1.977 gösterim
Soğuk bir Kasım günü, İtalya'nın Lombardiya Bölgesi'ndeki küçük bir kasabada Senegal kökenli küçük bir kız çocuğu okula gitmek üzere evinden çıkar. İsmi Ami'dir ve bir daha hiç geri dönmez. Babası kızının kaybolduğuna dair ihbarda bulunduğu anda dur durak bilmeyen arama çalışmaları başlar. Soruşturmayı Komiser Sensi yürütmektedir. Üstünden üç ay geçen dramatik olay çözümsüz kalır. Böylece Komiser Sensi şöhretli bir kriminolog olan eski dostu Doktor Claps'i ziyaret etmeye karar verir. Claps daha konuşmanın başında bu buluşmanın gerçek sebebini anlar. Ami kaybolan tek kız çocuğu değildir ve ortada çözülemeyen başka benzer vakalar da vardır. Son üç yılda kimliği hiç belirlenememiş olan başka birçok küçük ceset bulunmuştur. Ve hepsi de katilin benzersiz imzasını taşımaktadır...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2015
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786053848943
 • Çeviri:
  Güliz Akyüz Yıldırım
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitap
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
26 May 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Mario Mazzanti'yle Türkçeye çevrilen ilk kitabı Şah Mat ile tanışmıştım. Şah Mat beni fazlasıyla etkilemişti. "Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün" romanıyla da yazar, Şah Mat'ın ustaca yazılmış tek kitabı olmayacağını ispatlamış. Polisiye-gerilim severlerin kitabı ellerinden bırakamayacaklarına eminim. Hiç düşmeyen temposu, şaşırtıcı sonu, güzel kurgusuyla kitabın beni çok etkilediğini söyleyebilirim. Mazzanti'nin kitaplarını henüz okumadıysanız, Şah Mat'tan başlayarak okumanızı ve İtalyan yazarın gerilim yaratma sanatına kendinizi bırakmanızı tavsiye ederim.

Nurhan Işkın 
07 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kasabada herkes okula giderken kaybolan Ami ve ailesini tanıyordu. Özellikle babası Elaji herkesin saygı duyduğu güvenilir ve dürüst bir adam olarak tanınıyordu. Eve dönmeyen kızı Ami'nin kaçırıldığına ilk andan itibaren inanan Elaji, polis ve tüm kasaba halkı ile kızını aramaya başlamıştı...

Komiser Sensi ise ardında hiç ipucu bırakmayan bu küçük kızı aramak için elinden geleni yapıyordu. Görgü tanıkları ile ortaya çıkan bir gelişme onu yönlendirmede ne kadar etkili olacaktı?

Komiser Sensi, arkadaşı olan ünlü kriminolog Doktor Claps'i ziyaret ettiğinde onun görüşüne başvurup yardımını istemekten çekinmeyip, ortadan kaybolan bu küçük kızların ardında katilin imzasının dışında hiç bir iz bırakmamaları, soruşturmanın çözümünü zorlaştırmak ile beraber bulunmayan cesetlerinde varlığından şüphelenmesine sebep oluyordu. Katilin imzasını ise mantıkları kabul etmekte zorlanıyordu...

Profesör Trevis ise tedavi ettiği ağır şizofren hastalarına hiç istemese de kasaba da yaşayan Cellini ailesinin kızını da dahil eder. Ağır travma altında ki bu kız ile Doktor Claps'in yolu kesiştiğinde, izlediği yolun doğru olup olmadığını tekrar sorgulamaya başlayacak...

Her sayfası gerilim dolu bu kitabı okurken, katili kendi ellerinizle öldürmek isteyeceksiniz...

Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün benzeri kitaplar

kitapları seven 
 02 Şub 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kolayca okunabilecek, heyecan dolu bir psikolojik gelirim romani. Yazarı'nın okuduğum ill kitap ve kesinlikle yazarı'nın bütün kitapları da okumaliyim. Ilk sayıfadan son sayfa'ya kadar gelirim vahşi dolu. Kusursuca yazılmış bir kitap. Özelikle polisye romanları okumayı seven arkadaşlarıma şiddetle tavsiye ederim.

Nejla GÜNEŞ 
07 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın okuduğum üçüncü ve yine harika bulduğum bir kitabıydı. Kitap baştan sona merak, polisiye ve gerilim tavanda olarak okunup bitiyor . Akıcı ve hayal edilebilir kurgusuyla okuyucuyu film tadında gerçekçi duygular yaşatıyor. Kaybolan küçük kızlar ana konusuyla psikolojik gerilimin üst seviyelerde olduğu çok OKUNASI bir romandı. Kesinlikle okumalısınız diyorum...

Gülzar Ardal 
20 Oca 23:08 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

İtalya’nın Lombardiya Bölgesindeki küçük bir kasabada yaşayan Senegal kökenli kızın Okul için evden çıkması ardından hiç haber alınmayan Ami, kasabanın çok sevilen bir ailesinin kızıydı.
Çok başarılı ve Çalışkan olan Ami daha merkezi ve güzel bir okulda okumakta ve hergün okuma otobüs ile gitmekteydi.
Akşam eve dönmeyen Ami’nin kaçırıldığı apaçık ortadaydı.Komiser Sensi küçük kızı bulmak için dostu kriminalog Claps’tan yardım istemek için ziyaretine gitmiş ama imzası haricinde arkasında hiç iz bırakmayan katili bulmak oldukça zor olacaktı.
Sonrasında kimliği belirsiz 3-5 yıl aralarla bulunmuş başka cesetlerde olduğunu öğrenirler.
Katil ne zamandır bu cinayetleri işliyordu.

Profesör Trevis’in yeni hasta kabul etmesede Cellini ailesinin kızını tedaviye kabul eder. İkiz kardeşinin kaybolmasından sonra ağır travma yaşayan kız bazı kilit noktalara çözüm olacaktır.

Gülay Akgül 
24 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Öldürmek için mükemmel bir gün yazarın okuduğum olk kitabıydı ve gerçekten begenerek okudum. Kitabin sonuna kadar katilin kim olduğuna dair tahminim en az beş kere değişti ve hiç biri tutmadı. Iste sırf bu yüzden insan kitabı elinden bırakamıyor . Okuyacak olanlara şimdiden iyi okumalar:)

H. Egemen Akyüz 
25 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · 8/10 puan

Yazarın 2.kitabı ve yine mükemmel bir kurguyla yazılmış. Bu adamın en sevdiğim yanı hareketli yazması. Okurken ne ara bu kadar okuduğum diyebiliyorsunuz. Son sayfasına kadar heyecanın bitmediği bir polisiye romanı.

Bâgî Âsaf 
 08 Ara 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Polisiye tarzı romanlarda en iyilerden biri diyebilirim.Okumaya başlar başlamaz olayın içine giriyorsunuz.Okudukça merak ve heyecanınız katlanıyor.Polisiye romanlarda en önemli şey bence bunlar ve fazlasıyla var.Bazı yerlerde kalbinizin heyecandan hizla attigini hissedeceksiniz ki bende bu oldu :)) Kitapta eksik bulduğum tek şey betimlemelerin az olmasiydi.Olayin geçtiği çevreyi zihnimde canladirmamda yetersiz kaldi.Polisiye roman sevenler bu kitaba bir göz atın bence :))

cagan okat 
16 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın bitmesini istemediğim için ekonomik okumaya çalıştım çünkü orada eski dostlarla tekrar karşılaşmak beni çok mutlu etti.Yazarın bu kitabını okumadan önce ŞAH MAT ve GÖRDÜĞÜNE ASLA İNANMA adlı eserlerini okumanızı tavsiye ederim.

Burcu solak 
28 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Nasıl başlayıp nasıl bitirdiğimi hatırlamıyorum. Polisiye seviyorsanız eğer 2 gününüzü almaz bu kitap. Akıcı yalın bir dil, düşünmeye sürekli düşünmeye sevk eden bir olay örgüsü ve tahmin edilemeyecek bir son.

3 /

Kitaptan 18 Alıntı

Nurhan Işkın 
07 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sabır bir ağaç gibidir, kökleri acı ama meyveleri çok tatlıdır.

Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 320)Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 320)
kitapları seven 
 02 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Doğru insan intikam istenmez ama bazan intikam ve adil ceza aynı yolda yürür."

Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 207)Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 207)
Damla Köseoğlu 
21 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Kelimelere sahip olmak, bir hayata sahip olmak demekti.

Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 7 - Sonsuz Kitap)Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 7 - Sonsuz Kitap)
H. Egemen Akyüz 
 01 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Acı ve hissizlik
Senin sorunun şu dostum: Başına gelen şey hissetme kapasitesini kaybetmene sebep olmuş. Artık herkesin güldüğü şeylere gülemiyorsun, herkesi eğlendiren şeyler seni eğlendirmiyor, hatta hepimizin acı çektiği herhangi bir sebepten ötürü acı çekmeyi bile beceremiyorsun.

Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 195)Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 195)
Damla Köseoğlu 
23 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Gençliğinde şiddete maruz kalanlar.. Canavarlar için genellikle bu kural geçerli.

Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 156 - Sonsuz Kitap)Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 156 - Sonsuz Kitap)
Nurhan Işkın 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Umarız ortada, küçük kızın azar işitmesiyle son bulacak bir ergenlik yaramazlığından başka bir şey yoktur.

Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 18)Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 18)
Nurhan Işkın 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Onlar için gerekirse bir aslan cesareti ve gücüyle savaşırdı.

Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 12)Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün, Mario Mazzanti (Sayfa 12)
2 /