Ölümlüler Uyurken

7,5/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
1 beğeni  · 
430 gösterim
İnsanlar ve makineler, sanat ve zanaat; servet, şöhret ve aşk ideallerinin sıradan yaşamlarda nasıl da garip virajlara neden olduğu üstüne öyküler bunlar. Buldozerler, greyderler ve asfalt sericilerden oluşan bir orduyu yöneterek yollar inşa eden bir adam, zamanını minyatür trenleriyle oynayarak çarçur ediyor ta ki hayatındaki kadın hayallerindeki bu dünyayı yerle bir edinceye kadar. Stenografi havuzunda kısılıp kalmış hayalperest bir genç kız, kaçak bir soyguncudan gelen ses bandıyla ilginç bir teklif alıyor. Huysuz bir gazeteci Noel aydınlatmalarını değerlendirecek komitede zorla jüri üyesi yapılınca, önce şatafatlı yaşamıyla şüpheleri üstüne çeken eski bir hükümlüyle, sonra da bir mucizeyle karşılaşıyor. Yaşamını kocasından kalan domuz çiftliğinde sürdüren dul bir kadın, Schenectady'de yaşayan bir adamdan ruhun o tanımlanamaz tatlı sızıları ile ilgili esrarlı, beklenmedik mektuplar almaya başlıyor. Yüz yüze tanışmak için gittiğinde, acaba neyle karşılaşacak?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9789756006740
 • Çeviri:
  Kıvanç Güney
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Hatice Çakır 
31 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sıradan insanların başına gelebilecek ilginç olayları anlatan, yalın bir dille yazılmış ve keyifle okunan öykülerdi hepsi de... Yazarın didaktik olmaya çalışmadan, okuyucunun hayatına yön verebilmesini takdir ettim. Kurt Vonnegut ile henüz tanışmayan kitapseverleri bu öyküleri okumaya davet ediyorum...

DUA 
25 Haz 03:54 · Kitabı okudu

Toplamda 17 kisa hikayenin bulunduğu bir kitaptır kendileri. Hoş okunmaya değer bir yapıt. Okuyacagıniz karakterler çoğunlukla, okurun her zaman bir ders almasını sağlayacak çözümlemelere sahip hikayelerdir.